10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Günlük Yaşamda Pratik Bilgiler

Ana Sayfa » YAŞAM » Günlük Yaşamda Pratik Bilgiler
Paylaş
Tarih : 12 Kasım 2014 - 9:28

pbBu yazıda size yaşamınızı kolaylaştıracak 8 temel bilgiden bahsedeceğiz.

İşte başlıyoruz:

1: Yemeğinizin tuzu, biraz fazla kaçmış ise tencereye birkaç parça patates koyun, fazla tuzu anında çekecektir.

2: Patates pişirirken suyuna birkaç damla sirke ekleyin.Böylece hem rengi kararmayacak ve sapsarı kalacak, hem de yemeğiniz çok daha leziz olacaktır

3: Domates kabuğu soymak zor iştir ama domates kabuğu soymayı pratikleştirmek için yapılacak en pratik işlem, sıcak suda bir süre bekletmektir. Sudan çıkardıktan sonra bıçağın arkasıyla, kolayca soyabilirsiniz.

4: Kuru tüm bakliyatları, bir gece önceden ılık suda bekletip, ertesi gün suyunu süzdükten sonra pişirirseniz, çok daha kolay netice alacaksınız. Çok olmamak kaydıyla, pişirirken içine karbonat koymak da etkin bir yöntemdir.

5:Pilavınızı tekrar ısıtırken, su kaynattığınız geniş bir tencerenin içinde bekletirseniz, tane tane kaldığını ve yapışmadığını göreceksiniz.

6: Şifasını herkesin bildiği sarımsaktan en iyi biçimde yararlanmanın yolu, her sebze yemeğine birkaç diş koymaktır Böylece hem kötü kokusu gitmiş olur, hem de içerdiği fayda yemeğe geçmiş olur.

7: Pazardan aldığınız, yeşil yapraklı bitkileri, hemen temizleyip, gazeteye sarıp, buzdolabınıza koyarsanız, daha uzun süre dayandığını göreceksiniz.

8: Pasta yapmadan birkaç saat önce yumurtayı buzdolabından alıp, bekletirseniz çok daha kabaran kekler, kurabiyeler elde ettiğinizi keşfedeceksiniz.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Dünyanın En Ünlü Mart Festivalleri
Dünyanın En Ünlü Mart Festivalleri

1 Bali Spirit Festivali (29 Mart-3 Nisan 2016) Ubud, Bali, Endonezya Bali Spirit, Wanderlust festivali gibi hızla büyüyen yeni bir fenomen. Yemyeşil

Yaşam İçin 13 Satır
Yaşam İçin 13 Satır

1. Seni sen olduğun için değil, seninle birlikte olduğumda ben olduğum için seviyorum., 2. Hiç kimse gözyaşlarını haketmez, onlara layık olan

Hayat Felsefesi Olabilecek Başarı Sözleri
Hayat Felsefesi Olabilecek Başarı Sözleri

“Başarı son değildir, başarısızlık ölümcül de değildir. Önemli olan devam etme cesaretini gösterebilmektedir.” Bu söz İngiliz politikacı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz