10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Hayat Öpücüğü

Ana Sayfa » GÜNCEL » Hayat Öpücüğü
Paylaş
Tarih : 19 Ekim 2015 - 8:36

249502.jpg-r_160_240-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxxAylar sonra ilk defa bir pazar evdeydim. Aylar sonra ilk defa bir pazar kızlarımla ve ailemle kahvaltı yapma şansı yakalamıştım ve artık yazın tatille geçen günlerden sonra akabinde gelen iş yoğunluğundan sonra amacım bu pazarı kendime ayırıp tembellik hakkımı kullanmaktı.

Açıkcası evden çıkmayı falan da düşünmüyordum ama şartlar öyle gelişmedi bir baktım ben haftalardır sinemaya falan da gitmemişim bunun üzerine evde çocukların olmadığını da göz önüne alarak tembellik hakkımın bir kısmındn feragat edip sinemaya gitmeye karar verdim zira merakla beklediğim Hata Öpücüğü isimli film sinemalarda idi.

Çok tarzım olmasa hatta Ali Sunal’ın oyunculuğundan haz etmeyip babasının ismini kullandığını düşünsem de Hatica Şendil’e bayılan bir kadın olarak sinemada nasıl oynadığını merak ederek pazar günü ailemle kahvaltımı yapıp attım kendimi sinemaya. İlk seans olmasına rağmen salon dolu sayılırdı.

Film BKM yapımı olunca BKM’nin düzenli olarak oynattığı oyuncular tüm sempatikleri ile yine karşımıza çıktı. Film beklediğim aksine son derece sıcak ve samimi geldi. Gittiğime, ödediğim paraya değmişti açıkçası.

Bir BKM ekolü olarak ki bunu BKM’nin birçok eserinde görüyorsunuz gülerken ağlatan düşündüren bir film bu.Sıcacık ölüm korkumuza, sevginin gücüne, ölümden korkmanın anlamsızlığına ve herkesin sırça fanusunu devirecek bir kişi olabileceğine değiniyor film. Bunu da çok yalın bir biçimde başarıyor.

Hatice Şendil yine dupduru. İkna edici ve sahici oynuyor.. Beni asıl şaşırtan ise Ali Sunal oldu. Filmden çıktığımda onun yerine bu rolü kimsenin oynayamyacığına kanaat getirdim. Öyle gerçek, öyle sahici idi ki bu sefer beni mest etti.

Müzikler harika, görüntüler harika ve hepimizin içinden bir film bu, hangimiz bir hayat öpücüğü beklemiyoruz ki? Hangi yaramız sevgi ile iyileşmiyor ki? Hangimiz ölümden korkmuyor ki?

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Efsane Kitap ve Film Dövüş Kulübü’nden Hayatı Sorgulamanıza Sebep Olacak 25 Müthiş Alıntı
Efsane Kitap ve Film Dövüş Kulübü’nden Hayatı Sorgulamanıza Sebep Olacak 25 Müthiş Alıntı

Güçlü kalemiyle tüm dünyada ün kazanmış olan yazar Chuck Palahniuk’ten tüketim kültürüne, hırs ve üstünlük duygusuna, güzellik idealine

Yitik Kuşlar Filmi: Tüm Son Sesini Duyamayacağımız Seslere
Yitik Kuşlar Filmi: Tüm Son Sesini Duyamayacağımız Seslere

Aren Perdeci ve Ela Akyamaç  iki genç sinemacı. Sinemaya olan büyük sevdalarını ilk filmleri olan Yitik Kuşlara ilmek ilmek işlemişler. İlk

13 Mart Ankara Katliamı ve Düşündürdükleri
13 Mart Ankara Katliamı ve Düşündürdükleri

Destina ismi farklı dillerde farklı anlamlara gelen ve farklı söyleniş biçimleri olan bir isim. Destinanın annesi de tıpkı Benim gibi ve birçok

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz