10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Aromaterapik Banyolar

Ana Sayfa » Kişisel Bakım » Aromaterapik Banyolar
Paylaş
Tarih : 04 Mayıs 2014 - 0:08

Aromaterapik BanyolarAromaterapik Banyolar
Sıcak banyolar sayesinde, esansiyel yağların keskin kokusunu solur, cildinizin yağları olduğu gibi emmesini sağlarsınız. Kendiniz için en uygun olan kokuları tercih edin, belli kokuların belli duygu ve hatıraları canlandırdığını unutmayın. Aromaterapik banyolar ile hem vücudunuz hem de ruhunuz gençleşecek.
Canlandırıcı banyo
Greyfut ve lavanta yağlarıyla hoş kokulu ve canlandırıcı bir karışım hazırlayabilirsiniz. Tam yağlı süt de cilt hassasiyetini önler.
4 damla greyfut esansiyel yağı
5 damla lavanta esansiyel yağı
1 çorba kaşığı tam yağlı süt
Esansiyel yağları sütle karıştırın. Karışımı ılık su dolu küvete ilave edip elinizle karıştırın.
Keyif verici banyo
Cildinizi okşayacak hoş kokulu bir banyo İçin Canlandırıcı banyo reçetesini uygulayın. Esansiyel yağ olarak iki damla sandal ağacı, iki damla gül, iki damla adaçayı ve bir damla ylang ylang esansiyel yağı ilave edin.
Sakinleştirici banyo
Duygularınızı dengelemeye yardımcı olacak yatıştırıcı ve sakinleştirici bir banyo için Canlandırıcı banyo reçetesini uygulayın; esansiyel yağ olarak üç damla gül, üç damla portakal çiçeği ve bir damla papatya esansiyel yağı ilave edin.
Gevşetici banyo
Gevşetici, hoş kokulu bir banyo için Canlandırıcı banyo reçetesini uygulayın; esansiyel yağ olarak dört damla lavanta ve İkişer damla adaçayı ile sandal ağacı kullanın.
Enerji veren banyo
Enerji veren, ferahlatıcı bir banyo için Canlandırıcı banyo reçetesini uygulayın; esansiyel yağ olarak beş damla lavanta, iki damla biberiye ve iki damla nane yağı İlave edin.
Tatlı rüyalar banyosu
Derinlemesine gevşetici bir banyo için yatmadan önce Canlandırıcı banyo reçetesini uygulayın; esansiyel yağ olarak ikişer damla adaçayı ile ylang ylang ve dört damla mine çiçeği (vetiver) yağı ilave edin.

Egzersiz sonrası banyo
Yoğun egzersizin neden olduğu kas sertleşmesi ve hassasiyetini tedavi etmek için Canlandırıcı banyo reçetesini uygulayın; esansiyel yağ olarak beş damla lavanta ve İkişer damla nane İle fesleğen yağlarından İlave edin.
Zihni dinlendiren banyo
Yoğun bir iş gününün ardından zihninizi dinlendirmek İçin Canlandırıcı banyo reçetesini (bkz. No. 509) uygulayın; esansiyel yağ olarak beş damla lavanta ve ikişer damla nane ve fesleğen yağı kullanın.
Meditasyon banyosu
Dingin bir zihin ile sevgi ve merhamet duygularını uyandıran bir banyo hazırlamak için Canlandırıcı banyo reçetesini uygulayın; esansiyel yağ olarak dört damla sandal ağacı, ikişer damla günlük ve gül yağı kullanın.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Postiş
Postiş

Kadınlar her daim güzel olmak, güzel görünmek isterler. O yüzden de arayışları kadınların asla bitmez. Aslında kadınlar doğaları gereği

Yaşlanma Karşıtı Ürünler
Yaşlanma Karşıtı Ürünler

Doğanın kendine ait değişmez kuralları vardır. Her canlı doğar, büyür yaşar ve ölür. Ölüme kadar geçen süreç içerisinde gerek bedenen,

Vücut Bakımı Hakkında
Vücut Bakımı Hakkında

Vücut Bakımı: Susuz kalan cildi tedavi etmek yerine önlem almak daha iyidir… Dolayısıyla güneş sonrası kremlerin yerine zengin içerikli

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz