10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Kara Bela Filmi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Kara Bela Filmi
Paylaş
Tarih : 22 Eylül 2015 - 11:02

kara belaBu hafta sonu kızlarımın da zoruyla sinemaya gittik. Onlar başka bir filme girdi. Ben onların filmi 2.5 saat olunca beklemekten sıkılıp ne yapacağımı düşünüp sıkıntıdan patlarken, birden Kara Bela filminin afişleri gözüme çarptı.

Onları boş beklemektense en iyisi girelim şu filme dedim. Açıkçası baştan tek derdim saatlerce boş boş oturmamaktı. Girdim filme. Biraz da zorla.

Çünkü benim açımdan gülmek zor bir iştir. Çok zor gülen mizahı ciddiye alan biri olarak filmde gülebileceğime emin olamadım. Ama girdim.

Filmden hiçbir beklentim yoktu. Zaman geçsin istiyordum o kadar. Ama film iyi geldi bana. Çok güldüm, gülerken çok düşündüm.

Film yer yer absürt olsa bile beni son derece güldürdü, güldürürken düşündürdü. Yer yer gülerken kendimi üzülürken buldum.

Film içinde yaşadığımız kuytu yalnızlıklara, kendimizi adamışlıklarımıza çok güzel göndermeler yapıyor. Üzerimize biçilen rollere, mecburiyetlerimize,  yaşamın bize dayattığı her şeye gönderme yapıyor. Kendimiz için ne kadar yaşıyoruz onu anlatıyor bize.

Yalnızlığımıza ince ince göndermeler yapıyor. Çaresizliklerimize. Nasıl da birilerine gereksinim duyduğumuza, nasıl da sevgiye aç olduğumuza, nasıl da sevginin iyileştirdiğine ve sevginin gücüne.

Evet yer yer mistik halleri var ama film sahici, oyunculuklar harika. Karakterlerden birinde kendinizi görmeniz mümkün. İmkansız diye bir şeyin olmadığını da anlatıyor güzelce.

O yüzden gidin bu filme, yer yer gülecek, yer yer üzüleceksiniz ama inan unuttuğunuz bir yerdeki kendinizi size anımsatacak ve bu çok iyi gelecek.

Bir bayram hediyesi yapın Kara Bela filmini izleyin. Çok da güleceksiniz emin olun.

Etiketler : ,

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Efsane Kitap ve Film Dövüş Kulübü’nden Hayatı Sorgulamanıza Sebep Olacak 25 Müthiş Alıntı
Efsane Kitap ve Film Dövüş Kulübü’nden Hayatı Sorgulamanıza Sebep Olacak 25 Müthiş Alıntı

Güçlü kalemiyle tüm dünyada ün kazanmış olan yazar Chuck Palahniuk’ten tüketim kültürüne, hırs ve üstünlük duygusuna, güzellik idealine

Yitik Kuşlar Filmi: Tüm Son Sesini Duyamayacağımız Seslere
Yitik Kuşlar Filmi: Tüm Son Sesini Duyamayacağımız Seslere

Aren Perdeci ve Ela Akyamaç  iki genç sinemacı. Sinemaya olan büyük sevdalarını ilk filmleri olan Yitik Kuşlara ilmek ilmek işlemişler. İlk

13 Mart Ankara Katliamı ve Düşündürdükleri
13 Mart Ankara Katliamı ve Düşündürdükleri

Destina ismi farklı dillerde farklı anlamlara gelen ve farklı söyleniş biçimleri olan bir isim. Destinanın annesi de tıpkı Benim gibi ve birçok

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz