10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Güzel ve Sağlıklı Bir Vücut İçin Öneriler

Ana Sayfa » Güzellik » Güzel ve Sağlıklı Bir Vücut İçin Öneriler
Paylaş
Tarih : 16 Temmuz 2014 - 0:27

Crossover-Lunge

Sağlıklı ve güzel bir vücuda sahip olmayı eminim hepimiz isteriz. O zaman yediklerimize biraz dikkat ederek ve birazdan sayacağım egzersizleri yaparak istediğimiz o sağlıklı ve güzel vücuda kavuşabiliriz.

 

İp atlamak, dakika başına 10-20 kalori yakmanızı sağlayan en etkili yağ yakma yöntemlerinden biridir. İp atlayarak, tüm kaslarımızı çalıştırıyor ve kan dolaşımımızı hızlandırabiliyoruz.

Çömelme hareketi(squat),  vücudu en çok şekillendiren egzersizlerden biri. Kalça kaslarını güçlendirerek, daha yuvarlak ve kalkık bir kalçaya sahip olmak bu egzersizle oldukça kolay.

Şınav çekme, vücut geliştirmek isteyenlerin vazgeçemeyeceği bir hareket. Yalnızca üst bedenle sınırlı kalmayıp, tüm bedeni çalıştıran şınavı; farklı tarzde çekerek farklı noktalarımızı da hareketlendirebiliriz.

Lunge hareketi, bacak kaslarını güçlendirmek isteyenler için birebir. Bunun yanında ağırlıklarla ya da zıplayarak da hareketimizi dengelemek mümkün.

Yüzme, yaz aylarında bizi serinleten en güzel aktivite. Vücudumuzda ki tüm kasları çalıştırdığı da unutulmamalı.

Koşu, stres ve depresyon riskini azaltırken, vücudunuzun en büyük sağlık destekçisidir.

Bisiklete binme, özellikle bacak ve kalça kaslarını çalıştıran bu egzersiz, eğlenceli bir şekilde zaman geçirmenin de bir yöntemi. Alın yanınıza sevdiklerinizi ve etrafınızdaki yerleri keşfe başlayın.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Vücut Tipine Göre Mayo Seçimi
Vücut Tipine Göre Mayo Seçimi

İşte o bilgiler inanın faydasını göreceksiniz. Sonuçta her şey daha güzel görünmeniz için Büyük Göğüslü İseniz… Eğer göğüsleriniz

Koltuk  Altı Koyulaşması
Koltuk Altı Koyulaşması

Koltuk Altı Koyulaşmasının Nedenleri Kimi zaman son derece masum nedenler ile yaş ilerlemesine bağlı olarak koltuk altı kararması yaşansa bile

Bir Kadının Makyaj Çantasında Olması Gerekenler
Bir Kadının Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

Makyaj kadınların kurtarıcısıdır. Göz altı torbalarının giderilmesinde, ağızları küçük ise daha büyük göstermek için, çok ama çok

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz