10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Hastalıkları Beynimiz mi Yaratıyor?

Ana Sayfa » SAĞLIK » Hastalıkları Beynimiz mi Yaratıyor?
Paylaş
Tarih : 07 Ağustos 2015 - 11:16

beyinBu yazıda yüksek sesle düşünmeye çalışacağız. Alternatif tıp insanlarının düşüncelerinden yola çıkarak sorular soracağız biliyoruz ki asla tek bir cevabı yok ve kişiden kişiye değişiyor.

Zaten asla yaşamda kesin cümleler yok. Hayat değişken ve akışkan bir yolculuk.

Bir sözde der ki ” Kişinin ruhu hastalanmadan bedeni yatağa düşmez” Bu söz aslında kişisel gelişimcilerin işaret, dünyaya gönderdiğimiz pozitif ve negatif işaretleri ile de alakalı olan bir durum gibi görünüyor aslında.

Sonra hasta olunca özelikle kişi kansere yakalanınca sıkça duyduğumuz bir sözdür ” Moralini yüksek tut”.

Bu her iki sözcük de kişinin kendine inanması ve güçlü olması ile alakalıdır. Çünkü kişinin güçlü olması aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlü kılar.

Zaten gerek alternatif tıp insanları gerekse diğer tıp doktorları bağışıklık sisteminin güçlü olması gerektiği konusunda hem fikir. Kişinin bağışıklık sistemi çöktüğünde grip, nezle, diş problemleri, kulak ağrıları gibi sorunlar yaşanıyor.

Yine son yıllarda yapılan bilimsel araştırmalar gösteriyor ki stres ve üzüntü kanseri tetikliyor. Aslında bunu yaşayarak öğrenenlerdenim yıllar önce. Babam gibi temiz bir adamı akciğer kanserinden kaybetmiştik, oysa değil alkolü, sigarası bile yoktu sadece 47 yaşında ölen oğlunu yaşatmak için tüm mücadeleyi vermesine rağmen gözünün önünde eriyip gitmesine engel olamamış ve çaresizce ölümünü izlemiş ve kendi elleriyle toprağa vermişti.

Ağbimin ölümünden sonra ağladığını, isyan ettiğini görmediğimiz babamı aradan sadece 2 yıl geçmişken pat diye kaybettik, doktorumuz akciğer kanseri olduğunu ve tıbben bittiğini söylediğinde çok şaşırmıştık.

Ağbimi ise ALS’den kaybettik daha önce bu satırlarda sıkça yer verdim hastalığı yeniden anlatmayacağım sadece bir noktaya vurgu yapacağım bu hastalığın da entellektüel düzeyi yüksek insanlarda görüldüğü yapılan araştırmalara göre fark edildi.

İşte tüm bunlar aslında hastalıklarımızın önce kendi içimizde başladığının sadece iki örneği ve biliyorum ki böyle yüzlerce örnek var. O yüzden şartlar ne olursa olsun ruh sağlığını korumamız şart.

Etiketler : ,

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Goji Berry Bitkisi
Goji Berry Bitkisi

Son dönemlerde adını sıkça duyar hale geldik, hemen her reklamda karşımıza çıkıyor, dünyaca ünlü markalar bu bitkiyi kullandığını söylüyor

Siyatik
Siyatik

Bel kemiğinin alt taraflarından bacakların arka yüzleri doğrultusunda siyatik sinirlerin bulunduğu bölge ağrılarına siyatik hastalığı denilmektedir.

Pankreas Kanserine Erken Teşhis!
Pankreas Kanserine Erken Teşhis!

Bilim insanları, hızlı yayılan ve bu nedenle erken teşhisi son derece güç olan pankreas kanserini tespit etmek için basit bir idrar testi geliştirdi.

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz