10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Doğum Sonrası Kilo Vermek

Ana Sayfa » Beslenme ve Obezite » Doğum Sonrası Kilo Vermek
Paylaş
Tarih : 21 Mayıs 2014 - 16:09

Doğum Sonrası Kilo VermekDoğum Sonrası Kilo Vermek

Gebelik dönemi boyunca anne adayları normalden çok daha fazla besin tüketmek zorundadırlar. Bebeklerin sağlıklı bir şekilde büyümesi için gerekli olan bu besinler sonrasında anne adayları hamilelik döneminde kilo almaya başlarlar. Doğum sonrasında ise alınmış olan bu kiloların geri verilmesi gerekir. Ancak birçok anne adayı, doğum sonrası kilo vermek için yanlış yöntemleri seçerler. Ancak özellikle de ilk 6 ay kesinlikle düşük kalorili diyetleri yapmamak gerekir. Çünkü bu dönemde annelerin bebeklerini emzirmeleri gerekmektedir. Yapılacak olan yanlış diyetler sonrasında sütte azalma meydana gelebilecek ve bebek yeteri kadar beslenemeyecektir.

Günlük olarak verilecek kalori miktarı, doğumda alınmış olan kilolara bağlı olarak değişmektedir. Hamilelikte 15-20 kilo alınmışsa ayda 2 kg, 15 kilo altında alınmışsa ayda 1 kilo verilmesi, doğum sonrası kilo vermek için en doğru yöntemdir. Kilo verilirken dikkat edilmesi gereken şeylerin başında günlük su tüketimi geliyor. Özellikle de emzirme dönemlerinde günlük olarak 2,3-3 litre su tüketilmesi gerekmektedir.

Kilo verme döneminde mümkün olduğu kadar doğal besinlerin tüketilmesi gerekiyor. Bundan dolayı özellikle de sucuk, salam, şeker gibi işlenmiş gıdalardan uzak durmak ve bunların yerine mümkün olduğu kadar doğal besinler ile beslenmek gerekmektedir. Özellikle bu dönemlerde tatlı ihtiyacı giderilmek istendiği zaman hazır tatlılar yerine kuruyemiş yenilmesi uygun olacaktır. İçeceklere de şeker katmak yerine bal tarzı tatlandıran doğal ürünlerin koyulması sayesinde çok daha etkili bir şekilde tatlı ihtiyacı giderilmiş olacaktır.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Kısa Kısa Obezite
Kısa Kısa Obezite

Obezite Nedir? Obezite vücutta aşırı yağ artımıyla (kilo alımı) ortaya çıkan, çevresel etkilerle tetiklenen genetik zeminli kronik bir hastalıktır. Obezite

En Etkili Yağ Yakan Yiyecekler
En Etkili Yağ Yakan Yiyecekler

1. Zerdeçal Zerdeçal, sarı çiçekli ve büyük yapraklı bir bitkidir. Bu bitki besin haline dönüştürüldüğünde ise sarı renkli bir toz olur.

Sağlıklı Yiyecekler
Sağlıklı Yiyecekler

Yapılan araştırmalara ve uzmanların görüşlerine göre dünyanın en sağlıklı 10 yiyeceği şunlar: Somon: En iyi anti-aging gıdasıdır.İçerdiği

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz