10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Okullar Açılırken

Ana Sayfa » YAŞAM » Okullar Açılırken
Paylaş
Tarih : 28 Eylül 2015 - 8:38

Bizde üniversite koşturmacası başlıyor Ankara Hukuk ve İç mimarlık gibi hedefleri olan kızlarım var tüm dostların ve ailemin ve Kızlarımın Abisinin desteğine çoooook gereksinimimiz var çokkk bu vesile ile yeni öğrenim döneminde hepimize rastgele.

Öyle insanlar vardır öyle çok bilinmezler lider degillerdir dünyaya sırca köşklerinden ahkam kesmezler. Herşey PMde yan yana oturmaları ile başladı. Birlikte resim çizdiler sonrası geldi. Mesafeler iş yoğunlukları asla engel olamadı bağlarına. Keza bizim 2 yıl küs kalmamız ve görüşmeme kararlılığımda. Hep yanlarında oldu. Tüm sevinçlerinde tüm yılbaşları tüm bayramlarda. İlk defa Kaleydeskop ile onunla tanıştılar ilk çöpten adamı birlikte yaptılar biyolojik olmasa da resmen Ağbiydi işte. Asla vazgeçmedi. Mülkiyetsizliği ondan öğrendim öncesine bakmadan sevmeyi ama en önemlisi kızlarıma benden daha çok sahip çıkmasını benden daha çok önemsemesini sevdim. Şimdi kızlarımdan biri onunla aynı yolda yürümeye hazırlanıyor. rol modeli onun gibi sağlam ama merhametli duygularını yok saymayan ama güçlü olmayı. O olmasa başaramazdık. Başaramayız. Tüm sınırların ötesinde yanımızda olma yürekliliğini gösteren adama Erbaya teşekkürler.

Okullar açılırken en temel konu kanaatimce çocuklara güvenli bir ortam yaratmak ve onların sınırlarını çizerek, kendilerini serbest bırakmak. Birey olmalarına, kararlarına saygı duyarak yol almalarını sağlamak.

Bizim gibi çocuklarınız üniversite sınavına girecekse kendi düşleriniz yarım kaldıysa onlara kendi düşlerinizi yüklemeyin bırakın kendi düşlerine takılsınlar, bir yaşamları olsun. Kendilerine ait bir dünyaları. Onlara önce nası mutlu olacaklarını öğretin. Ne olmak istediklerini gösterin ama asla sizin ayak izlerini takip etmelerini önermeyin.

Bir yaşamları olsun, içinden kendilerini geçsin. Siz sadece dikte etmeden yardımcı olun. Gerisi kendiliğinden gelecektir.

Tüm çocuklara ve tüm ailelere yeni öğrenim döneminde başarılar dilerim

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Dünyanın En Ünlü Mart Festivalleri
Dünyanın En Ünlü Mart Festivalleri

1 Bali Spirit Festivali (29 Mart-3 Nisan 2016) Ubud, Bali, Endonezya Bali Spirit, Wanderlust festivali gibi hızla büyüyen yeni bir fenomen. Yemyeşil

Yaşam İçin 13 Satır
Yaşam İçin 13 Satır

1. Seni sen olduğun için değil, seninle birlikte olduğumda ben olduğum için seviyorum., 2. Hiç kimse gözyaşlarını haketmez, onlara layık olan

Hayat Felsefesi Olabilecek Başarı Sözleri
Hayat Felsefesi Olabilecek Başarı Sözleri

“Başarı son değildir, başarısızlık ölümcül de değildir. Önemli olan devam etme cesaretini gösterebilmektedir.” Bu söz İngiliz politikacı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz