10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Güz Bakımı

Ana Sayfa » Cilt Sağlığı » Güz Bakımı
Paylaş
Tarih : 11 Ağustos 2015 - 9:31

Yazın bütün gün deniz ve kumların içinde olan cildimiz yumuşacık olur. Serbest ve özgürce nefes almaya alışkın cildimiz, sonbahara girerken üşümemek için giydiğimiz giysilerin gölgesinde tekrar solgunlaşır. Sıhhatli tenimiz solar. Derinin bu olumsuz değişimini gidermek için sıkı sıkı keselenmemiz gerekir. Böylece ölü hücreler atılır; siz de gençleşmiş ve hala yanık teninizle sonbaharı karşılayabilirsiniz.

Kusursuz Bronzluk: Hafif bronzlaşanlar için arındırma işlemi cildin lehinedir: Ölü hücreleri ciltten atar, cildin yenilenmesini hızlandırır ve böylece uygulanacak bakımlardan maksimum yararlanmasına olanak sağlar. Bronzluğun ömrünü uzatmak için bundan iyisi can sağlığı: Rengin soluklaşmasını önler ve bronzluğu da kusursuz kılar. Tek koşul, işlemi yavaş ve yumuşak hareketlerle yapmak! Vücut gomajları, genellikle nemli cilde uygulanır. Sadece yağlı ciltlerde gomaj kuru cilde uygulanmalı ve bu sırada da dirsek, diz, bilekler ve kalçada ısrar edilmelidir.

Duş Altında: Duşta gomaj daha hoş ve daha çabuk. Haftada bir kez sabun yerine, Lancome’un Peau de Peche arıtıcısını kullanabilirsiniz. Bu ürünün içeriğinde farklı büyüklüklerdeki tanecikler pürüzleri ortadan kaldırırken, meyve asitleri de cilde kadife yumuşaklığı veriyor. Yine içeriğindeki tahıl yağları kompleksiyle kireçlenmeyi önleyen aktifler, cilde pırıl pırıl kusursuz bir güzellik kazandırıyor. Kireç, aslında arıtma operasyonunun en önemli hedefi. Bu nedenle Clarins, Eau Dynamisante kokulu yeni arıtıcısı Gommage Moussant’nın içeriğine kirece karşı etkili bir aktif kattı. Jel dokulu krem yüze sürüldüğünde köpüğe dönüşüyor. Bu jelin dokusu. Bitkisel özlerden oluşmuş mikro zerreciklerden oluşuyor. Daha etkili bir sonuca varmak için önerimiz de, yine Clarins’in bir kese etkisiyle dolaşımı hızlandırarak cildi pürüzsüz kılan ürünü Mass Mousse kullanımı. Vücut için içeriğindeki iki farklı büyüklükte tanecikleriyle cilde kadife yumuşaklığını veren krem dokusundaki bir ürün de Shiseido’dan: Exfoliant Doux pour le corps. Kaliteli bir gomaj gerçekleştirmek için bu yumuşa arıtıcı dairesel hareketlerle uygulanıyor. Nemli bir cilt üzerinde harikalar yaratan bir ürünü de Clinique sunuyor: Body Exfoliating. Estee Lauder de mikro zerreciklerle meyve asitleri karışımı güzel bir arıtıcı hazırladı: Body Smoother.

Cildiniz Susadığında: Lancome cildi kana kana sulamak derin nemlendirmek için iki güzel ürün geliştirdi: Bunlardan biri yenilikçi formülüyle çabuk sonuç veren Hydrataion Caresse Express Re-Source, ya da AHA içerikli (meyve asitli) Reflexe Caresse! Biotherm, bütün ürünlerinin özelliğini oluşturan plankton içeriğinde bir sprey geliştirdi: Spray Lisse Hydro Expresse. Aynı şekilde Lierac’ın Hydra Lift’i de harika! Kuru ciltler için Dio da saf lipid ve bitki kokteylli yeni bir ürün geliştirdi: Regulateur Peaux Seches, harika. Timsah derisi görünümündeki sertleşmiş kuru ciltler için de Clarins’ten Baume Super-hydratant. Elancyl de yakında piyasaya yoğun içerikli yeni bir ürün hazırlıyor. Nutrition Intense, Hindistan ormanlarından elde edilen ve %80 oranında uçucu yağ asitleri ile çok zengin olan pongamia yağı içeriyor.

Yüz ve Dekolte: Yağlı ve karma ciltler için, kil ideal bir temizleyici. Lancome, emici ince kıl ile kir dökücü yumuşatıcı maddelerden oluşan yeni formüllü ürünü Empreinte ile harika bir temizlik sağlıyor. Kalın bir tabaka halinde yayılıp beş dakika kurumaya bırakılıyor, sonra da bol suyla durulanıyor. Kili daha yumuşatılmış haliyle Clarins’in gri-mor renk tonunda Doux Peeling’inde de buluyoruz. Shiseido’nun jel dokusundaki temizleyicisi Pureness Gel Exffoliant Purifiant ise cilde ışıltı katıyor. Bütün bu temizlikleri mükemmel kılmak için de, yüzünüzü hafifçe keseleyebilirsiniz. Böylece ölü hücreler ciltten dökülerek, teniniz pırıl pırıl ortaya çıkıyor.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Kırışıklık Karşıtı Maskeler
Kırışıklık Karşıtı Maskeler

Kırışıklıklar İçin Yoğurt Maskesi Yoğurt maskesi cildin üst katmanını temizlerken cildi nemlendirir, geniş gözenekleri küçültür, yumuşamasını

Vitiligo Nedir?
Vitiligo Nedir?

Vitiligo dış derinin renk kaybına uğramasıyla oluşan beyaz plaklarla seyreden bir deri hastalığıdır. Modern Tıp Vitiligo için gereken tedavi

Kan Çıbanı
Kan Çıbanı

Size bu yazımda tam çenemde çıkan bir sivilceden bahsedeceğim. Adı kan çıbanı imiş. Eminim aramızda yaşayanlar vardır ama ben yine de öğrendiklerimi

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz