10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Demir Demirkan Röportajının Düşündükleri

Ana Sayfa » YAŞAM » Demir Demirkan Röportajının Düşündükleri
Paylaş
Tarih : 21 Eylül 2015 - 8:40

20 Eylül 2015 tarihinde Hürriyet Pazar’da Ayşe Arman’nın Demir Demirkan ile yaptığı bir röportaj yayınlandı.

Demir Demirkan neden Sertap Erener ile aşkının bittiğini neden kendi yoluna gittiğini sakin sakin anlatıyordu. Yazıyı okurken kadın ya da erkek fark etmeksizin içinde çok şey bulabileceğiniz bir yazı. Ne diyor Demir Demirkan yazıda özetle ” Kendim olmak için gittim” Düşündürücü, sarsıcı bir sözcük.

İnsan onca yıl birlikte olduktan sonra kendi olmak için gidebilir mi? Gider. Hem de çok iyi gider. Mesele aşkın bitmesi falan değildir. Sonuçta her aşk zaten bir gün biter. Ama burada mesele o yaşanan yıllar boyunca bir tarafın belki kendinden daha fazla ödün vermek zorunda kalmasıdır tüm mesele. Evet birlikte yola çıkılmıştır. Evet karşındakine çok aşıksındır ama biter.

An gelir aynada baktığın yüzü tanıyamazsın. Senin dışında herkes vardır o yüzde. Karşındakine bilerek ya da bilmeyerek adanmış bir yaşam vardır. Asla pişman değilsindir. Bu aşk seni büyütüp, geliştirmiştir. Çok güzel anılarınız vardır. Anılarınız, ortak şarkılarınız vardır. Ama bir yer gelir bir bakarsınız ki onun öncelikleri, onun işleri, onun beklentileri arasında siz kendinizi göremezsiniz. O fotoğrafta sizin bir kimliğiniz yoktur. Sizin düşleriniz, sizin hayalleriniz yoktur.

Asla yaşamınızı harcanmışsınız saymazsınız. Onunla yaşanan her an muhteşemdir ama yaşam da akmaktadır. Sizin de gereksinimleriniz vardır. Birileri sizi de çok sevsin, sarmalasın, şımartsın istersiniz. Bilirsiniz o da bunu yapmak istemektedir ki ama yaşamında buna zamanı yoktur.

Bir tercih yapma noktasına gelir ve daha fazla kendini feda edemeyecek kadar tükettiğinizi, artık elinizde bir kendiniz kalmadığını görürsünüz.

Yaşanan her şeye minnettar kalarak, kendi yolunuza gitme gereği duyarsınız. İşte Demir Demirkan da tam bunu yapmıştır ve kimsenin kızmaya hakkı yoktur. Herkesin tek yaşamı vardır zira.

 

Etiketler : ,

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Dünyanın En Ünlü Mart Festivalleri
Dünyanın En Ünlü Mart Festivalleri

1 Bali Spirit Festivali (29 Mart-3 Nisan 2016) Ubud, Bali, Endonezya Bali Spirit, Wanderlust festivali gibi hızla büyüyen yeni bir fenomen. Yemyeşil

Yaşam İçin 13 Satır
Yaşam İçin 13 Satır

1. Seni sen olduğun için değil, seninle birlikte olduğumda ben olduğum için seviyorum., 2. Hiç kimse gözyaşlarını haketmez, onlara layık olan

Hayat Felsefesi Olabilecek Başarı Sözleri
Hayat Felsefesi Olabilecek Başarı Sözleri

“Başarı son değildir, başarısızlık ölümcül de değildir. Önemli olan devam etme cesaretini gösterebilmektedir.” Bu söz İngiliz politikacı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz