10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Sevgililer Günü Yaklaşırken

Ana Sayfa » GÜNCEL » Sevgililer Günü Yaklaşırken
Paylaş
Tarih : 10 Şubat 2016 - 11:12

aşk2365 günün neredeyse her gününe bir özel gün düşüyor. Bunların bir kısmı herkesi ilgilendirmemekle beraber, Yılbaşı, doğum günü, anneler günü, babalar günü ve 14 Şubat Sevgililer Günü hemen herkesi ortak paydada birleştiren durumlar.

Her ne kadar kimilerimizin 14 şubatta sevgilisi olmasa da çok sorun teşkil etmiyor zira kimi eğlence merkezleri sevgilisi olmayanlar için de alternatif partiler düzenleyebiliyor.

Ama kadın veya erkek fark etmeksizin eğer bir sevgiliniz varsa 14 şubat öncesi ister istemez bir telaş başlıyor. Aksi iddia edilse bile bugünler dünyanın birçok yerinde kutlanıyor. Hem de sevginin ödülle karşılığı olmadığı bilinmesine ve tek güne indirgenmesinin haksızlık olduğu bilinmesine rağmen.

Çünkü hepimiz insanız ve arada hepimiz saçmalamak, çocuklaşmak, şımartılmak, özel ilgi görmek istiyoruz. Hem başka türlü nasıl yaşam devam edebilir ki? Sevgi ve ilgi insanlara en iyi gelen ilaç. Kimse aksini iddia edemiyor zaten.

Bu tür günlerin en ciddi faydası ise yaşamın tüm dayatmalarına ve zorluklarına inat, sevdiğiniz insanla yaşamdan anlar çalmanız. Yarın ne olursa o anlara ayrıca bir emek ve zaman ayırdığınız için çok kıymetli ve çok özel. O anlar sadece sizin.

Ama mum ışığında bir yemek, ama balonla Kapadokya turu, ama Boğazda gezinti. Uyarınıza nasıl gelirse. Bütçenize hangisi uygunsa. Belki de kır çiçeklerinin masanızda olduğu kendi ellerinizle yaptığı bir tas çorba. Sevginin bir ederi yok. Herkes yüreğinden nasıl geçiyorsa, sevdiğini nasıl mutlu edecekse öyle davranmalı ve kendisi de en az onun kadar zevk almalı. Mutlululuk duymalı.

Belki o gün daha önceden hiç ortaklaşa yapılmayan bir şey yapılmalı. Belki çıplak ayak yürümeli. Belki yüreğinizden kopan sözler dile gelmeli. Ama sonuç olarak o gün sizin dilinizde size ait olmalı.

Hadi şimdi düşünün bakalım bütün klişelerden uzak nasıl bir sevgililer günü planlıyorsunuz?

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Efsane Kitap ve Film Dövüş Kulübü’nden Hayatı Sorgulamanıza Sebep Olacak 25 Müthiş Alıntı
Efsane Kitap ve Film Dövüş Kulübü’nden Hayatı Sorgulamanıza Sebep Olacak 25 Müthiş Alıntı

Güçlü kalemiyle tüm dünyada ün kazanmış olan yazar Chuck Palahniuk’ten tüketim kültürüne, hırs ve üstünlük duygusuna, güzellik idealine

Yitik Kuşlar Filmi: Tüm Son Sesini Duyamayacağımız Seslere
Yitik Kuşlar Filmi: Tüm Son Sesini Duyamayacağımız Seslere

Aren Perdeci ve Ela Akyamaç  iki genç sinemacı. Sinemaya olan büyük sevdalarını ilk filmleri olan Yitik Kuşlara ilmek ilmek işlemişler. İlk

13 Mart Ankara Katliamı ve Düşündürdükleri
13 Mart Ankara Katliamı ve Düşündürdükleri

Destina ismi farklı dillerde farklı anlamlara gelen ve farklı söyleniş biçimleri olan bir isim. Destinanın annesi de tıpkı Benim gibi ve birçok

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz