10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Anne Karnında Çocuğa Müzik Dinletmek

Ana Sayfa » Anne ve Bebek » Anne Karnında Çocuğa Müzik Dinletmek
Paylaş
Tarih : 15 Eylül 2014 - 9:30

hamilelikAlın size bir konu daha. Bu yazı da biraz bu konuda fikir alışverişinizde bulunmaya çalışacağız. Kendi bildiklerimizden yola çıkarak.

Uzman doktorlar anne karnında bebeğe müzik dinletmenin oldukça önemli olduğunu, tıpkı iletişim kurmak gibi değer taşıdığını belirtiyorlar.

Günümüzde öyle ki, bu bir sektör haline geldi ve artık anne karnındaki bebek için yapılan müzikler neredeyse bir endüstri olmaya başladı. Herhangi bir müzik markete girdiğinizde bu konuda yığınla cd bulmak mümkün.

Ancak bebeğe müzik dinletmek rastgele yapılabilecek bir olgu değil Eğer bu konuda herhangi bir bilgi sahibi değilseniz uzmanlardan bilgi almak gerekiyor.

Anne karnında bebeğe oturup sizin sevdiğiniz müzikleri dinletmek değil, keramet. Asıl olan çocuğunuzun ruhsal gelişimine katkı olacak müzikleri dinletmek. Yani siz arabesk sevseniz bile çocuğunuza dinleteceğiniz müzikler daha çok klasik müzik, caz, new age türünde olmalı.  Sakin müzikler.

Müzik dinletmeye bebeğinize karar verdiyseniz, bebek anne karnında sesleri 5. aydan itibaren işitmeye başladığı için 5. ay itibarıyla, karnınıza müziğe yaklaştırarak, çocuğunuzun müziği duymasını sağlayabilirsiniz

Anne karnında çocuğa müzik dinletmenin şu ana dek bilinen 2 temel etkisi var. Sakinleştirici ve doğduğu andan itibaren müziğe olan yatkınlığı. Ancak zeka üzerinde bir etkisi olup olmadığı henüz tam olarak kanıtlanmış bir durum değil. Zamanla belki bu da netleşecek ancak kesinleşen bir bulgu yok. Müzik dinleyerek doğan çocukların doğduktan sonra daha sakin bireyler olduğu da kimi ebeveynler tarafından belirtilmekte. Tüm bunların ötesinde, bebeğinizle anne karnında sevdiğiniz bir caz parçasını paylaşmak, iletişimin bir başka yöntemi.

Etiketler : , ,

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BEBEK MASAJI NEDİR?
BEBEK MASAJI NEDİR?

Bu yazıda çoğu zaman yaşama sebebimiz olan evlatlarımızın bebeklik döneminde uygulanması önem taşıyan bebek masajı konusunda kısa kısa bilgiler

2 Yaş Çocuğunun Özellikleri
2 Yaş Çocuğunun Özellikleri

2 yaş çocuğunda negativizm dediğimiz dönemi yaşarız yani her şeyin tersini yapma eğilimi… Yapma dersiniz yapar, koşma dersiniz koşar. Çünkü

Lohusa Depresyonu
Lohusa Depresyonu

Kadınlar hakkında yazmak istiyorsanız onların geçtikleri yollardan geçmeli, onların yürüdükleri gibi yürümeli (yüksek topuklar üzerinde keçi

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz