10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin

Ana Sayfa » Genel Sağlık » Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin
Paylaş
Tarih : 03 Nisan 2015 - 9:18

bağışıklıkYaşamımızın en önemli sorunlarından birisi de bağışıklık sisteminin zayıflamasıdır. Ama bağışıklık sistemi zayıfladığı zaman insan vücudunda birçok hastalık yaşanmaktadır. Eğer kişinin bağışıklık sistemi zayıfsa kanser riski artar, gribe sıkça yakalanır dahası grip uzun süre geçmez.

Kişinin bağışıklık sistemini güçlendirmek için yapması gereken şeyler aslında bir bütündür. Yani beslenmesinden, uyku düzenine kadar birçok şeye dikkat etmesi gerekir. Kişi sağlıklı yaşamayı şiar edinebilir ise doğal olarak bağışıklık sistemini güçlendirecektir.

Bağışıklık sistemim güçlü olsun diyenler sigara ve alkolden uzak durmalıdır. Günde en az yedi saat uyumak da bağışıklık sistemi için çok önemli bir faktördür.

Güneş ışığından mutlaka faydalanmak gerekir.

Eller sık sık yakınmalı ve hijyene önem gösterilmelidir.

Çamaşırlar yıkanırken tüm hijyen kurallarına uyarak yıkanmalıdır.

Kapalı ortamlar sabah ve akşam günde en az iki kez 10’ar dakika havalandırılmalıdır.

Sabah kahvaltısını tam bir biçim de yapmak da son derece önemlidir. Zira güne zinde başlamak tüm gün kişinin direncini yükseltecektir.

Bunun dışında beslenme açısından dikkat edilmesi gereken noktalar vardır

Bunlara gelin bakalım. Burada pişirme tekniklerinin de önemli olduğuna değinmek gerekir. Zira kızartma besinlerin vitamin değerini düşürdüğünden fırında ya da buharda pişirme gibi teknikler kullanılmalıdır.

  • Sebze yaşamın ayrılmaz bir parçası olmalıdır. Ispanak, patates, patates, brokoli gibi yiyeceklerden asla vazgeçilmemelidir.
  • Meyve de tüketilmelidir ama dozunda yenmelidir. Mümkün olduğunca taze meyve suyu olarak birbirlerinin yan etkisini azaltmak için birlikte karıştırarak içilmelidir.
  • Mutlaka et, kırmızı et ve balık. Tavuk günümüz üretim şartlarında ideal besin olarak şüpheli durumdadır.

 

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Pirinç Suyunun Cilde Faydaları
Pirinç Suyunun Cilde Faydaları

Pirinç suyu ten rengini beyazlaştırır ve ciltteki kahverengi lekelerin renginin açılmasına yardımcı olur. Özellikle cilt beyazlatmak isteyenler

Kuşkonmazın Faydaları
Kuşkonmazın Faydaları

Ülkemizde çok yenen bir yiyecek olmamakla beraber aslında oldukça faydalı bir yiyecektir kuşkonmaz. Biz de bu yazıda onun bilinen ve bilinmeyen

Nekrofobi Nedir
Nekrofobi Nedir

Bu yazıda işi çok uzatmadan Size hap bir bilgi vereceğiz. Birçoğumuzun bildiği ama adını koyamadığı nekrofobi konusunu kısaca açıklayacağız. Nekrofobi Ceset

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz