10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Evlilik

Ana Sayfa » YAŞAM » Evlilik
Paylaş
Tarih : 05 Ekim 2015 - 8:21
Evlilik Yüzük

Evlilik Yüzük

Mutlu bir evlilik için yapılması gerekenler sadece 60 dakika ayırarak daha mutlu bir evlilik mümkün.

İlk on dakika: Karşılıklı bakışlarla gerçekleştirilen sohbet. Birbirinizle sohbet edin. Konunun ne olduğu önemli değil. Önemli olan, bu sohbet esnasında birbirinizin gözünün içine bakmanız. Her iki taraf da karşısındaki kişinin neler hissettiğini anlamaya çalışmalıdır.

İkinci on dakika: Tartışın, ama haksızlık yapmayın: Bu on dakika içerisinde eşinizle tartışmaya yol açabilecek bir konu hakkında konuşun. Ama kesinlikle “Senin bu kadar dağınık olman beni rahatsız ediyor” gibi şahsi düşüncelerinizi dile getirmeyin, çünkü bu tür fikirler doğrudan bir suçlamadır.

Üçüncü on dakika: Kendi zaaflarınızın sebeplerini arayın: Herkes -bu durumda siz bile- belirli durumlarda aşırı tepki gösterebilir. Ne zaman, hangi durum karşısında aşırı tepki gösterdiğinizi düşünün.

Dördüncü on dakika: Karşınızdakini ilgiyle dinleyin. Eğer söyleyecek bir şeyler bulamıyorsa, ona yardımcı olun.  Ama şunu unutmayın ki, bu on dakika içerisinde söz  ondadır. Onu dikkatli bir şekilde, ilgiyle dinleyin.

Beşinci on dakika: Anılarınızı tazeleyin: Aşkınızın başladığı dönemlere, yani en başa dönün. Bu dönemi birlikte hatırlamaya  çalışın: Nasıl tanıştınız? Birbirine aşık olmak nasıl bir duyguydu? Birlikte gerçekleştirilen ilk tatil nasıldı? Eğer bu dönemlere ait bir fotoğraf albümünüz varsa, ona birlikte bakarak eski anılarınızı tazeleyin.

Son on dakika: Birlikte planlar yapın. Onunla bir sonraki tatil hakkında, onun kariyer planları hakkında veya sizin özel planlarınız hakkında konuşabilirsiniz.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Dünyanın En Ünlü Mart Festivalleri
Dünyanın En Ünlü Mart Festivalleri

1 Bali Spirit Festivali (29 Mart-3 Nisan 2016) Ubud, Bali, Endonezya Bali Spirit, Wanderlust festivali gibi hızla büyüyen yeni bir fenomen. Yemyeşil

Yaşam İçin 13 Satır
Yaşam İçin 13 Satır

1. Seni sen olduğun için değil, seninle birlikte olduğumda ben olduğum için seviyorum., 2. Hiç kimse gözyaşlarını haketmez, onlara layık olan

Hayat Felsefesi Olabilecek Başarı Sözleri
Hayat Felsefesi Olabilecek Başarı Sözleri

“Başarı son değildir, başarısızlık ölümcül de değildir. Önemli olan devam etme cesaretini gösterebilmektedir.” Bu söz İngiliz politikacı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz