10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Banyo Tuzları

Ana Sayfa » Güzellik » Banyo Tuzları
Paylaş
Tarih : 05 Mayıs 2014 - 0:19

banyo-tuzuBanyo Tuzları
Banyo suyunuza toprak ve deniz minerallerinden ilave ederek kaplıcaların şifalı sularını evinize taşıyabilirsiniz. Mineral tuzlar içeren bir banyo, zihni ve vücudu gevşetir ve arındırır, yorgun ve hassas kasları yatıştırır, cildi yumuşatır.
Toprak ve deniz tuzları
İngiliz tuzu ve deniz tuzu, arındırıcı bir etkiye sahiptir. Karbonat ve boraks ise cildinizi yumuşatır ve pürüzsüzleştirir.
60g İngiliz tuzu
110g deniz tuzu
60g karbonat
60g boraks
Malzemeleri karıştırın. Küveti ılık suyla doldurun, dört ila sekiz çorba kaşığı banyo tuzu ilave edin, Çözülünceye kadar karıştırın.
Gerginliği azaltan tuzlar
Vücudu derinlemesine gevşeten bu banyo, tutulmuş kasları yumuşatır. İngiliz tuzunda bulunan magnezyum, kasları ve sinir sistemini gevşetir. Sakinleştirici özelliği olan mercanköşk, kas tutulmalarına ve ağrılarına iyi gelir. Lavanta hem fiziksel hem de psikolojik gerginliği yatıştırır.
125g İngiliz tuzu
125g karbonat
5 damla mercanköşk esansiyel yağı
5 damla lavanta esansiyel yağı
Malzemeleri karıştırın ve küvete girmeden hemen önce banyo suyuna ilave edin. Suyu elinizle karıştırarak banyo tuzlarının çözülmesini sağlayın. 20-30 dakika banyoda kalın.
Gevşetici banyo tuzları
Sandal ağacı, lavanta ve adaçayıyla keskin kokulu, gevşetici bir banyo hazırlayabilirsiniz.
225g deniz tuzu
125g karbonat
30 damla sandal ağacı esansiyel yağı 10 damla lavanta esansiyel yağı 10 damla adaçayı esansiyel yağı
Tuzu ve karbonatı karıştırın. Yağları ilave edin, iyice karıştırdıktan sonra kapağı kapalı bir kapta muhafaza edin, Küveti ılık suyla doldurduktan sonra dört ila sekiz çorba kaşığı karışımı banyo suyuna ilave edin.
Onarıcı banyo tuzları
Gevşetici banyo tuzlan reçetesini uygulayın, esansiyel yağ olarak 30 damla lavanta, on damla bergamot ve on damla ıtır çiçeği yağı İlave edin.
Güçlendirici banyo tuzları
Gevşetici banyo tuzlan reçetesini uygulayın, esansiyel yağ olarak 25 damla lavanta, on damla biberiye, on damla portakal ağacı kabuğu ve beş damla nane yağı ekleyin.
Canlandırıcı banyo tuzları
Gevşetici banyo tuzlan reçetesine esansiyel yağ olarak 25 damla lavanta, 15 damla greyfut ve on damla bergamot yağı ilave edin.
Yatıştırıcı banyo tuzları
Vücudu, zihni ve ruhu yatıştıran çiçek özlü bi karışım için Gevşetici banyo tuzları reçetesine; esansiyel yağ olarak 30 damla lavanta, on damla adaçayı ve beşer damla gül ve papatya yağlarından ilave edin.
Isıtıcı banyo tuzları
Kış akşamlarında ısıtıcı bir banyo olarak Gevşetici banyo tuzları (bkz. No. 520) reçetesini uygulayın; esansiyel yağ olarak 30 damla sandal ağacı, on damla tatlı portakal, beş damla zencefil ve üç damla patchouli yağı ilave edin.
Meditasyon banyo tuzları
Zihni dinlendiren bir banyo için Gevşetici banyo tuzlan (bkz. No. 520) reçetesini uygulayın, esansiyel yağ olarak 25 damla sandal ağacı, 20 damla günlük ve beş damla gül yağı İlave edin,
Keyif verici banyo tuzları
Kalıcı parfümlü, vücudu okşayan, egzotik bir banyo için Gevşetici banyo tuzları (bkz. No. 520) reçetesini uygulayın; esansiyel yağ olarak 30 damla sandal ağacı, on damla adaçayı, beş damla gül ve iki damla ylang ylang yağı ilave edin.
Tatlı hayaller banyo tuzları
Uyku kalitesini artırarak rüya görmenizi teşvik edecek, derinlemesine gevşetici bir banyo için, Gevşetici banyo tuzları reçetesini uygulayın; deniz tuzu yerine 125g İngiliz tuzu, esansiyel yağ olarak da 30 damla mine çiçeği (vetiver), on damla adaçayı ve beş damla ylang ylang yağı ilave edin.

Hassas kaslar için yatıştırıcı banyo tuzları
Kan dolaşımını hızlandıran, aşın yorgunluğun ardından tutulmuş kaslan gevşeten bir banyo için Gevşetici banyo tuzlan reçetesini uygulayın, esansiyel yağ olarak 20 damla lavanta ve onar damla okaliptüs, biberiye ve zencefil yağı ilave edin.

Pratik gevşetici
Kısa sürede gevşeyip yenilenmenizi sağlayacak, mineral yönünden zengin bir banyo için ılık suyla doldurduğunuz küvete I25g karbonat ve 250g İngiliz tuzu ilave edin.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Vücut Tipine Göre Mayo Seçimi
Vücut Tipine Göre Mayo Seçimi

İşte o bilgiler inanın faydasını göreceksiniz. Sonuçta her şey daha güzel görünmeniz için Büyük Göğüslü İseniz… Eğer göğüsleriniz

Koltuk  Altı Koyulaşması
Koltuk Altı Koyulaşması

Koltuk Altı Koyulaşmasının Nedenleri Kimi zaman son derece masum nedenler ile yaş ilerlemesine bağlı olarak koltuk altı kararması yaşansa bile

Bir Kadının Makyaj Çantasında Olması Gerekenler
Bir Kadının Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

Makyaj kadınların kurtarıcısıdır. Göz altı torbalarının giderilmesinde, ağızları küçük ise daha büyük göstermek için, çok ama çok

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz