10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

14 Şubat Yaklaşırken Sahi Neydi Sevgi

Ana Sayfa » GÜNCEL » 14 Şubat Yaklaşırken Sahi Neydi Sevgi
Paylaş
Tarih : 09 Şubat 2015 - 8:45

sevgililer-gunu5Geliyoruz yine bir 14 şubat sevgililer gününe.

Tüm alışveriş merkezlerinde, kuyumcularda,otellerde, lokantalarda, İnternetten alışveriş mağazalarında ve daha bir sürü mağazada bu işin alışveriş boyutunu hedefleyen özel promosyonlar var. Hani kimi teklifler o kadar cazip ki insanın ister istemez aklı takılıyor, sevgili olsun, olmasın alışveriş yapası geliyor ve sonuçta 14 Şubat tıpkı diğer özel günler gibi satış için iyi bir malzeme oluyor.

Sevgi sonuçta satış için iyi bir parametre ve en klasik deyimle aşk satar ifadesiyle satış merkezleri tarafından aşka bir değer biçiliyor ve en havalısı benim aşkım tarzında hediyeler ortaya çıkıyor. Bolca kalp olan birçok ürün aslında olduğundan daha yüksek fiyatlar satışa sunuluyor. Özünde biliniyor ki birçok kadın bu günü önemsiyor.

Ama gelin şeytanın avukatlığına soyunalım ve olaya bir başka noktadan bakalım. Sevgi neydi?

Meşhur Selvi Boylum Al Yazmalım filminde bu çok güzel özetlenir aslında. Sevgi emektir. Evet sevgi emektir. Sevmek bir başkasını kendinden daha fazla düşünebilmektir yani sevgi sorumluluktur. Sevgi an gelip vazgeçebilmek ama an gelip ardında onun için tüm gemileri yakabilmektir. Sevgi kendinden önce sevdiğin insanı düşünebilmektir.

21 yüzyılda kimsenin böyle güçlü duygular besleme alışkanlığı yok, her şey siyah beyaz filmlerde kaldı sanki, belki de bu yüzden o pahalı, janjanlı hediyeler ile bu açığı kapatmaya çalışıyoruz çünkü bizler sevmeyi bir yerlerde unuttuk. Ben değil, biz olmayı ve işin kolayına kaçıp, bütçemize en uygun hediyeyi alıp senede 1 gün sevgililer gününü kutluyor sonra başımızın çaresine bakıyoruz. Yani her noktada yaptığımız gibi burada da -mış gibi yapıyoruz? Ha iyi mi ediyoruz? Aslında etmiyoruz, sadece kendimizi kandırıyoruz ve aslında çok da mutsuzuz.

Belki bu sevgililer gününde tüm bunların yerine seni seviyorum der ve birlikte ortak bir gelecek düşleriz tüm bedelleri ile. Hem sevgisizlik daha ağır bir bedel değil midir?

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Efsane Kitap ve Film Dövüş Kulübü’nden Hayatı Sorgulamanıza Sebep Olacak 25 Müthiş Alıntı
Efsane Kitap ve Film Dövüş Kulübü’nden Hayatı Sorgulamanıza Sebep Olacak 25 Müthiş Alıntı

Güçlü kalemiyle tüm dünyada ün kazanmış olan yazar Chuck Palahniuk’ten tüketim kültürüne, hırs ve üstünlük duygusuna, güzellik idealine

Yitik Kuşlar Filmi: Tüm Son Sesini Duyamayacağımız Seslere
Yitik Kuşlar Filmi: Tüm Son Sesini Duyamayacağımız Seslere

Aren Perdeci ve Ela Akyamaç  iki genç sinemacı. Sinemaya olan büyük sevdalarını ilk filmleri olan Yitik Kuşlara ilmek ilmek işlemişler. İlk

13 Mart Ankara Katliamı ve Düşündürdükleri
13 Mart Ankara Katliamı ve Düşündürdükleri

Destina ismi farklı dillerde farklı anlamlara gelen ve farklı söyleniş biçimleri olan bir isim. Destinanın annesi de tıpkı Benim gibi ve birçok

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz