10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Ve Bir Seçim Daha Bitti

Ana Sayfa » GÜNCEL » Ve Bir Seçim Daha Bitti
Paylaş
Tarih : 03 Kasım 2015 - 10:40

1 Kasım günü yıl içinde ikinci kez bir seçim yaşadık. 7 Haziran seçimlerinden sonra kaçınılmaz olan bu seçimler ülkemize dileriz barış getirir gerçek anlamda.

Ben bu yazıda biraz o güne dair izlenimlerimi paylaşacağım.

O gün Aksaray İl’inin büyük mahallerinden birinde sandıkta görevliydim. Herkes evinde uyurken ben sabah 6’da kalkıp hazırlanıp okuluma gittim ve görevlerimi yaptım.

Saba 7 de başlayan mesaim akşam saat 8 gibi gibi bitti. Yani tam tamına 12 saat.

Bulunduğum sandıkta toplam kişi sayısı 365 olunca gün boyunca hiç atıl kalamadık ve yemeği ile sıra ile yedik. O kadar yoğun bir katılım oldu. Bir ara hiç bitmeyecek sandım ama Allah’tan bitti.

Seçim sonrasında da ciddi bir problem yaşamadık. Geçersiz oy sayısı azdı, itirazlar olmadı.

Ama seçimlerde en dikkatimi çeken zihinsel engellilerin durumu oldu. Zihinsel engelliler bence eğer zihinsel engel ileri durumda ise oy kullanamamalı. Zira diğer kişi 1 yerine 2 oy kullanmış oluyor ki, bu hiç adil değil, kimi yerlerde sonucu bile değiştirebilir.

Bir diğer nokta fotoğraf çekilmesi olayı idi. Bu da son derece anlamsız ve aptalca geldi bana zira oyu gizli veriyorsak neden bunu belgelemek durumundayız. Kimseye oyumuzun hesabını vermek durumunda değiliz. Galiba özgüven problemimiz var ve birey olmayı unutmuşuz.

Seçim sonuçları açıklandıktan sonra kazanan partinin saatlerce süren sevinç çığlıklarını dinledik öyle sevindiler ki daha dün Suruç’ta, Ankara’da neden insanların öldüğünü unutmuşlardı sanki.

Şuursuz bir mutluluk yeli esiyor gibiydi ve biz gerek yorgunluk, gerek 10 ekimde dostlarımızı kaybettiğimiz için keyfine varamadık.

Katılan kitlelere bakıldığında sonuçlara şaşırmadık ama üzülmeden de edemedik. Bu satırlarda siyasi görüşlerimi paylaşmayacağım ama keşke sonumuz böyle olmasaydı şarkısı dilimdeydi sadece. Hüzün yine yapışmıştı bana.

Oysa biz barış çığlıkları atmak istiyorduk. Atamadık kim bilir belki bir gün. Olamaz mı olabilir

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Efsane Kitap ve Film Dövüş Kulübü’nden Hayatı Sorgulamanıza Sebep Olacak 25 Müthiş Alıntı
Efsane Kitap ve Film Dövüş Kulübü’nden Hayatı Sorgulamanıza Sebep Olacak 25 Müthiş Alıntı

Güçlü kalemiyle tüm dünyada ün kazanmış olan yazar Chuck Palahniuk’ten tüketim kültürüne, hırs ve üstünlük duygusuna, güzellik idealine

Yitik Kuşlar Filmi: Tüm Son Sesini Duyamayacağımız Seslere
Yitik Kuşlar Filmi: Tüm Son Sesini Duyamayacağımız Seslere

Aren Perdeci ve Ela Akyamaç  iki genç sinemacı. Sinemaya olan büyük sevdalarını ilk filmleri olan Yitik Kuşlara ilmek ilmek işlemişler. İlk

13 Mart Ankara Katliamı ve Düşündürdükleri
13 Mart Ankara Katliamı ve Düşündürdükleri

Destina ismi farklı dillerde farklı anlamlara gelen ve farklı söyleniş biçimleri olan bir isim. Destinanın annesi de tıpkı Benim gibi ve birçok

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz