10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Goji Berry Bitkisi

Ana Sayfa » Genel Sağlık » Goji Berry Bitkisi
Paylaş
Tarih : 06 Mart 2016 - 13:36

gbSon dönemlerde adını sıkça duyar hale geldik, hemen her reklamda karşımıza çıkıyor, dünyaca ünlü markalar bu bitkiyi kullandığını söylüyor derken, ben de oturdum ve sizin için araştırdım.

Nedir bu bitki, gerçekten bu kadar faydalı mı, öğrendim, yazıyorum.

Ama son karar sizin. Ben karışmam, okuyun, kararı siz verin. Benden sadece bilgi vermesi, gerisi size kalmış.

Ne demiş atalarımız elçiye zeval olmaz.

İşte Goji Berry bitkisi

Köken olarak Asya kıtasına ait olan Goji berry hem besin değeri açısından hem de sağlığa yararları açısından adeta doğal bir mucize olarak göze çarpıyor. A, C ve B12 vitaminlerini bünyesinde barındıran Goji berry, bol miktarda demir ve selenyum içeriyor. Ayrıca içerdiği polisakkaritler ve antioksidanlar bakımından da sağlığa faydalı bir meyve.

Yüksek bir besin değerine sahip olan Goji berry enerji vermesi bakımından özellikle gün boyunca çalışıp enerji harcayanlar tarafından tüketilmesinde fayda olan bir meyve. Vücudun direncini ve sağlamlığını arttırıyor.  Yorgunluğu giderme özelliği de bulunmakta. hCG hormonunu salgılanmasını arttıran Goji berry, hem genç hissettirirken hem de erken yaşlanmayı önler. Aynı zamanda uyku problemi olanlar içinde faydası vardır. Uykuyu düzenleme özelliği bulunuyor.

Tansiyon rahatsızlığı bulunanların da tercih ettiği meyvelerden biri olan Goji berry, kan basıncının düşmesine yardımcı oluyor. 1998 yılında yapılan araştırmalar Goji berry’nin bu faydasını ortaya koyuyor. Germanium içermesinden dolayı kanserin etkilerine karşı bünyeyi koruyor. C Vitamini bulundurmasından ötürü içerisinde bulunan antioksidanlar kansere yol açan genlerin değişimini önlüyor.

Ayrıca

İçerisinde yer alan beta-sitosterolden ve antioksidanlardan dolayı kolestrol seviyelerinin sağlıklık aralıkta kalmasını sağlıyor. Uzak Doğu’da geçmişten bu yana kullanılan Goji berry, cinsel gücü arttırmasıyla da meşhur bir bitkidir.

Ve Yine

Tükettiğimiz bazı meyve ve sebzede olduğu gibi Goji berry de kilo vermeyi kolaylaştırmak için kullanılabiliyor.

Son Olarak

Stres giderici olduğunu da söylemeden geçmeyin.

Yani yok yok!

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Pirinç Suyunun Cilde Faydaları
Pirinç Suyunun Cilde Faydaları

Pirinç suyu ten rengini beyazlaştırır ve ciltteki kahverengi lekelerin renginin açılmasına yardımcı olur. Özellikle cilt beyazlatmak isteyenler

Kuşkonmazın Faydaları
Kuşkonmazın Faydaları

Ülkemizde çok yenen bir yiyecek olmamakla beraber aslında oldukça faydalı bir yiyecektir kuşkonmaz. Biz de bu yazıda onun bilinen ve bilinmeyen

Nekrofobi Nedir
Nekrofobi Nedir

Bu yazıda işi çok uzatmadan Size hap bir bilgi vereceğiz. Birçoğumuzun bildiği ama adını koyamadığı nekrofobi konusunu kısaca açıklayacağız. Nekrofobi Ceset

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz