10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Nadide Hayat

Ana Sayfa » GÜNCEL » Nadide Hayat
Paylaş
Tarih : 19 Aralık 2015 - 12:19

nhEvet kabul ediyorum ve itiraf ediyorum. Ben bu adama aşığım. Her yaptığına peşin pozitif ön yargılarla gidiyorum.

O benim mükemmel insanlarımdandır. Defoları yok mudur? Elbette vardır ama olsun, kimin yok ki? Hem onun öyle çok fazla değildir.

Kimden mi bahsediyorum? Tabi ki Çağan Irmak’tan Şaşıfelek Çıkmazı isimli TRT’de yayınlanan dizisinden bugüne kadar yaptığı her çalışmayı pür dikkat takip ettim onun.

Yurt dışında Steve Jobs, Ülkemizde Çağan Irmak. Çok farklı alanlarda olmalarına rağmen ikisinin de çok farklı ruhları olduğunu düşünüyor ve bu ruhun onları benzersiz kıldığını düşünüyorum.

Nitekim Çağan yine bir film yapmış. Çağan’ın yeni filmi olur da gidilmez mi? Bütün işler bekler ama Çağan sineması beklemez dedim ve dün işten çıkar çıkmaz attım kendimi sinema salonuna, son filmi Nadide Hayat isimli filmi izlemeye.

Önce oyuncular baş rolde Demet Akbağ ve Yetkin Dikinciler var. Zaten Yetkin Dikinciler Babam ve Oğlum’daki performansıyla ne kadar olağanüstü bir oyuncu olduğunu kanıtlamış durumda, bu filmde de harikalar yaratıyor. Demet Akbağ ise o zaten bizim Hükümet Kadınımız çok da söze gerek yok.

Genç oyunculardan çok fazla tanımadığımız oyuncu var ama ileride harika işler yapacakları filmdeki duruşlarından belli.

Çağan bu filminde de masalsı ögelere yer vermiş. İyi de etmiş zira bu onun sinema dili. Ayrı düşünmek imkansız.

Gelelim müziklere, dozunda ve yerinde kullanılmış eksik ya da abartı yok, ustanın diğer filmlerinde olmadığı gibi.

Gelelim işin özüne filme. Komedi filmi yaptım demişti Çağan cidden yapmış, film boyunca çok güldüm. Nadide ile aynı yaşlarda olan biri olarak kendimden nerelerde vazgeçtiğimi düşündüm. Her kadın biraz vazgeçiyor kendinden zaten. İlk aşkım için Siemens iş teklifini es geçtiğimi anımsadım. Çocuklarımı büyütürken kendime zaman ayırmadığımı ve en son ne zaman kendim için bir şey yaptığımı.

Bu film kadınlara unuttukları kendilerini anımsatıyor. Cesaretlendiriyor, umut veriyor. Belki de tek yapmamız gereken aynaya bakıp, vazgeçtiklerimiz için çok geç olmadan bir ufak adım atmak. Film kendinizi o kadar iyi hissettiriyor ki eminim siz de bu adımı atacak gücü kendinizde bulacaksınız.

 

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Efsane Kitap ve Film Dövüş Kulübü’nden Hayatı Sorgulamanıza Sebep Olacak 25 Müthiş Alıntı
Efsane Kitap ve Film Dövüş Kulübü’nden Hayatı Sorgulamanıza Sebep Olacak 25 Müthiş Alıntı

Güçlü kalemiyle tüm dünyada ün kazanmış olan yazar Chuck Palahniuk’ten tüketim kültürüne, hırs ve üstünlük duygusuna, güzellik idealine

Yitik Kuşlar Filmi: Tüm Son Sesini Duyamayacağımız Seslere
Yitik Kuşlar Filmi: Tüm Son Sesini Duyamayacağımız Seslere

Aren Perdeci ve Ela Akyamaç  iki genç sinemacı. Sinemaya olan büyük sevdalarını ilk filmleri olan Yitik Kuşlara ilmek ilmek işlemişler. İlk

13 Mart Ankara Katliamı ve Düşündürdükleri
13 Mart Ankara Katliamı ve Düşündürdükleri

Destina ismi farklı dillerde farklı anlamlara gelen ve farklı söyleniş biçimleri olan bir isim. Destinanın annesi de tıpkı Benim gibi ve birçok

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz