10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Güzellik İle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Ana Sayfa » Güzellik » Güzellik İle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar
Paylaş
Tarih : 27 Mayıs 2015 - 13:23

guzellikİnsan dünyaya gelirken, nasıl bir yüz ve bedenle geleceğini bilemez. Ama kime sorulursa sorulsun, her insan güzel olmak isteyecektir.
Kişiler güzel de olsa, çirkin olduğunu düşünse de ( ki aslında her insan güzeldir özünde) daha güzel olmak ister ama güzellikle ilgili yapılan hatalar da yok değildir.
Gelin bunlar neler bakalım:
İşte O Hatalar
• Hangi yaşta olunursa olsun, sivilceleri sıkmak, yarar yerine zarar getirir.
• Sürekli kaşları almak, aldırmak. Bu işlem tekrarlandığında bir süre sonra otomatik olarak kaşlar azalmaya başlar. Bu ise ciddi bir risktir.
• Makyaj fırçasını temizlememek. Hijyen ve sağlık açısından son derece önemli olduğundan her kullanımdan sonra mutlaka gerekli temizleme işleme yapılmalı.
• Sadece denizde plajda kullanma. Oysa yazın sıcaklarda sokağa çıkarken yüksek koruma faktörlü bir güneş kremi kullanılmalı.
• Üşenip makyaj temizlememe. Bu da majör hatalar arasındadır ve cildin erken yaşlanmasına neden olur.

• Sürekli olarak saç düzleştirici, saç kurutma makinesi kullanma. Sürekli saçların yüksek ısıya maruz kalması, saçları yıpratır. Kırılmalara ve dökülmelere neden olur.

  • Sürekli solaryuma girmek kişinin cildini bronzlaştırsa bile kanser gibi riskler içeriyor. O yüzden dikkat etmek gerekiyor.

 

Aslında hepsi sadece bununla sınırla değil ama kişilerin bazen daha güzel olmak adına yaptıkları ve doğru bildikleri şeyler aslında kişinin hem güzelliğine, hem sağlığına ciddi zararlar veriyor. O yüzden dikkat etmek ve araştırmak da fayda var.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Vücut Tipine Göre Mayo Seçimi
Vücut Tipine Göre Mayo Seçimi

İşte o bilgiler inanın faydasını göreceksiniz. Sonuçta her şey daha güzel görünmeniz için Büyük Göğüslü İseniz… Eğer göğüsleriniz

Koltuk  Altı Koyulaşması
Koltuk Altı Koyulaşması

Koltuk Altı Koyulaşmasının Nedenleri Kimi zaman son derece masum nedenler ile yaş ilerlemesine bağlı olarak koltuk altı kararması yaşansa bile

Bir Kadının Makyaj Çantasında Olması Gerekenler
Bir Kadının Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

Makyaj kadınların kurtarıcısıdır. Göz altı torbalarının giderilmesinde, ağızları küçük ise daha büyük göstermek için, çok ama çok

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz