10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Gone Girl-Kayıp Kız Filmi Hakkında

Ana Sayfa » YAŞAM » Gone Girl-Kayıp Kız Filmi Hakkında
Paylaş
Tarih : 07 Eylül 2015 - 9:24

kayıp kızBenim çok geç keşfettiğim bir film. Orijinal adı Gone Girl yani Kayıp Kız.

2014 yapımı bu Amerika Birleşik Devletleri filminin oyuncuları Ben Affleck, Rosamund Pike, Neil Patrick Harris.

Yönetmen gerilim filmlerinin usta yönetmeni David Fincher. Eğer yönetmeninin hayranı ise bu filme de doğal olarak bayılacaksınız.

Ancak bu yönetmenin filmlerini daha önce seyretmeseniz bile film ilginizi çekebilir. Evet David Fincherin dövüş Kulübü kadar etkili olan bir film değil ama gerilim konusunda ondan asla geri kalmıyor.

Filmin konusu kısaca şöyle: Amerika’nın Missouri eyaletlerinden birinde sıcak bir yaz sabahı, Nick ve Amy evliliklerinin beşinci yıl dönümünü kutlamaya hazırlanmaktadırlar. Fakat o gün Amy aniden ortadan kaybolur. Geri dönmeyince, polisin gözünde kocası Nick tüm şüpheleri üzerine çeker. Nick’in ise kafası karışmıştır zira Amy’ye ne olduğuna dair hiçbir fikri yoktur ama bir anda kendisini Amy’nin ailesinin haızlradığı bir yardım operasyonu içerisind epiyon olarak bulur! Nick masum olduğu konusunda ısrar etse de üstündeki şüpheleri tamamen yok edemez. Amy’nin hayatta olup olmadığı ise büyük bir muammadır…

Film sürekli ters köşe yaparak ilerliyor. İzlerken başka bir noktaya eğilme şansı bulamıyorsunuz. Sonunu asla bilemiyorsunuz hatta sonu oldukça flu bitiyor ve filmden çıkarken daha da çok kafanız karışıyor tüm bilgilerinizden kuşku duyuyorsunuz.

Film sizin beyin jimnastiği yapmanızı sağlıyor. Şaşırtıyor, sersemletiyor ve bir denklemi çözer gibi hissediyorsunuz.

Müzikler ve oyunculuklar harika. Zaten filmin başrol kadın oyuncusu olan Rosamund Pike o kadar iyi oynamış ki 2015 Oscarlarında en iyi kadın oyuncu ödülüne aday oldu ve kesinlikle o ödülü hak ediyor.

Ben Affleck için söylenebilecek bir söz yok. Asla renk vermeyen harika bir oyunculuk sergiliyor ona kızarken, bir anda üzülmenizi de sağlıyor ve garip bir ruh haline giriyorsunuz.

Film sürekli ters köşe yapıyor. Eğer hala izlemediyseniz ya DVDsini alın ya da Digiturk’de eylül gösterimlerini kaçırmayın.

Etiketler : ,

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Dünyanın En Ünlü Mart Festivalleri
Dünyanın En Ünlü Mart Festivalleri

1 Bali Spirit Festivali (29 Mart-3 Nisan 2016) Ubud, Bali, Endonezya Bali Spirit, Wanderlust festivali gibi hızla büyüyen yeni bir fenomen. Yemyeşil

Yaşam İçin 13 Satır
Yaşam İçin 13 Satır

1. Seni sen olduğun için değil, seninle birlikte olduğumda ben olduğum için seviyorum., 2. Hiç kimse gözyaşlarını haketmez, onlara layık olan

Hayat Felsefesi Olabilecek Başarı Sözleri
Hayat Felsefesi Olabilecek Başarı Sözleri

“Başarı son değildir, başarısızlık ölümcül de değildir. Önemli olan devam etme cesaretini gösterebilmektedir.” Bu söz İngiliz politikacı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz