10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Astım

Ana Sayfa » SAĞLIK » Astım
Paylaş
Tarih : 03 Mayıs 2014 - 23:58

astımBirçok sebebi olsa da temelinde; hava kirliliği ve sigara olan bir solunum yolu hastalığı astım. Toplumda astım görülme oranı her geçen gün giderek artmakta ve bu durum dünya ekonomisine çok ciddi (20 milyar $) yük getirmektedir. Dünyada her yıl astım ve astıma bağlı hastalıkların sebep olduğu ölüm vakası 250.000 civarındadır. Astım hastaları bu ciddi sıkıntı veren hastalık yüzünden oldukça zor anlar yaşamakta, bir ömür boyu ilaçlarla yaşamaya mahkum olabilmektedir. Değişik coğrafyalarda, astıma karşı çaresiz kalan hastalar, kendilerini tedavi etmek adına halk tababetine başvurmuş, hatta dönem dönem kendileri çözümler üretmeye çalışmışlardır. Yeşil dudaklı midyeyi (Yeni Zelanda’da bulunan bir midye türü) çiğ yutmaktan tutunda; bıldırcın yumurtası içmeye, günlük sakızı tütsüsünü solumaya, Perilla tohum yağı içmeye, çam kabuğu ve kozalağı ürünleri kullanmaya, balık yağı içmeye ve tuz odası tedavilerine kadar birçok doğal yöntem kullanılmış ve bu yöntemlerin birçoğu da hala kullanılmaya devam etmektedir.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Goji Berry Bitkisi
Goji Berry Bitkisi

Son dönemlerde adını sıkça duyar hale geldik, hemen her reklamda karşımıza çıkıyor, dünyaca ünlü markalar bu bitkiyi kullandığını söylüyor

Siyatik
Siyatik

Bel kemiğinin alt taraflarından bacakların arka yüzleri doğrultusunda siyatik sinirlerin bulunduğu bölge ağrılarına siyatik hastalığı denilmektedir.

Pankreas Kanserine Erken Teşhis!
Pankreas Kanserine Erken Teşhis!

Bilim insanları, hızlı yayılan ve bu nedenle erken teşhisi son derece güç olan pankreas kanserini tespit etmek için basit bir idrar testi geliştirdi.

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz