10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Delibal

Ana Sayfa » GÜNCEL » Delibal
Paylaş
Tarih : 29 Aralık 2015 - 11:11

Delibal-filmiHayatım boyunca olumsuz cümleler kurmamaya özen gösterdim sanırım bundan sonra da devam edeceğim. Biraz mühendis olmanın, biraz kişiliğimin getirdiği etkiyle hem tarafsız kalmaya ve anlamaya çalıştım.

Bu erdem mi bilmiyorum ama ben de böyleyim sonuçta. Bunu neden şimdi itiraf ediyorum derseniz hayır yeni yıla girmenin etkisi falan değil sadece kızlarımla koşa koşa gitmeme rağmen Delibal filmini sevmedim, sevemedim.

Belki ben çok fazla bu tarz filmleri sevmiyor olabilirim ama benzer filmler içinde çok beğendiğim ve burada da yazdığım övgüler dizdiğim filmler oldu ama işte bu filmi sevemedim.Filmden çıkan 17 yaşındaki kızımı da anlayamadım çünkü yaklaşık bir 10 dakika film sonrası ağladı. Dedim ki yaşlandın Rana, bu filmler seni aşar.

Hayır her filmden bir Tarkosvsi sineması falan beklemiyorum ama bu film sanki biraz Çağatay Ulusoycu olmuş. Ne yaparsa yapsın ona kızmamak filmin ana noktası.

Bir tür zengin oğlan, fakir kız aşkında kız nedense aşırı sinirli ve aşırı nevrotik davranıyor gibi gösterilmiş ki bu oyunculuğuna ve kendisine bayıldığım Leyla Lydia Tuğutluyu geri planda bırakmış. Oysa filmde enfes oynuyor.

Çağatay verdiği bir röportajda bir film çekmek istediğini ve bu filmin ortaya çıktığını söylüyor ki zaten film bunu çok açık net ortaya koyuyor. Nasıl kadının metalaştırılmasına karşı isem en yakın zamanda bir psikologa sormak istiyorum bipolar kişilik bozukluklarında erkekler çırılçıplak soyunur mu? Sanki biraz filme genç kızları çekmek için kurgulanan bir sahne gibi.

Abartılı bir Çağatay var ve söylediğinin tam tersi yine diğer oynadığı dizilerdeki gibi bir Çağatay var. Bu sefer biraz daha problemli hepsi o.

Aşk konusuna değiniyor ama ben olanca romantik sahnelere rağmen aşkı hissedemedim. Gay konusunun işleniş biçimine de takıldım.

Evet müzikler güzel. Kız güzel, Çağatay muhteşem yakışıklı ama üzgünüm o kadar.

Etiketler : ,

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Efsane Kitap ve Film Dövüş Kulübü’nden Hayatı Sorgulamanıza Sebep Olacak 25 Müthiş Alıntı
Efsane Kitap ve Film Dövüş Kulübü’nden Hayatı Sorgulamanıza Sebep Olacak 25 Müthiş Alıntı

Güçlü kalemiyle tüm dünyada ün kazanmış olan yazar Chuck Palahniuk’ten tüketim kültürüne, hırs ve üstünlük duygusuna, güzellik idealine

Yitik Kuşlar Filmi: Tüm Son Sesini Duyamayacağımız Seslere
Yitik Kuşlar Filmi: Tüm Son Sesini Duyamayacağımız Seslere

Aren Perdeci ve Ela Akyamaç  iki genç sinemacı. Sinemaya olan büyük sevdalarını ilk filmleri olan Yitik Kuşlara ilmek ilmek işlemişler. İlk

13 Mart Ankara Katliamı ve Düşündürdükleri
13 Mart Ankara Katliamı ve Düşündürdükleri

Destina ismi farklı dillerde farklı anlamlara gelen ve farklı söyleniş biçimleri olan bir isim. Destinanın annesi de tıpkı Benim gibi ve birçok

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz