10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Ellerde Lekeler

Ana Sayfa » Cilt Sağlığı » Ellerde Lekeler
Paylaş
Tarih : 02 Aralık 2014 - 11:32

10431889_238391439704073_1712941898_nYaş ilerledikçe doğanın dengesine karşı çıkmak mümkün olmadığından, vücutta hücreler yenilenmediği için ister istemez bazı değişiklikler kaçınılmaz olmaktadır. Sadece bedenen değil, deri üzerinde de bir takım değişiklikler olmaktadır. Ciltte sıkılık kaybı en sık görülen durumdur. Buna bağlı özelikle yüz bölgesinde sarkmalar, kırışıklıklar olmaktadır.

Benzer bir durum ellerde de yaşanmaktadır. Ellerde buruşmalar yanında bir de leke  durumu ortaya çıkmaktadır. Eller üzerinde kahverengi benekler yaş ilerledikçe kaçınılmaz hale gelmektedir.

Günümüzde estetik uzmanları eller üzerinde kırışıklara karşı kimi operasyon düzenlemekte olay kontrol altına alınabilmektedir. Lekeler için yapılabilecek bir şey var mı sorusunun yanıtı ise şu şekilde verilebilir. Öncelikle bunu durdurmak mümkün değildir. Bu belli bir yaştan sonra kaçınılmazdır.Özelikle beyaz ve kumral tenli insanlarda çok daha belirgin olmaktadır. Microdermabrasion ve kimyasal peeling  yöntemleri ile bunlardan kurtulmak mümkündür. Kimyasal peelingte adından da anlaşılacağı üzere deri soyma işlemi ile derideki lekelerden kurtulunmaktadır. Diğer yöntem ise kozmetik bir yöntemdir ve her ikisi de kişinin tek başına yapabileceği işlemler değildir.

Ama siz kendi başınıza kurtulmak isterseniz bu konuda cildinize özel hazırlanacak kremlerden yararlanmanız mümkündür. Ayrıca yatmadan önce düzenli olarak kullanacağınız C vitamin özlü kremlerde cilt geceleri yenilendiği için doğal bir çözümdür.

Ama tüm bunlara rağmen ellerde leke devam ediyorsa başka bir hastalığın belirtisi olabileceğinden mutlaka bir cilt doktoruna gidilmesi ihmal edilmemesi gereken bir durumdur. Zira başka hastalıkların belirtisi olabilir. Bu da unutulmamalıdır.

Etiketler : ,

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Kırışıklık Karşıtı Maskeler
Kırışıklık Karşıtı Maskeler

Kırışıklıklar İçin Yoğurt Maskesi Yoğurt maskesi cildin üst katmanını temizlerken cildi nemlendirir, geniş gözenekleri küçültür, yumuşamasını

Vitiligo Nedir?
Vitiligo Nedir?

Vitiligo dış derinin renk kaybına uğramasıyla oluşan beyaz plaklarla seyreden bir deri hastalığıdır. Modern Tıp Vitiligo için gereken tedavi

Kan Çıbanı
Kan Çıbanı

Size bu yazımda tam çenemde çıkan bir sivilceden bahsedeceğim. Adı kan çıbanı imiş. Eminim aramızda yaşayanlar vardır ama ben yine de öğrendiklerimi

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz