10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Babalar Günü

Ana Sayfa » GÜNCEL » Babalar Günü
Paylaş
Tarih : 15 Haziran 2014 - 11:51

bgHayatımızda ne çok gün var değil mi? Anneler günü, sevgililer günü,  doğum günleri, tanışma günleri derken ömrümüz günler arasında geçip gidiyor. Aslında bu özel günlere ne kadar kimilerimiz karşı olsa da bizi yaklaştıran, birbirimize bağlayan özel günler ve bazı şeylerin kıymetini bazen kaybedince anlıyoruz.

İşte bugünlerden birisi de babalar günü. Bu pazar yani haziranın 3 haftası babalar günü olarak kutlanıyor. Babalar günü. Babalarımızın en özel günü. Bu yazıyı okuyan tüm babaların babalar gününü öncelikle kutlarım. Her şey gönüllerince olsun.

Baba figürü herkes için ayrı bir anlam ifade eder. Kız çocuğu için ayrı bir anlam ifade ederken, erkek çocuğu için daha farklı bir anlamı vardır. Kız çocuklarının ilk kahramanları babalarıdır.  Erkek çocukları ise hep babalarına benzemek isterler. Nitekim kız çocukları da evlenirlerken babalarına benzeyen bir eş ararlar. Baba güven, baba otorite, baba güç demektir.

Hayatımızın en içine yer alan babalarımızın kıymetini bazen onlar gidince anlarız. Oysa yaşamda yarın diye bir şey yoktur Yarın artık bugündür ve yaşanacak güzel şeyler için yarını beklemek bugünü kaybetmektir. O yüzden bugünün tadını çıkarmak asıl yapılması gerekendir.

Evet yarın babalar günü. Yani yarın babanızın ve sizin. Ne kadar da bu özel günlere karşı olursanız olun, yarın bir güzellik yapın hem kendinize hem babanıza, yarını babanızla geçirin, en sevdiğiniz şeyleri yapın Tıpkı çocukluğunuzda olduğu gibi birlikte balığa çıkmaya seviyor iseniz balığa çıkın, tatile çıkın, gidin en sevdiğiniz yemeği yiyin, en sevdiği kitabı olun ve tüm bunları iş olsun, görev diye yapmayın, zevk alın. Babanıza çok sevdiğinizi söyleyin, öpün koklayın Emin olun tüm bunlar hem babanıza, hem de size çok iyi gelecektir.

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Efsane Kitap ve Film Dövüş Kulübü’nden Hayatı Sorgulamanıza Sebep Olacak 25 Müthiş Alıntı
Efsane Kitap ve Film Dövüş Kulübü’nden Hayatı Sorgulamanıza Sebep Olacak 25 Müthiş Alıntı

Güçlü kalemiyle tüm dünyada ün kazanmış olan yazar Chuck Palahniuk’ten tüketim kültürüne, hırs ve üstünlük duygusuna, güzellik idealine

Yitik Kuşlar Filmi: Tüm Son Sesini Duyamayacağımız Seslere
Yitik Kuşlar Filmi: Tüm Son Sesini Duyamayacağımız Seslere

Aren Perdeci ve Ela Akyamaç  iki genç sinemacı. Sinemaya olan büyük sevdalarını ilk filmleri olan Yitik Kuşlara ilmek ilmek işlemişler. İlk

13 Mart Ankara Katliamı ve Düşündürdükleri
13 Mart Ankara Katliamı ve Düşündürdükleri

Destina ismi farklı dillerde farklı anlamlara gelen ve farklı söyleniş biçimleri olan bir isim. Destinanın annesi de tıpkı Benim gibi ve birçok

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz