Bizi Takip Edin

Gizlilik ve Kullanım

Gizlilik Politikası & Kullanım Şartları

Yayınlandı

on

logo
Gizlilik Politikası & Kullanım Şartları
Lütfen Hüküm ve Koşullarımızı Okuyunuz;

 1. TANITIM BilgiSaglik.Com sitesini kullanmadan önce lütfen şartlarımızı ve gizlilik politikamızı okuyunuz. BilgiSaglik.Com (Site olarak anılacak). Site’yi kullanırken veya erişim sağlarken zaman zaman güncellenme durumunu ve Site’de bunların yayınlanması ile hukuksal olarak bağlı olacaksınız ve yaptığımız bu değişikliklerden haberden olabilmek için zaman zaman bu hüküm ve koşulları kontrol etmeniz gerekir. Bu hüküm ve koşullara bağlı olmak istemiyorsanız o takdirde lütfen Site’yi kullanmayınız.
 2. SİTE”NİN YAPISI Site Ebeveynlere haber, tavsiye ve çevrimiçi bir topluluk sağlar. Site’de verilen bilgiler, bir doktor, ebe, hemşire ya da diğer nitelikli sağlık uzmanları tarafından muayene, tanı veya tedavi için başvurulacak alternatif bir yol niteliği taşımaz. Site’de sağlanan görüşlerin, önerilerin, hizmetlerin ve diğer bilgilerin doğruluğunu, eksiksizliğini ve elverişliliğini değerlendirmek yalnızca sizin sorumluluğunuzdadır. Özellikle bir sağlık probleminiz var ise ya da çocuğunuz veya bebeğiniz hastaysa bu durumlarda şiddetle doktora başvurmanızı tavsiye ederiz. Sağlığınız için güvenli olup olmadığını doktorunuza veya eczacınıza sormadan hiçbir ilaç veya tableti kullanmayınız.
 3. KULLANICI DAVRANIŞLARI Sitemizi yalnızca meşru amaçlar için kullanabilirsiniz. Sitemizin kurallarına aykırı olarak herhangi bir materyalini göndermek, kasten teslim almak, kullanmak ya da yeniden kullanmak, yüklemek, indirmek için kullanamazsınız. Site’de yayınlanması için bize notlar, mesajlar, duyuru panoları ilanları, fikirler, öneriler, yorumlar, kavramlar ya da diğer materyalleri (“İçerik”) gönderebilirsiniz. Bize sizin tarafınızdan gönderilen tüm İçerik yasal, dürüst, kabul edilebilir, gerçeğe uygun ve ilgili mevzuat, yönetmelik, standartlara ve davranış kurallarına uygun olmak zorundadır. Eğer İçeriğin yukarıda geçenlere uymadığına inanıyorsak içeriği kontrol etmeye ve düzeltmeye, reddetmeye ya da kaldırma hakkına sahibiz. Yüklememe, göndermeme, mail etmeme ya da diğer iletme yöntemlerini kullanmamayı kabul ediyorsunuz; a. Bir İçeriğin aşağıda belirtilen ancak sınırlı olmamak kaydıyla yasadışı, hileli, sahtekar, hatalı ya da saldırgan dahil olmak üzere herhangi bir şekilde: müstehcen, kötüleyici, tehditkar, bağnaz, iftira niteliğinde olan, gizliliğe saldırı niteliğinde, nefret dolu ya da ayrıca alçaltıcı, din temelinde bireysel veya grup şeklinde yıldırıcı veya göz korkutucu, seksüel yönelim, ırk, etnik köken, cinsiyet, yaş veya sakatlık veya başka bir şekilde herhangi bir güven yükümlülüğünün ihlali kabul edilemez; b. Virüs, trojan, solucanlar (worms), saatli bombalar (time-bombs), tuşa basma kayıtçıları, casus yazılım (spyware), reklam destekli bilgisayar yazılımı veya diğer zararlı bilgisayar programları veya herhangi bir bilgisayarın işletim sisteminin donanım veya yazılımını kötü etkileyebilecek benzer bilgisayar kodları dizaynı içeren herhangi bir materyal; c. Herhangi bir yetkisiz veya istenmeyen ya da başka kaynaklar için istem, tanıtım malzemeleri veya diğer benzer form istemi (Spam, yığılma); ve d. Telif hakkı, patent, ticari sır, veritabanı hakkı veya marka ya da herhangi bir tarafın mülkiyet hakkını ihlal eden herhangi bir İçerik.
 4. REKLAM VERENLER VE ÜÇÜNCÜ TARAFLAR Site ile ilgili Site’de bulunan reklam verenler ve üçüncü taraflarla yazışma veya iş ilişkilerinizde promosyonlara katılım, mal veya hizmetin teslim ve ödeme de dahil olmak üzere ve diğer şartlar, durumlar, taahhütler, söz konusu bu işlemlerle ilgili temsiller sadece sizin ve reklam verenler ve üçüncü taraflarla alakalıdır.  Yürürlükteki kanunların tamamıyla izin verdiği ölçüde kabul etmektesiniz: (a) BilgiSaglik.Com herhangi bir anlaşma sonucunda kayıp veya vuku bulan zarardan veya Site’de ya da hizmette yer alan reklam verenler veya üçüncü kişilerin neden olduğu kayıp veya zararlardan sorumlu değildir; ve (b) sizin tarafınızdan hizmet aracılığıyla yerleştirilmiş siparişler ve reklam verenler ile üçüncü tarafların iş koşul ve şartları teyide bağlıdır.
 5. ÖNERİ ÜZERİNE YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER Bu Site’nin herhangi bir görünüşünde ya da sağlanan hizmetlerde, Site’ye erişim de dahil olmak üzere askıya alma, değiştirme veya durdurma gibi her türlü hakkımızı mutlak olarak saklı tutmaktayız. Sitedeki açıkça belirlenmiş her türlü yeni değişiklikte piyasaya çıkarılan yeni hizmetler de dahil fakat sınırlı olmamak üzere bu hüküm ve koşullara tabidir.
 6. ÇEVİRİMİÇİ MALZEMELERİN UYGULANABİLİRLİĞİ Site Türkiye’deki ofislerinden BilgiSaglik.Com Editörleri tarafından kontrol edilir ve GKS GRUP tarafından işletilir. Başka yerlerden siteyi ziyaret edenler bunu kendi inisiyatifleriyle yapmaktadırlar ve tüm yasalara uymakla sorumludurlar.
 7. YÜKÜMLÜLÜK Site, bilgi ve tüm materyaller ‘’olduğu gibi’’ esasına dayalıdır. Yürürlükteki kanunların izin verdiği ölçüde işbu sitenin veya site üzerinden sağlanan bir bilgi ya da hizmetle ilgili beyanlar ve açıklamalar hakkında herhangi bir açık veya zımni garanti vermemekteyiz. Yasaların izin verdiği ölçüde kullanıcıların tüm niteliklerdeki ve ne şekilde olursa olsun dışarı veya izleme ile bağlantılı olarak (bizim ihmalimiz sonucu da dahil olmak üzere), Sitenin ve İçeriğin kullanımı veya performansı, yanlış kullanım dolayısıyla, hata, eksiklik ya da diğer nedenlerle BilgiSaglik.Com, Editörlerimiz  ya da diğer şahıslar tarafından doğan kayıp veya zararlardan mükellef değiliz. Bilgisayarınızın Site’yi kullanabilmek için tüm teknik özellikleri karşılayabilecek ve Site ile uyumlu durumda olduğunu garanti etmekle sorumlusunuzdur. Ayrıca hiçbir şekilde Site’den indirilebilen materyallerin virüs ve/veya diğer bulaşıcı veya zararlı özelliklerdeki kodların garantisini veremeyiz ve vermemekteyiz. Bilgi girişi ve çıkışında belirli gereksinimlerinizi sağlamak için uygulamaya elverişli prosedürleri ve virüs denetleyicileri (antivirüs ve diğer güvenlik kontrolleri de dahil olmak üzere) sağlamakla yükümlüsünüz.
 8. FERAGAT BilgiSaglik.Com her bir iletişimi üstlenmek veya Site’nin her bir kullanıcısını yönlendirmekle görevli değildir. Biz ikazları göz önünde bulundurarak bunlarla ilgili önlem alırız aksi takdirde tepkili yavaşlama söz konusu olur. Denetçiler zaman zaman çevrimiçi olarak kullanıcıların bu hüküm ve koşullara uyup uymadığını kontrol edebilirler. Herhangi bir denetim faaliyeti BilgiSaglik.Com tarafından atanan temsilci vasıtasıyla yerine getirilebilir. BilgiSaglik.Com, bu hüküm ve koşulları ihlal ettiği bildirilen İçeriği, gecikmeden makul bir şekilde kaldırır, fakat bunun için garanti vermez. Sitenin içeriği üçüncü şahıslar tarafından yayınlanan bilgilerden oluşur. Sonuç olarak BilgiSaglik.Com herhangi bir tavsiyenin kesinliği veya doğruluğu ile ilgili hiçbir sorumluluk kabul etmez, bilgi veya çevrimiçi veri postalama veya herhangi bir davranışınızın sonuçlarının bu tür bir bilgiye dayanmasını yüklenmez.  Site’de kullanıcılar tarafından aktarılan, desteklenen, onaylanan veya kabul edilen yorumlarla, görüşlerle veya ifadelerle yükümlenmez. Öneri ve görüşler de dahil olmak üzere kullanıcılar tarafından çevrimiçi olarak yerleştirilen herhangi bir bilgi veya materyal bu kullanıcıların sorumluluğundadır ve BilgiSaglik.Com’un görüşünü temsil etmez.
 9. TELİF HAKLARI VE DENETİM Site içeriği uluslararası telif hakları ve diğer fikri mülkiyet hakları ile korunmaktadır. Bu hakların sahipleri BilgiSaglik.Com ve diğer üçüncü taraf lisans verenlerdir. BilgiSaglik.Com da dahil olmak üzere ilgili sahiplerin bahsi geçen tüm ürünleri, şirket adları ve logoları ya da ticari markaları, hizmet markaları ve ticari adları Site’de olabilir. Bizim önceden yazılı iznimiz olmadan herhangi bir yoldan veya herhangi bir şekilde Site’den indirilen metinler, grafikler, video, mesajlar, kod ve/veya yazılım dahil olmak üzere fakat sınırlı olmamak kaydıyla herhangi bir bilgi veya malzeme üzerinde değişiklik yapamaz, kopyalayamaz, çoğaltamaz, yeniden yayımlayamaz, yükleyemez, gönderemez, iletemez ve dağıtamazsınız.
 10. BAĞLANTILI SİTELER BilgiSaglik.Com hizmet verdiğimize inandığımız kişiler tarafından işletilen sitelere internet üzerinden bağlantılı metin bağı sağlayabilir ve/veya bizim tarafımızdan sunulan bu tamamlayıcı ürünler ve erişebildiğiniz bu Site veya bağlantı sağladığınız Sitemiz aracılığıyla herhangi bir site(ler) hakkında beyanda bulunmaz.  Başka bir siteye erişim sağladığınızda veya ‘Satın Al’ tuşuna tıkladığınızda bunun Site’den bağımsız olduğunu ve bizim içerik üzerinde bir kontrolümüz olmadığını ve siteye ulaşımımız olmadığını anlamalısınız. Buna ek olarak, diğer bir siteye verilen linkin BilgiSaglik.Com tarafından içeriğe yönelik onay veya herhangi bir sorumluluk kabul ettiği veya kullanılabileceği anlamını taşımaz ve böyle bir site kullanımı ile bağlantılı olarak veya böyle bir içerik, mal ile bağlantılı veya mevcut hizmetler veya böyle bir site veya kaynak üzerinden herhangi bir kayıp veya zarardan sorumlu tutulamaz. Herhangi bir dış bağlantı konusundaki endişeniz var ise, ilgili site yöneticisi veya web sorumlusuna (webmaster) yönlendirilmelidir.
 11. KULLANILABİLİRLİK VE SİTEYE ERİŞİM Siteyi kullanılabilir hale getirmek konusunda çalışacağız fakat sitenin sürekli, kesintisiz veya hatasız çalışacağını garanti edemeyiz. Siteye erişim sistem arızası halinde, kontrolümüz dışındaki makul nedenlerden veya bakım ve onarım dolayısıyla habersiz olarak geçici olarak askıya alınabilir. Özellikle güvenlik, herhangi bir bilgisayar sistemi, sunucu, Site, yöneltici ya da herhangi başka bir internet cihazından kaçınmaya ve Kurcalama veya izinsiz giriş ile Site’nin uygun çalışma girişimine teşebbüs etmemelisiniz. Kullanıcı kimlik kodu,  şifresi veya Site’yi kullanımınızın parçası olan diğer herhangi bir bilgiye gizlilik olarak yaklaşmalı ve üçüncü şahıslara ifşa etmemelisiniz.  Bu koşulların gerçekleştirilmesinde herhangi bir başarısızlığınız olduğunu düşündüğümüzde, sizin tarafınızdan seçilmiş veya bizim tarafımızdan tahsis edilmiş herhangi bir kullanıcı kimlik kodu veya şifresini her zaman devre dışı bırakma hakkına sahibiz.
 12. ASKIYA ALMA VE FESİH Sitemizin kullanımı halinde, koşulları gerçekleştirme konusunda herhangi bir başarısızlık durumunda, başarısızlığınız bu hükümlerin ve şartların ihlalini teşkil edecektir ve BilgiSaglik.Com kendi takdirine bağlı olarak aşağıdaki önlemlerden herhangi birini veya tümünü alma hakkına sahiptir: – Geçici süreliğine veya kalıcı olarak Site’yi kullanmaktan men edilme; – Materyallerin, yazıların ve/veya yorumların her an kaldırılmasına; – Size bir uyarı verilmesine; – Gerekli olduğunu görürsek bilgileri emniyet yetkililerine açıklayabiliriz; veya – Size karşı yasal işleme başlayabiliriz.Bu hüküm ve koşulların ihlallerine karşı sorumluluğu bertaraf ederek karşılık veririz.  Yukarıda sayılan haller sınırlı değildir ve makul bulduğumuz herhangi bir eylemi dikkate alarak uygulamayı gerçekleştirebiliriz.
 13. GENEL – Bu hüküm ve koşullar altında herhangi bir hakkımız ve sorumluluğumuzdan veya tüm haklarımız ve sorumluluklarımızdan feragat edebilir veya alt sözleşme kurabiliriz. – Zaman zaman hüküm ve şartları değiştirebilir ve bunların yeni versiyonunu Site’de yayımlayabiliriz. Bunun ardından Site’nin tüm kullanımı bu yeni versiyona göre idare edilecektir. – Eğer bu hüküm ve koşulların var olan veya bildirilen herhangi bir koşulu ya da hükmü herhangi bir nedenle yasadışı, geçersiz ya da uygulanamayan halde ise bu tarz hüküm ve koşullar diğerlerinden ayrılarak silinecektir. – Bu hüküm ve şartlar ve Site’nin kullanımı Türk kanunlarına ve Türk mahkemelerinin yargı yetkisine tabidir.
 14. BİLDİRİLER Tüm bildirimler e-posta yoluyla bildirilir. E-posta gönderiminden 24 saat  sonra bildirim size ulaşmış sayılır.
 15. ALDIĞIMIZ BİLGİLERİ NASIL KULLANIYORUZ Siteye üye olurken arkadaşlarınızı ve tanıdıklarınızı siteye davet etmek amacı ile e-posta hesabınızı kullanacaksanız bu listedeki tüm adresler veritabanımıza kaydedilir, posta listenizdeki tüm arkadaşlarınızı size veya başkalarına arkadaş tavsiyelerinde bulunmak için kullanabilr ve sizin adınıza arkadaş davetleri yapabiliriz. E posta hesabınız ile listenizdeki arkadaşlarınızı ilk davetinizde sadece sizin davet ettiğiniz arkadaşlarınıza davet mesajı gönderilir. Fakat listenizdeki diğer adresler”e isminiz verilmeden ve kendileri mesaj listemizden çıkmak isteyene kadar Bilgi Sağlık adıyla çeşitli davet ve öneriler gönderilebilir. Teknik hatalar veya şifrenizin 3. şahıslar tarafından ele geçirilmesinden dolayı mükerrer veya adınıza gönderilen mesajlardan Bilgi Sağlık mesul tutulamaz.
 16. AMİR HÜKÜM Bu koşulların uygulanmasında ve herhangi bir uyuşmazlıkta veya bunların dışında ya da bunlarla bağlantılı olarak kaynaklanan iddia, durum veya oluşum Türkiye yasaları uyarınca idare edilecektir.

Lütfen Gizlilik Politikamızı Okuyunuz; Sitemizin doğası, belirli Kişisel Bilgileri (aşağıda tanımlandığı gibi) kullanacağımız, alacağımız ve açıklayacağımız (birlikte ‘’Kullanım’’) anlamına gelir. Bu ifade Site’mizde Kişisel Bilgilerinizin Kullanım prensiplerimiz doğrultusunda kullanımını ortaya koyar. Site’yi kullanarak işbu Kullanımı kabul etmektesiniz.

 1. Sitedeki hizmetleri kullanırken adınız ve e-posta adresiniz (‘’Kişisel Bilgi’’ ) gibi belirli kişisel bilgilerinizi sağlamakla yükümlüsünüzdür. Bu Kişisel Bilgileri size sunmak amacıyla ve ayrıca normal kullanım ve Site’yi geliştirmek için saklar ve kullanırız. Şayet kişisel bilgilerinizin herhangi bir kısmını tekrardan gözden geçirmek veya değiştirmek isterseniz bu işlemi üye girişi yaparak Hesap Ayarlarım bölümünden gerçekleştirebilirsiniz.
 2. Şayet yasa tarafından bu tarz bilginin ifşa edilmesi isteniyorsa o takdirde Kişisel Bilgileri açıklayabilir veya aktarabiliriz. Özel danışmanlarımıza da Kişisel Bilgileri açıklayabilir veya aktarabiliriz ve aynı şekilde gerekli gördüğümüz takdirde Sitemizin yönetimindeki ve işimizle alakadar diğer taraflara da.
 3. Sizinle ürünlerin detayları için iletişime geçen veya sizinle ilgilenen hizmet veren diğer şirketlere Site’de, usulüne uygun olarak bilgi istemi halinde onayınızı sağlamak amacıyla belirlenmiş kutucuklara tıklamanız ile Kişisel Bilgilerinizi açıklayabilir veya aktarabiliriz, fakat her zaman bizimle iletişime geçerek, tanımlanmış olan 13. maddeye dayanarak bunu yapmamamızı söyleyebilirsiniz.
 4. Ayrıca 11. maddedeki tanımlamanın dışında olmadığınız sürece  bizimle iletişime geçmek suretiyle, ilgileneceğinizi düşündüğümüz yeni ürünlerle ve hizmetlerle ilgili size bilgi veren, cevaplayıp tamamlamış olduğunuz kullanıcı anketleri ile sağladığınız Kişisel Bilgileri ve benzer Kişisel Bilgileri kullanabiliriz.
 5. Site’de, usulüne uygun olarak bilgi istemi halinde onayınızı sağlamak amacıyla belirlenmiş kutucuklara tıklamanız ile ayrıca sizinle ürünlerin detayları için iletişime geçen veya sizinle ilgilenen ve hizmet veren iş ortaklarımıza ve iştiraklerimize Kişisel Bilgilerinizi aktarabiliriz, fakat her zaman bizimle iletişime geçerek, tanımlanmış olan 13. maddeye dayanarak bunu yapmamamızı söyleyebilirsiniz.
 6. Siteyi kullandığınız zaman sizinle ilgili işletim sisteminizin detayları, tarayıcı versiyonunuz, alan adı ve IP adresi, giriş ve çıkış yaptığınız URL ve Site’yi ziyaret ettiğiniz bölümler de dahil olmak üzere kümelenmiş belirli bilgileri, Site’nin gelişim ve denetlemesine olanak sağlamak için toplamaktayız.
 7. İstatistikleri, trafik modelleri ve ilgili Site bilgilerini toplamaktayız ve toplanan bu verileri üçüncü kişilere pazarlama, reklam veya diğer tanıtım şekilleri için açıklamaktayız fakat bu tarz toplu veriler herhangi bir Kişisel Bilgi içermez.
 8. Çerez, bilgisayarınızın sabit diskinde bizim tarayıcımız tarafından saklanan küçük bir dosyadır. Çerezleri, kullanıcı kimliği ve oturum tanımlayıcıları gibi bilgileri sadece depolamak amacıyla kullanmaktayız. Çerezlerde şifre, tercihler vb. diğer Kişisel Bilgileri depolamamaktayız.
 9. Lütfen şu hususa dikkat edin ki bizim üzerinde hiçbir kontrolümüz    olmayan reklamın üçüncü tarafları aynı şekilde çerezleri kullanabilir.
 10. Çerez ayarları izin vermekteyse tarayıcınızın ayarlarını aktive ederek   çerezleri kabul etmeyebilirsiniz. Ancak bu ayarı seçerseniz Site’nin belirli bölümlerine ulaşamayabilirsiniz. Tarayıcı ayarlarınızı çerezleri reddetmeye yönelik ayarlamadıkça Sitemize giriş yaptığınız zaman çerezler verilecektir.
 11. Kişisel Bilgilerinizi korumak adına makul tüm adımları atmaktaysak da çevrimiçi ifşa ettiğiniz Kişisel Bilgileri veya kendi riskinizde bulunan Kişisel Bilgilerinizin herhangi bir transferinde güvenliği garanti etmemekteyiz. İnternet üzerinden çevrimiçi bilgi sağlayarak esas güvenlik önerilerini kabul etmektesiniz ve ihmalkar veya kasıtlı olmadığımız sürece herhangi bir güvenlik aşımından sorumlu tutulamayız. Ayrıca arama motorları sitemi dolaşırken Ad Soyad ve kullanıcı adı bilgilerinize erişebilir ve arama sonuçları içerisinde bunları yayınlayabilir. Fakat bunun dışında bulunan kişisel bilgilerinize erişemez. Site içerisinde sosyal aktivitenin artırılması amacı ile Ad, Soyad, Profil resmi ve yaşadığınız yer gibi bilgileriniz kullanılarak sizi tanıyabilecek diğer site üyelerimize tanıyor olabileceğiniz kişiler başlığı altında sizi gösterebiliriz. Fakat bu görüntüleme siz izin vermediğiniz sürece sadece belirtilen bilgilerin görüntülenmesi ile kısıtlandırılmıştır.
 12. İleride gizlilik politikasında yapılacak bir değişiklik bu sayfada yayınlanacaktır.
 13. Bizden veya iş ortaklarımızdan çeşitli haberleri almaktan vazgeçebilirsiniz, Kişisel Bilgilerde değişiklik yapılmasına izin verilmesi   info@gksgrup.com.tr Kurumsal  e-posta adresi ile mümkündür.  info@gksgrup.com.tr Kurumsal adresine e-posta göndermek yoluyla bize gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soruyu sorabilirsiniz.

Dr. Erkan SARIŞIN 27.11.1983 yılında istanbul kartal'da dünyaya geldi ve ilk ve orta okulu Kartal'da tamamladı lise öğrenimini Kartal lisesinde tamamladıktan sonra 2001 yılında Cerrahpaşa tıp fakultesini kazanarak üniversite hayatına başladı üniversiteyi iyi bir derece ile 2005 yılında mevzun oldu yüksek lisansını akdeniz üniversitesinde tamamladıktan sonra istanbul kartalda bir tıp merkezin doktorluk görevine başladı 2008 yılında başladığı tıp merkezini 2012 yılında satın alarak kartala daha iyi hizmet vermek için yoluna devam etmektedir.

Okumaya devam et
Tıkla Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend

Copyright © 2016 Bilgi Sağlık. Theme by KKtmr - webtasarimi.gen.tr