10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Beyaz Kil Maskesi

Ana Sayfa » Kişisel Bakım » Beyaz Kil Maskesi
Paylaş
Tarih : 06 Mayıs 2014 - 10:19

beyaz kil maskesiBeyaz Kil Maskesi

Canlılığını kaybetmiş lekeli, pürüzlü ciltlere mucize niteliğinde bir ürün bulunuyor. Beyaz kil isimli bu ürün özellikle yağ üretimini düşürdüğünden dolayı sivilce ve siyah noktaları kurutup yeniden oluşumunu engellemektedir. Beyaz kil her bitkisel ürün satıcısında bulunan bir üründür. Günlük yaşadığımız stres, sıkıntı, kirli hava, düzensiz beslenme gibi etkenler yüzümüzü yıpratmakta ve siyah noktalara sivilcelere sebebiyet vermektedir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için cildimizin temizliğine ve bakımına özel bir dikkat göstermemiz gerekmektedir. Bu sebeple evde kendimiz rahatlıkla hazırlayabileceğimiz beyaz kil maskesiyle güzelliğimize güzellik katabilir ve bu değişime hem biz hemde çevremizdekiler hayran bakışlarla şahit olabilirler. Birçok kozmetik ürününde kullanılan beyaz kil eski zamanlardan bu yana sürekli derinin onarılması, yaraların iyileşmesi içinde kullanılmaktadır.

Beyaz kil tam olarak aliminyum silikanın sulandırılmasıyla meydana gelmiş bir tortudur. Yada granit maddesinin zamanla aşınması sonucu oluşan ince toz parçalarıdır. Beyaz kilde deriyi canlandıran ve onaran tuzlar, kalsiyum, demir oksit ve oligo maddeleri bulunur. Kozmetik ürünlerin dışında su geçirmez özelliğinden dolayı seramik yapımı gibi farklı alanlarda da kullanılmaktadır.

Evde Beyaz Kil Maskesi Uygulama;

Malzemeler:

2 yemek kaşığı miktarında beyaz kil ve 10 damla kadar kayısı çekirdek yağı kullanılır. Ayrıca gül suyu da sıvılaştırmak için kullanılır.

Tarifi:

İlk olarak bir cam kapta 10 damla kayısı çekirdeğinin yağı ile 2 yemek kaşığı beyaz kili karıştırıyoruz. Bu durumda karışımınız biraz yoğun kıvamda olabilir. Bu durumda azar azar gül suyu ekleyerek bir taraftan da uygun kıvama gelene kadar karıştırıyoruz. Karışımın yoğunluğu önemlidir; çünkü çok yoğun kıvamda bir karışımı cildimize uygulayamayız. Çok subuk bir karışımında cildimize fazla etkisi olmaz.

Uygulanışı:

Oluşturduğunuz karışımı dudaklar ve göz çevresi hariç bütün suratınıza sürün. Daha sonra sırt üstü uzanarak 15 dakika maskenizin kuruması için bekleyin. Kuruma esnasında yüzünüzü hareket ettirmeyin ve konuşmayın. Çünkü maske sertleşeceği için güldüğünüzde, konuştuğunuzda çatlayarak teninize zarar verebilir. Kuruduktan sonra bol miktarda ılık suyla veya demlenmiş bitki çaylarıyla yüzünüzü yıkayıp bir pamuk vasıtasıyla nazikçe silin. Bu maskeyi haftada 2 sefer düzenli uyguladığınız takdirde çok kısa süre içinde teninizdeki değişimi fark edebilirsiniz.

Etiketler : , , ,

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Postiş
Postiş

Kadınlar her daim güzel olmak, güzel görünmek isterler. O yüzden de arayışları kadınların asla bitmez. Aslında kadınlar doğaları gereği

Yaşlanma Karşıtı Ürünler
Yaşlanma Karşıtı Ürünler

Doğanın kendine ait değişmez kuralları vardır. Her canlı doğar, büyür yaşar ve ölür. Ölüme kadar geçen süreç içerisinde gerek bedenen,

Vücut Bakımı Hakkında
Vücut Bakımı Hakkında

Vücut Bakımı: Susuz kalan cildi tedavi etmek yerine önlem almak daha iyidir… Dolayısıyla güneş sonrası kremlerin yerine zengin içerikli

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz