10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Bir Aldatmanın Anatomisi

Ana Sayfa » GÜNCEL » Bir Aldatmanın Anatomisi
Paylaş
Tarih : 24 Ekim 2014 - 9:35

ihanetHer şey birbirini tetikleyen, arka arkaya yaşanan iki olay ile gündeme geldi. Önce Aksaray’da bir trafik kazası yaşandı. İçinde 2 kadın, 2 erkek geç bir vakit ölmüşlerdi. Erkekler evli, kadınlar üniversite öğrencisi idi.

Arkasından Sertab Erener  ile Demir Demirkan ayrılığı gündeme geldi. Demir aşık olmuştu. 18 yıllık birliktelik, erkeğin ki bu kadın da olabilirdi, bitmişti.

Peki ya sonra?

O zaman dilerseniz sonrasına geride kalan açısından bakalım. Çünkü giden ya da aldatan sonuçta bir tercih yapıyor ve yaşamına istediği formatta devam ediyor.

Evet Ben de ihaneti yaşadım. O yüzden bu yazıyı yazmayı tüm kadın ya da aldatılmayı yaşayan kadınlar, erkekler  adına bir sorumluluk gibi görüyorum.

Evet bu tür haberleri duyduğumda iyileştiğimi sandığım yaram yeniden kanıyor. İstiyorum ki hiçbir  insan  yaşamasın, ama olmuyor birileri bir yerlerde yaşıyor.

Nedense bu tür olayları bana hep akıllı insanlar  yaşıyor gibi geliyor.  Tabi ki kendimi akıllı sandığımdan falan değil.

Ben eski eşim sol gelenekten geldiği için, aydın eğitimli biri olduğu için yapmaz sanırdım. Çünkü sol ve aydın düşünceli insanlar etik kavramını daha önemser sanırdım. Eşim davası için günlerce gidebilirdi, benim kadar eve para getirmeyebilirdi, düşlerinden vazgeçmezdi ama bana da ihanet etmezdi. Bu ona yakışmazdı. Hem benim eşim ki tıpkı diğerleri gibi çok uzun süredir birçok alanda beraberdik eğer aşık olursa gelir bunu bana namusluca söylerdi. Elbette bunca yıldan sonra aşk kalmamıştı ama geçen yılların  hatırına bunu onursuzca kadınla bir başka evreye geçmeden bana söylerdi. Aşık olduğu kadına da bunu yapmazdı. Aşk yürek isteyen bir duyguydu. Aşk bu kadar ucuz değildi.

Ama sonuçta ben de aldatılmış, gidişinin ayak izlerini duymuştum.

Sonra ne mi oldu? Elbette yaşam devam etti. Ama aksak, topal. İnsanlara inancım bitti. Güven ben de paranoyaya dönüştü.  Ne zaman bir ilişkiye başlayacak olsam, ayağıma pranga gibi yapıştı. Son anda geri döndüm. Çünkü yeni ihaneti kaldıramazdım. Tüm ilişkilerim aksadı. Cesur adımlar atmaya korktum yıllarca.Ben de görülen tek şey dengesizlikti. Sevilmekten ödüm koptu. Bağlanmaktan ödüm koptu. Çünkü benim gemilerim alabora olmuştu. Yeni bir liman için çok geçti. Ama yaşam devam etti. Ben de kırık döküktü her şey. Sol yanımdan vurulmuştum.

Evet sonuna kadar direndim. Direnmem lazımdı. İçimdeki gücü buldum sonunda. Hiç aşık olmamam gereken birine aşık oldum sonunda ve buna da hakkım yoktu. Aşk onursuzluğu kaldırmazdı bilirdim, en iyi ben bilirdim. Söyledim ve çektim gittim. Tüm yaralarımı sarıp aşık oldum ama yanlış bir iklimde çok güzel bir insandı istediğim. Evet bunu çoktan hak etmiştim. Ama bazen sevmek vazgeçmek gerektiriyordu ve ben gittim. Sessizce. Şikayet etmeden, kırmadan. Hakkım olmayanı istemeyecek kadar cesurca. Çünkü ben biliyordum artık. Ben gitsem de o cesareti ve yüreği varsa gelebilirdi. Gelmedi eyvallah dedim. Ama harcamadım sevdamı. Kirletmedim. Kendime ihanet etmedim.

Bir ayrılık bazen çok şey öğretir. Kimi sevmen gerektiğini, nerede durman gerektiğini. Nefesinin kim olduğunu.

Ve sonunda yaşam devam eder. Sen daha güçlüsündür Hem de tam da o yıllarda sana ne kadar güçlüsün dediklerinde ne kadar şefkat istiyorsan, şimdi bir o kadar güçlü. Ama bu zaman alır. Zaman bir ihanetin ardından seni yeniden biçimlendirir. Eminim Sertab Erener ve o diğer 2 kadın da zor da olsa bunu becerecektir.

 

 

Etiketler : , ,

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Efsane Kitap ve Film Dövüş Kulübü’nden Hayatı Sorgulamanıza Sebep Olacak 25 Müthiş Alıntı
Efsane Kitap ve Film Dövüş Kulübü’nden Hayatı Sorgulamanıza Sebep Olacak 25 Müthiş Alıntı

Güçlü kalemiyle tüm dünyada ün kazanmış olan yazar Chuck Palahniuk’ten tüketim kültürüne, hırs ve üstünlük duygusuna, güzellik idealine

Yitik Kuşlar Filmi: Tüm Son Sesini Duyamayacağımız Seslere
Yitik Kuşlar Filmi: Tüm Son Sesini Duyamayacağımız Seslere

Aren Perdeci ve Ela Akyamaç  iki genç sinemacı. Sinemaya olan büyük sevdalarını ilk filmleri olan Yitik Kuşlara ilmek ilmek işlemişler. İlk

13 Mart Ankara Katliamı ve Düşündürdükleri
13 Mart Ankara Katliamı ve Düşündürdükleri

Destina ismi farklı dillerde farklı anlamlara gelen ve farklı söyleniş biçimleri olan bir isim. Destinanın annesi de tıpkı Benim gibi ve birçok

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz