10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Bir Özel Kent Eskişehir

Ana Sayfa » YAŞAM » Bir Özel Kent Eskişehir
Paylaş
Tarih : 17 Kasım 2015 - 10:10

Eskişehir-Gezi-Zamanı-Hava-DurumuYukarıdaki fotoğrafa bakıp sakın ha burası Venedik mi diye düşünmeyin. Burası Eskişehir.

Geçen hafta bir toplantı nedeniyle yeniden Eskişehir’e gittim. Bu kente 3. gidişimdi. Ben ne zaman bu kente gitsem olamaz canım diyorum. Bu kadarı fazla. Ben bir rüyadayım.

Çünkü ne zaman bu kente yolum düşse yeniden yeniden şaşırıyorum. Kentin insanın pozitif düşünce tarzı, ön yargılardan uzak hali zaten başlı başına beni etkiliyor. Burada kendiniz olabiliyorsunuz. Bu kent sizi derin acılardan geçiyorsunuz dinlendiriyor en başta.

Yapılabilecek bir sürü şey var. Sadece bir hafta kalsanız gezmeye ve kenti tanımaya zaman yine de yetmiyor.

Nitekim bu sefer de gittiğimde arkadaşlarım beni o meşhur plajın yer aldığı Kent Park’a götürdüler ve de çok iyi ettiler.

Nasıl oluyor diyorsunuz ama oluyor işte. Adamlar oldukça büyük bir gölet yaratmışlar ve inanması zor olsa da insanlar kentin içinde denize girebiliyorlar. Karşınızda enfes bir plaj duruyor. Canınız sıkıldığında çıplak ayak dilediğiniz an kumlar üzerinde yürüyebilirsiniz.

Şezlonglar açıkta ama kimse çalmaya yeltenmiyor üstelik öyle acaip abartılı güvenlik sistemleri falan da yok.

Üstelik göle karşı kafelerin birinde ay ışığında kahve içmenin keyfi bir başka güzel.

Ya Odunpazarı’na ne demeli? Ben ne zaman gitsem kendimi alamıyorum. Beni bırakın saatlerce çıkmam. Mumya müzesi, cam müzesi ve yanınızda camdan harikalar yaratan ustalar. Kendi düşlerinizdeki kolyeyi buradan alıp çıktığınızda kendiniz için bir şey yapmanın mutluluğunu yaşıyorsunuz.

Tüm bu gezmelerin sonunda yine Odunpazarı’nda çiğ börek yemenin lezzeti bir başka. Benim gibi kızartma sevmeyenlerin bile hayır diyemeyeceği özel bir lezzet, hafif yedikçe yiyesiniz geliyor.

Ben bu gezide de doyamadan döndüm bu kentten. Yeni dostlar edinerek. Size de tavsiye ederim kendinize yapın bir güzellik, gidin görün bu kenti. Size de en az benim kadar iyi gelecek.

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Dünyanın En Ünlü Mart Festivalleri
Dünyanın En Ünlü Mart Festivalleri

1 Bali Spirit Festivali (29 Mart-3 Nisan 2016) Ubud, Bali, Endonezya Bali Spirit, Wanderlust festivali gibi hızla büyüyen yeni bir fenomen. Yemyeşil

Yaşam İçin 13 Satır
Yaşam İçin 13 Satır

1. Seni sen olduğun için değil, seninle birlikte olduğumda ben olduğum için seviyorum., 2. Hiç kimse gözyaşlarını haketmez, onlara layık olan

Hayat Felsefesi Olabilecek Başarı Sözleri
Hayat Felsefesi Olabilecek Başarı Sözleri

“Başarı son değildir, başarısızlık ölümcül de değildir. Önemli olan devam etme cesaretini gösterebilmektedir.” Bu söz İngiliz politikacı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz