10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Yaz Tatili için Alternatif Öneriler

Ana Sayfa » GÜNCEL » Yaz Tatili için Alternatif Öneriler
Paylaş
Tarih : 08 Temmuz 2015 - 10:52

Belki bir kısmınız tatile çıktı, bir kısmınız tatil planları yaptı, bir kısmınız ise henüz fırsat bulamadı. Peki bu yıl farklı bir tatil yapılamaz mı?  Yani sıradan bir yaz tatili dışında alternatifler olamaz mı? İşte bu yazıda hala tatil planı yapmayanlar için bu yazıda kısa kısa alternatif tatil önerileri vereceğiz.

İnsan dünyaya bir kere geliyor ve bazen günlük yaşamın rutinleri insanları boğabiliyor. İşte bu nedenle bazen değişiklik yapmak herkese iyi gelebilir. Kişiyi geliştirebilir. Üzerinde yer alan yoğun stresi atmasını sağlayabilir. Tatil sonuçta kişinin dinleneceği, kafasını toplayacağı, yeni bir döneme hazırlanacağı, güç toplayacağı dönemlerdir. İşte bu nedenle kişilerin tatili iyi değerlendirmesi son derece önemlidir.

Kişi  tatil planı yaparken nelerden hoşlandığını, nelerin onu dinlendireceğini, neleri yapmayı erteleyip yapamadığını düşünmeli ve ona göre bir plan yapmalıdır.

Gelelim tatil için alternatif önerilere:

  • Eğer geçmiş yıllarda bir butik otel deneyimi yaşamadıysanız bu yaz mutlaka yaşamalısınız. Çünkü butik oteller konseptleri nedeniyle farklı bir konaklama ve dinlenme şansı vermektedir. Kişilerin alternatif tatilleri için doğru seçeneklerden biridir. Daha sakin, daha steril olan ortamlardır. Gelen kişilerden, yemek seçimlerine, dinlenen müziklere kadar, oldukça doyurucu olacak yerlerdir.
  • Sürekli popüler yerlere gidiyor iseniz, bu sefer adı sanı pek duyulmamış, kıyıda köşede kalmış yerleri tercih edebilirsiniz. Denizi temiz, doğası temiz olan yerleri. Selimiye gibi Karaburun gibi yerler alternatif tatil kentleri olabilir ya da Ünye’de tatil yapmak size farklı bir tatil deneyimi yaşatabilir.
  • Bir  diğer alternatif tatil olarak Kültür turlarına katılabilirsiniz. Güneydoğu gezisi olabilir örneğin. Nemrut, Halfeti gibi. Ya da Tuz Göl’ünde gün batımını izleyebilirsiniz.
  • Dünyada sıkça olan Ülkemizde yeni yeni gerçekleşmeye başlayan bir gezi biçimi de yemek turları Herhangi bir yemek turuna katılıp Mardin’de sembusek, Diyarbakır’da kaburga dolması yiyebilirsiniz. Türkiye’de çok fazla lezzet var bilmediğimiz.
  • Ben yurt içi almayım derseniz, o zaman neden Mısır piramitleri ya da Kahire’nin mor gülü gidilecek yerler olmasın?

Herkese iyi tatiller.

Etiketler : ,

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Efsane Kitap ve Film Dövüş Kulübü’nden Hayatı Sorgulamanıza Sebep Olacak 25 Müthiş Alıntı
Efsane Kitap ve Film Dövüş Kulübü’nden Hayatı Sorgulamanıza Sebep Olacak 25 Müthiş Alıntı

Güçlü kalemiyle tüm dünyada ün kazanmış olan yazar Chuck Palahniuk’ten tüketim kültürüne, hırs ve üstünlük duygusuna, güzellik idealine

Yitik Kuşlar Filmi: Tüm Son Sesini Duyamayacağımız Seslere
Yitik Kuşlar Filmi: Tüm Son Sesini Duyamayacağımız Seslere

Aren Perdeci ve Ela Akyamaç  iki genç sinemacı. Sinemaya olan büyük sevdalarını ilk filmleri olan Yitik Kuşlara ilmek ilmek işlemişler. İlk

13 Mart Ankara Katliamı ve Düşündürdükleri
13 Mart Ankara Katliamı ve Düşündürdükleri

Destina ismi farklı dillerde farklı anlamlara gelen ve farklı söyleniş biçimleri olan bir isim. Destinanın annesi de tıpkı Benim gibi ve birçok

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz