10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Çirkin Kadın Yoktur

Ana Sayfa » Güzellik » Çirkin Kadın Yoktur
Paylaş
Tarih : 05 Eylül 2014 - 9:26

Mona-Liza-model-picture-7Güzellik göreceli bir kavramdır. Güzellik aslında başlı başına bir kitap yazılabilecek kadar derin bir konudur. Aslında güzellik göreceli de bir kavramdır. Kişiden kişiye değişir.

Biz bu yazıda güzellik kavramı konusunda yüksek sesle düşüneceğiz.

Diyelim ki sabah  uyandınız ama o da ne? Aynada gördüğünüz kişi de kim? Hiç size benzemiyor. Kendinizi berbat hissediyorsunuz. İnsan bu kadar çirkin olamaz demi? Hay Allah şimdi ne yapacaksınız?

Eminim bu ve buna benzer şeyleri sizlerde yaşamınızın bir yerinde yaşamışsınızdır.

Kimi kadınlar ise aynada kendine bakıp, of burnum eğri, of çenem çıkık gibi kendinden hoşnutsuz olabilir.

Oysa kusursuz güzellik yoktur. Dünyanın en iyi şarkıcılarından olan Barbara Streisand’ın burnuna baktınız mı hiç? Son derece çirkindir. Ama hiçbir zaman estetik ameliyat yaptırmak gereğini duymamıştır ve insanlar onu o haliyle sevmiştir. Estetik bir başka yazının konusu olmakla beraber estetik ile istenirse tüm beğenmediğimiz ne ise değiştirilebilir. Ama o zaman biz mi oluruz? Kişi total olarak bir bütündür. Tüm yönleri ile. Ama kişi ne kadar çirkinde olsa ya da kendini çirkin olarak görse de yapabileceği şeyler vardır.

Öncelikle kişi kendi ile barışık olmalıdır. Kendisini sevmeli ve önemsemelidir. Tüm kusurlarını örtecek kalıplar bulabilmelidir. Burada makyaj hileleri de son derece önemlidir. Örneğin gözleriniz çok küçük ve bundan rahatsız iseniz, yüzünüzde en beğendiğiniz bölüme dikkat çekerek, ilgiyi o bölgeye kaydırabileceğiniz makyaj hileleri uygulayabilirsiniz.

Üstelik eğer kendinize ait bir stiliniz var ise tüm çirkin bulduğunuz kısımların örtülmesini sağlayabilirsiniz. Duruşunuz, bakışınız ile dünyanın en güzel kadını olarak görünmeniz ve dünya güzellik kraliçesinden daha güzel olmanız mümkündür. Yeter ki, kendinize inanın ve güzel olduğunuzu bilin. Çünkü çirkin kadın yoktur. Tarzı olmayan kadın vardır ve siz kendi tarzınızı bulun.

 

 

Etiketler : , ,

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Vücut Tipine Göre Mayo Seçimi
Vücut Tipine Göre Mayo Seçimi

İşte o bilgiler inanın faydasını göreceksiniz. Sonuçta her şey daha güzel görünmeniz için Büyük Göğüslü İseniz… Eğer göğüsleriniz

Koltuk  Altı Koyulaşması
Koltuk Altı Koyulaşması

Koltuk Altı Koyulaşmasının Nedenleri Kimi zaman son derece masum nedenler ile yaş ilerlemesine bağlı olarak koltuk altı kararması yaşansa bile

Bir Kadının Makyaj Çantasında Olması Gerekenler
Bir Kadının Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

Makyaj kadınların kurtarıcısıdır. Göz altı torbalarının giderilmesinde, ağızları küçük ise daha büyük göstermek için, çok ama çok

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz