10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Kadınların Çocukların Öldürüldüğü Bir Dünyada Yaşamak

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kadınların Çocukların Öldürüldüğü Bir Dünyada Yaşamak
Paylaş
Tarih : 15 Şubat 2016 - 12:07

elif11 Şubat 2016

Yer: Aksaray

Adı: Elif

Yaş: 16

Bu ismi ve bu tarihi o yaşlarda olan gençler ve aileler özellikle Aksaray’da yaşıyorsa asla unutmayacak.

Çünkü Elif kendi okulunun civarında bir dönem aşık olduğu eski erkek arkadaşı tarafından öldürüldü. Zaman Elif için durdu.

Artık Elif yok. Elif’in anne babası evlatlarını kaybetti. O çok başarılı bir öğrenci idi. Aksaray’ın en iyi okullarından birine derece ile girmişti. Başarılıydı. Hedefleri vardı. Okuyup mühendis olacaktı. Olmadı Elif bir gençlik aşkının bedelini en ağır biçimde pompalı tüfekle öldürülerek ödedi. ÖLDÜ.

Artık Elif yok. Mezarına girip çıkmamakta direnen bir baba vardı cenazede. Kızına veda edemiyordu bir türlü. Evlat acısı iliklerimize kadar işledi. Gördük kahrolduk. Öldük biraz, kelimeler bitti. Yazmalar anlamını yitirdi. Umut tükendi biraz.

Erkek egemen biçimde yetiştirilen bir başka genç reddedilmeyi yediremeyip eski kız arkadaşını öldürdü.Şimdi kimse bana o yaşta aşk olur mu demesin. Aşk her yaşta. İlk aşk için en güzel çağlar. Hangimiz aşık olmadı o yaşlarda? Kalp o yaşta çarpmazsa ilk kez ne zaman çarpar ki?

Hem aşk daha ana sınıfında başlıyor. Büyük bir çoğunluğumuz ilk aşkıyla evlenmiyor. Şimdi kimse bana namus bekçiliğine soyunmasın. Namussuzluk tam da bu kıza söz söyleyen, kötü düşünen ruhlarımızda başlıyor. Asıl namussuzluk beyinlerimizde. Kimse bize namus demesin.

Sevmişler ayrılmışlar. Ne yaşamışlar onu bilemeyiz. Bilmemiz gerekmez. Bizler sadece kendi yaşamlarımızdan sorumluyuz ve hesabı Yaradana veririz.

Susalım biraz. Ölüme saygı duyalım. Bırakalım acılarını yaşasınlar. Hem kimse öldürülmeyi hak etmez. Canı veren Hüda ise almakta ona düşer.

Biraz susalım. Nefes alalım ve durup düşünelim. O kız bizim çocuğumuz olsa yine böyle bakabilir miydik yoksa….

İnsan olalım. Sözde değil. Gerçek olalım. Ve susun ağlayalım!

 

 

Etiketler : ,

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Efsane Kitap ve Film Dövüş Kulübü’nden Hayatı Sorgulamanıza Sebep Olacak 25 Müthiş Alıntı
Efsane Kitap ve Film Dövüş Kulübü’nden Hayatı Sorgulamanıza Sebep Olacak 25 Müthiş Alıntı

Güçlü kalemiyle tüm dünyada ün kazanmış olan yazar Chuck Palahniuk’ten tüketim kültürüne, hırs ve üstünlük duygusuna, güzellik idealine

Yitik Kuşlar Filmi: Tüm Son Sesini Duyamayacağımız Seslere
Yitik Kuşlar Filmi: Tüm Son Sesini Duyamayacağımız Seslere

Aren Perdeci ve Ela Akyamaç  iki genç sinemacı. Sinemaya olan büyük sevdalarını ilk filmleri olan Yitik Kuşlara ilmek ilmek işlemişler. İlk

Kadınların Kalbi Neden Erkeklerden Daha Fazla Yoruluyor?
Kadınların Kalbi Neden Erkeklerden Daha Fazla Yoruluyor?

Aşağıdaki yazı ntv’nin web sitesinden. Biz kadınlar daha mı duygusalız? Ondan mı oluyor bunlar? Bakalım ve görelim Kalp, antik dönemden

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz