10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Cilt Gerdirme

Ana Sayfa » Cilt Sağlığı » Cilt Gerdirme
Paylaş
Tarih : 08 Nisan 2015 - 21:43

yüz-germe-estetiğiKimse doğanın dengesine karşı koyamaz ve insan yaşlandıkça yaşlanma belirtileri başlar.

Bunu en fazla cilt derisi belli eder ve insanın yüzüne de doğal olarak yansır. İnsan yaşlandıkça yüzünün biçimi değil ve yavaş yavaş kare bir hal almaya başlar.

Buna yapılabilecek bir şey yoktur. Yüz gerdirme operasyonu dışında.  Eskiden yüz gerdirme için sadece ameliyat varken günümüzde ise ameliyatsız işlemler de yapılabilmekte.

Yüz gerdirmek için  uygulanacak yöntemler şunlardır:

Kısa kesilerle yapılan yüz gerdirme:Bu operasyon kırklı yaşlarındaki nispeten genç hastalar için uygundur. Yara izinin belli olma ihtimali oldukça azalmıştır. Çünkü bu operasyonla geleneksel yüz gerdirme ameliyatının aksine operasyon kesileri yalnızca kulağın önünden yapılır. Geleneksel yüz gerdirme operasyonuna göre iyileşme süresi daha kısadır. Ancak bu ameliyat ile yüzün alt kısmındaki sarkan cilt ve boyundaki sarkmalar düzeltilemeyebilir.

Endoskopik yüz gerdirme:Bu da daha az sarkması olan daha genç hastalara yönelik bir operasyondur. Bu ameliyatta çok küçük kesilerden endoskop ile girilerek işlem gerçekleştirilir. Yatış gerektirmeyen bir prosedür olsa da bu operasyonda da sarkmış boyun cildine müdahale edilemez, yalnızca yanak sarkıklıkları için kullanılır.

İp ile yüz gerdirme:Bu prosedür cerrahi bir prosedür olarak sayılmayabilir. Minik dikişler cildi yukarı doğru gerdirmek için kullanılır. Dikişler atıldıkları yerde uzun süreli kalırlar, yüz gerginliğini sağlarlar. Hiçbir ameliyat kesisi yapılmaz, iz kalmaz ve iyileşme dönemi yoktur. Lokal anestezi altında yapılan bu operasyon 30’lu ve 40’lı yaşlarda, hafif sarkması olan hastalar için uygundur.

Klasik yüz gerdirme:Geleneksel yüz gerdirme operasyonu olarak da bilinen bu operasyon yüz gerdirme ameliyatlarının altın standardı olarak kabul edilir. Derin ve yüzeysel kırışıklıklar ve ciltteki sarkmalar bu ameliyat ile güvenli ve etkili bir şekilde düzeltilebilir. Bu operasyonda kesiler saç çizgisinden yapılır ve yüz derisi yukarı doğru gerdirilerek orta, alt yüz ve boyun germe işlemi yapılır. Fazla deri çıkarılır ve deri tekrar dikilir. Bu ameliyat 45 yaşın üzerinde olan ve ciddi sarkmaları olan hastalar için uygundur. İyileşme süresi diğer ameliyatlardan uzun olsa da etkileri daha uzun süre devam eder.

Ameliyatsız Yüz Germe:Ameliyatsız yüz germe ve yüz gençleştireme medikal estetikte alanında cilt gençleştirme uygulamalarında estetik operasyonlara alternatif olarak sunulan, Thermaga,Vshape, ClearLift, Ulthera, Mezolifting-Vitamin Enjeksiyonu, Dolgu tekniği ile ameliyatsız yüz germe tedavileri uygulamaları estetik operasyonlara alternatif olarak sunulmaktadır.

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Kırışıklık Karşıtı Maskeler
Kırışıklık Karşıtı Maskeler

Kırışıklıklar İçin Yoğurt Maskesi Yoğurt maskesi cildin üst katmanını temizlerken cildi nemlendirir, geniş gözenekleri küçültür, yumuşamasını

Vitiligo Nedir?
Vitiligo Nedir?

Vitiligo dış derinin renk kaybına uğramasıyla oluşan beyaz plaklarla seyreden bir deri hastalığıdır. Modern Tıp Vitiligo için gereken tedavi

Kan Çıbanı
Kan Çıbanı

Size bu yazımda tam çenemde çıkan bir sivilceden bahsedeceğim. Adı kan çıbanı imiş. Eminim aramızda yaşayanlar vardır ama ben yine de öğrendiklerimi

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz