Bizi Takip Edin

YAŞAM

Hayat Felsefesi Olabilecek Başarı Sözleri

Yayınlandı

on

unnamed“Başarı son değildir, başarısızlık ölümcül de değildir. Önemli olan devam etme cesaretini gösterebilmektedir.”

Bu söz İngiliz politikacı Winston Churchill‘e aittir. Savaşlar, politik dengeler ve siyasi oyunlarla dolu hayatı boyunca dile getirdiği sözlerden birkaçı akıllarda yer etmiştir. Başarı ile ilgili yukarıda söylediği söz, akıllara yer edinmiş ifadelerinden birisidir.

“Muvaffakiyet; en müessir leke sabunudur.”

Bu söz Türk yazar Cenap Şahabettin‘e aittir. Kullanılan eski sözcüklerin bulunması cümleyi tam olarak anlamanıza engel olabilir ama sadeleştirilmiştir hali oldukça basittir. “Başarı; en tesirli leke sabunudur.” şeklinde günümüz Türkçesiyle daha rahat anlaşılabilecek bu ifade, başarının pek hatayı geride bırakmanıza yardımcı olacağını belirtmektedir.

“Size başarı için kesin bir formül söyleyemem ama başarısızlık için bir formül söyleyebilirim; her zaman herkesi memnun etmeye çalışın.”

Bu söz Amerikalı gazeteci Herbert Bayard Swope‘a aittir. Pulitzer Habercilik Ödülü’ne kadar uzanan kariyerinin yanında yaşadığı dönemde en iyi gazeteciler arasında gösterilmiş bir isimdir. Adını ünlü yazar ve politikacılar kadar fazla duymasak bile başarı ve başarısızlık ile ilgili dile getirdiği bu ifade birçok kişi tarafından bilinmektedir.

“Büyük kararlar vermek kafi değildir. Bu kararları cesaret ve kesinlikle tatbik etmek lazımdır.”

Bu söz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk‘e aittir. Başarılı olmak isteyen bir kişinin kararlı olması gerektiğini anlatan bu ifade aslında başarı yolunda ilerlerken düştüğümüz bazı hatalar konusunda bizi bilgilendirmektedir. Hepimiz başarıya giden bir plan yaparız öyle değil mi? Bu planı yapmak yeterli midir? Yoksa cesaretli olup bunu eksiksiz bir biçimde yerine getirmek mi gerekir? Sanırım aynı düşüncelere sahibiz, planımızı uygulamadığımız sürece başarılı olabilmemiz mümkün değildir.

“İlk denemede başarılı olamazsanız tekrar, tekrar deneyin. Ardından vazgeçin. Olmuyorsa, olmayan şeyi denemenin hiçbir faydası yoktur.”

Bu söz ünlü komedyen W. C. Fields‘e aittir. Başarı konusunda size ilham vereceği kısım ise başaramadığınız bir şeyi sürekli olarak denemenin size bir fayda sağlamayacağıdır. Sizce de doğru değil mi?

“Düşünmek ve söylemek kolay, fakat yaşamak, hele başarı ile sonuçlandırmak çok zordur.”

Bu söz ünlü düşünürümüz ve yazarımız Ziya Gökalp‘e aittir. Ziya Gökalp, bir şeyleri dile getirmenin kolaylığından ama uygulamada yaşanacak zorluklardan bahsetmektedir. Evet, hepimiz bir şeyleri düşünürüz. Hatta hayallerimizde çok daha farklı başarı öykülerine sahibizdir. Bunları uygulamaya geçirmek ve başarılı olmak ise zorlu bir süreci takip edeceğimiz anlamına gelir. Bunun bilincinde olduğumuz sürece daha çok çalışabilir ve planlarımızı daha gerçekçi yapabiliriz.

“Başarılı bir adam olmak için çalışmayın, aksine önemli bir adam olmak için çalışın.”

Bu söz ünlü bilim adamı Albert Einstein‘a aittir. Bir dahinin dile getirdiği bir sözün değeri ne olabilir? Bunu söz düşünmelisiniz. Albert Einstein, başarıyı basit olarak tanımlamak yerine onu önemli bir adım atmak ve değer kazanmak ile bağdaştırmıştır.

“Başaramayacağım korkusu içinizde yer etmesin; başaracağım diyen başarır. Başarmak için cesur olunuz, atılgan olunuz. Çekingen ve ürkek olmayınız, cesur olan kazanır, inançlı olan başarır. Hayalinizi geniş tutunuz.”

Bu söz Türk politikacı Rauf Denktaş‘a aittir. Rauf Denktaş bu söze Başarı ve Mutluluk İçin isimli kitabında yer vermiştir. Başarılı olmak için insanın korkmaması, başarıya inanması ve cesur olması gerektiğini ifade etmektedir. Hayatımız boyunca pek çok alanda başarılı olmayacağı çalışacağımız kesin. Korkmamak, inançlı ve cesur olmak başarı peşinde koşarken sahip olmamız gereken niteliklerden bazılarını oluşturmaktadır.

“Orijinal olarak başarısız olmayı bir taklit olarak başarılı olmaya tercih ederim.”

Bu söz Moby Dick gibi önemli bir eserin yazarı Herman Melville‘e aittir. Kitapların dünyasında bunun gibi sözlerle çok sık karşılaşabilirsiniz ama hangisine değer vereceğinizi bilemeyebilirsiniz. En etkili başarı sözleri ile buluşmak istediğiniz zaman kuşkusuz aklınız hem kitaplarda olacaktır. Herman Melville bizleri gülümseten bir gerçeği dile getirmiştir. Deneyin ama başarısız olun, başarılı olmuş gibi taklitler yapmaktan kaçının.

“Başarı istediğini elde etmektir, mutluluk ise elde ettiğini istemektir.”

Bu söz Kanadalı yazar William Patrick Kinsella‘ya aittir. Bu ifade başlangıçta size çok basit gelebilir ama üzerinde biraz daha düşünüldüğü zaman ilham verici ve motivasyon yükseltici bir etkiye sahip olduğu görülmektedir. Hem başarı hem de mutluluk sözü olarak değerlendirilebilecek bu söz motivasyonumuzun daha iyi olmasını sağlamaktadır.

“Başarısızlık, başarıya lezzet veren sostur.”

Bu söz Soğukkanlılıkla kitabının yazarı Truman Capote‘a aittir. Başarı ve başarısızlık arasındaki bağı en kısa şekilde anlatan bu ifade sayesinde başarıya giden yolda yaptığınız hataları ve başarısızlıkları önemli bir adım olarak görebilirsiniz. Başarıya ulaşmak için motivasyonunuz yüksek olmalı öyle değil mi? O halde hata yapmayı ve başarısız olabilmeyi en başından kabullenmelisiniz.

“Mükemmellikten hiç korkmayın, nasıl olsa ona hiçbir zaman ulaşamayacaksınız.”

Bu söz ünlü ressam Salvador Dali‘ye aittir. Mükemmellik ve başarı arasındaki bağı en iyi şekilde ortaya koyan bu ifade sayesinde başarılı olmak için uğraşırken mükemmellikten kaçınılması gerektiği anlaşılmaktadır. Mükemmellik asla erişilemeyecek bir durumdur ve bunun peşinden giderken hedeflerinizden kopmanız söz konusudur. Salvador Dali’nin mükemmellikle ilgili söylediği bu söz bu düşünceyi en iyi şekilde yansıtmaktadır.

“Bir duvarı dövmekle vakit kaybetmeyin, onu bir kapıya dönüştürmeyi umut edin.”

Bu söz ünlü modacı Coco Chanel‘e aittir. Başarıya giden yolda insanın önüne çıkabilecek engellerle mücadele etmesi konusunda yaklaşımını değiştirmesini tavsiye eden bu söz, engellerin fırsata dönüştürülmesi gerektiğini en iyi şekilde anlatmaktadır. Önünüzde duran duvara ne kadar vurursanız vurun onu geçme şansınız yoksa ne yapmalısınız? Fırsatınız varsa onu farklı bir biçimde kullanmaya çalışmalısınız. Başarılı olmak istiyorsanız takip etmeniz gereken felsefe tam olarak budur.

“Bugün başarılı biriyim çünkü bana inanan bir arkadaşım vardı ve ben onu üzecek bir kalbe sahip değildim.”

Bu söz ünlü politikacı Abraham Lincoln‘e aittir. İleri görüşlü bir politikacı olan Abraham Lincoln, başarılı olabilmeyi arkadaşlık ve ona inanan kişilerle bağdaştırarak anlatma yoluna gitmiştir. Başarılı olmak istiyorsanız size destek olan, sizi teşvik eden ve motivasyonunuzun yüksek olması konusunda size yardımcı olan birileri olmalıdır. Diğer taraftan, onların bu desteğini karşılıksız bırakmayacak bir şekilde ilerlemeyi düşünen kişi olmalısınız.

“Bu hayatta tek ihtiyacınız kendinize olan güveniniz ve reddedebilme yeteneğinizdir, daha sonra başarıdan emin olabilirsiniz.”

Bu söz Amerikalı ünlü yazar Mark Twain‘e aittir. Mark Twain, başarılı olmak için çaba göstereceklere iki önemli tavsiyede bulunmaktadır. Kendimize olan güvenimiz yüksekse ve başarıya giden yoldan bizi ayıracak unsurları reddedebilme yeteneğine sahipsek başarının doğal olarak bizimle olacağını ifade etmektedir. Sizce gerçekten öyle mi? Kendine olan güveniniz bir kenara reddedebilme yeteneğinizin başarılı olma konusunda etkili olduğunu düşünüyor musunuz?

 RANA ARIBAŞ AMAÇ İşini yapması gerektiği gibi yapan, iş disiplini olan bir insanım, işimde en iyilerden biri olarak anılmak istiyorum ,topluma katkı koymak asli hedeflerimdendir. DENEYİM 1990–1993 Petkim Yarımca Sistem Yöneticisi  IBM Mainframe sistemlerin kurumu  Bilgisayarların bakım ve planlaması  PC lerin kurulması, Novell 2.20  Firma içi eğitimler . 1993–1999 Philip Morris SABANCI Adana-Diyarbakır Bölge Sistem Yöneticisi  Tüm elektronik sistemlerin kontrolü bakımı  Tüm bilgisayarların bakım plan ve teknik desteği  Firma içi eğitimler ve alımlar. 1999–2000 Annelik nedeniyle ara veriş 2000-2002 Mercedes Benz Aksaray Sipariş Proğram Mühendisi 2002- Kalite Güvence Danışmanlığı Kurumsal Danışmanlık &Eğitim- TQM ISO 9001:2000 , 16949,HACCP, OHSAS EĞİTİMLERİ VE AKTİF UYGULANMASI ve 14001 çevre belgesi.,TÜBİTAK-TEYDEB,KIRSAL KALKINMA, GEF-UNDP, FP7, CE, AB Projeleri , SMM faaliyetleri,CE UNDP ile yürütülen gönüllülük çalışmaları ,UNDP ve KALDER ile yürütülen Türkiye geneli CE eğitimleri (3 ay) 2006- Erişim Asansör Arıza bakım müdürü ve kalite yönetim temsilciliği EĞİTİM 1985-1990 YILDIZ Teknik Üniversitesi İstanbul  Kocaeli Mühendislik Fakültesi Elektronik ve Haberleşme Bölümü  Mesleki amaçlı çeşitli seminer ve kurslar.  PLC, CNC, AS400, Novell, Windows NT, Handheld Computer, Autocad2000, FMEA,Kontrol Planları,PPAP,APQP,ERP,SAP,Kalkınma Ajansları Program Yazma Eğitimi, İş Güvenliği Eğitimi, ISO 9001:2000 eğitimi.Proje yazım eğitimi. İhracat ve dış ticaret uzmanlığı eğitimi,enerji yöneticisi eğitimi,ohsas iç tetkikçi eğitimi, asansör smm eğitimi, pcm eğitimi İLGİ ALANLARI Traking,sinema, fotograf, bilgisayarlar. DİL İngilizce : Çok iyi düzeyde Almanca : İyi düzeyde EĞİTİM TECRÜBELERİ Alınan Eğitimler * ISO 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Genel Eğitimi * İş Sağlığı ve Güvenliği Risk Değerlendirme ve Derecelendirme Eğitimi * ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Temel Eğitimi * ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Genel Eğitimi * İç Tetkik Eğitimi * Gerilla Pazarlama Eğitimi * İş Geliştirme Eğitimi * 22000 Eğitimi * NLP Eğitimi * Stratejik Yol Haritası (SHY) Hazırlama Eğitimi * MAP Eğitimi * 16949:2002 Eğitimi * Teknik Dosya Hazırlama Eğitimi * İnsan Kaynakları Yönetimi Eğitimi * Dış Ticaret Uzmanlık Eğitimi * Yapay Zeka Eğitimi * Acil Durumlar Eğitimi * Tıbbi Atıkların Yönetimi Eğitimi * PCM Eğitimi * Proje Yazım Eğitimi * Yenilenebilri Enerji Eğitimi Enerji Yöneticisi Eğitimi Verilen Eğitimler Eğitim adı İlk Yardım Eğitimi Eğitim tarihi Şubat 2004 Eğitimi düzenleyen kurum Renk Ajans Eğitim adı FMEA;PPAP,APQP Eğitimi Eğitim tarihi Aralık-Mayıs 2008 Eğitimi düzenleyen kurum Modern otomotiv Eğitim adı CE, ISO 9001:2000 Eğitimi Eğitim tarihi Eylül 2007 Eğitimi düzenleyen kurum İMER LT Eğitim adı İŞ Güvenliği Eğitimi Eğitim tarihi Haziran 2006 , Temmuz 2007, aralık 2010 Eğitimi düzenleyen kurum MBS; Renk Ajans ,Erişim Asansör Eğitim adı PCM Eğitimi Eğitim tarihi Ekim 2011 Eğitimi düzenleyen kurum Renk Ajans Eğitim adı KOSGEB’e porhe hazırlama eğitimi Eğitim tarihi Eylül 2011 Eğitimi düzenleyen kurum Huzur Otogaz Seminer adı Motibasyon, Etkili İletişim, Beden ve Renk Dili Seminer tarihi Temmuz 2006 Semineri düzenleyen kurum Motaysan BAĞIMSIZ GÖREVLENDİRMELER Görevlendiren Kurum AHİLER KALKINMA AJANSI Görev Bağımsız Değerlendirici Tarih ARALIK 2010 Görevlendiren Kurum İSTKA Görev Bağımsız Değerlendirici Tarih EKİM 2011 Görevlendiren Kurum T.C. Güney Ege Kalkınma Ajansı / İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı Görev Bağımsız Değerlendirici Tarih Nisan 2011 PROJE TECRÜBELERİ Proje adı ve referans numarası Tarımsal sulamada Hibrid Enerji Proje fon kaynağı ve destek adı GEF/UNDP Proje tarih ve yeri Aralık 2008 Niğde Proje adı ve referans numarası Aksaray İçme Suyunun Temizlenmesi Proje fon kaynağı ve destek adı Ahiler, Kırsal Kalkınma Proje tarih ve yeri 2010 Aksaray Proje adı ve referans numarası Doğalgaz Dönüşümde teknolojik Yatırım Proje fon kaynağı ve destek adı KOSGEB Proje tarih ve yeri Temmuz 2010 Aksaray Proje adı ve referans numarası Kültürlerası Dialog Proje fon kaynağı ve destek adı MFİB Proje tarih ve yeri 2007 Aksaray Saratlı belediyesi Proje adı ve referans numarası Eski Aksaray Un Fabrikasının Sanayi Müzesine Dönüştürülmesi Proje fon kaynağı ve destek adı Ahiler Kalkınma Ajansı Proje tarih ve yeri 2011 Aksaray Proje adı ve referans numarası Renk Ajans Üretim Kapatesi Artırımı Proje fon kaynağı ve destek adı Ahiler Kalkınma Ajansı Proje tarih ve yeri 2011 Aksaray Proje adı ve referans numarası Plastik Şişedeki Ergonomik Ekolojik Yaklaşımlar Proje fon kaynağı ve destek adı TÜBİTAK TEYDEB Proje tarih ve yeri Aralık 2009 Aksaray Çeşitli danışmanlık firmalarına üretilen Ajans Projeleri,TÜBİTAK-TEYDEB AB,TKDK, KOSGEB Projeleri Doğum Yeri : Aksaray Doğum Tarihi : 29.05.1968 Adres : Minarecik Mah. Belediye Cad. Arı Apt. 16/1 68100 Aksaray tel: 0535 5122124

Okumaya devam et
Tıkla Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Tarçının Faydaları

Tarçının Faydaları bu konuda detaylı bir şekilde aktarılmıştır. Soğukalgınlığından grip nezleye iyi gelen tarçın hakkında detaylı bilgi

Yayınlandı

on

Zengin kalsiyum,magnesyum,lif ve demir kaynağıdır.
*Son yıllarda yapılan çalısmalarda kan şekerini düşürücü etkisi saptanmıştır.(özellikle 2.tip diabet hastalarında)
*LDL kolestrolü düşürür,(günde yarım çay kaşığı alınması halinde)
*Koli bakterilerinin vücuda yayılmasını önler,
*Soğukalgınlığı,grip ve nezleye iyi gelir,(bal veya limonla alındıgında)
*Mide rahatsızlıklarına iyi gelir,hazımı kolaylaştırır,kusmayı önleyici bir etkiye sahiptir.
*Eklem yangısı (arthritis)ağrılarına iyi gelir.(yarım çay kaşığı tarçını bir yemek kaşığı balla karıştırarak her sabah kahvaltından önce veridiğinde bir hafta içinde ağrılarda önemli bir azalma,bir ay içinde de ağrısız yürüme)
*Tarçının koklamak hafızayı canlandırıcı bir etki yapar.
*Yiyeceklere eklendiği zaman,yiyeceklerin bozulmasını ve bakterilerinin büyümesini önleyen doğal bir gıda koruyucusudur.
*Adet öncesi gerginliklere iyi gelir…

Okumaya devam et

Anne ve Bebek

Sağlığına dikkat et

Sevdiklerin ve kendin için Sağlığına dikkat etmelisin

Yayınlandı

on

Fotoğraf : Sağlık için

Özel Sağlık Bilgileri

“Kendin ve Sevdiklerin için Sağlığına dikkat et”

Sizlere özel sağlık bilgileri hakkında bir takım bilgiler aktaracağız

Okumaya devam et

Genel Sağlık

Mangoların sağlık açısından 5 faydası (3 sağlıklı tarifin yanı sıra)

tüm çeşitler sağlık için gerekli olan vitamin ve minerallerle doludur. İlk olarak, mango C vitamini ve zengin olan A vitamini sağlayan 76 ve yüzde 25 sırasıyla iki besinlerin günlük tavsiye alımının,.

Yayınlandı

on

Mangoların sağlık açısından 5 faydası envato

Mangolar , dünyadaki en popüler meyvelerden biridir. Tatlı ve keskin tadı, onları tatlılar, smoothie’ler ve salsalar için favori bir içerik haline getirirken, suyu yaz için ferahlatıcıdır. Daha tatlı meyvelerden biri olsalar da, mangoların tatlıdan daha ekşi ve sarıdan daha yeşil veya turuncu olabilen birkaç çeşidi vardır.

Ancak farklılıklarına rağmen, tüm çeşitler sağlık için gerekli olan vitamin ve minerallerle doludur. İlk olarak, mango C vitamini ve zengin olan A vitamini sağlayan 76 ve yüzde 25 sırasıyla iki besinlerin günlük tavsiye alımının,.

“Mangoların sağlık açısından 5 faydası”

Mangolar, aşağıdakiler dahil olmak üzere çeşitli sağlık yararları sağlar :

1. Bağışıklığı artırmaya yardımcı olun

Mangolar, C ve A vitaminleri gibi bağışıklık sağlığında önemli rol oynayan besinler açısından zengindir. Her iki besin de, kansere yol açabilecek oksidatif hasara karşı koruyucu bir rol oynayan antioksidanlardır.

Ek olarak, A vitamini burnu, sinüsleri ve ağzı kaplayan cilt ve mukoza zarları için faydalıdır .

2. Gözlerinizi sağlıklı tutun

Mangolardaki zeaksantin , yaşa bağlı makula dejenerasyonu veya görme bozukluğu ve körlüğün önde gelen nedenlerinden biri olan AMD riskinin azalmasıyla bağlantılı bir antioksidandır. Araştırmalar, günde üç veya daha fazla meyve yemenin AMD riskini yavaşlatmaya ve azaltmaya yardımcı olabileceğini buldu.

3. Kalp sağlığının iyileştirilmesine yardımcı olun

Hayvanlar üzerinde yapılan araştırmalar, mangodaki bir antioksidan olan mangiferinin kalp hücrelerinde iltihabı, oksidatif stresi ve programlanmış hücre ölümünü azaltabildiğini buldu. Ek araştırmalar ayrıca kan kolesterolünü, trigliseridi ve serbest yağ asidi seviyelerini düşürmeye yardımcı olduğunu buldu . (İlgili: Süper Gıda: Mango, obezite ve tip 2 diyabetin önlenmesine yardımcı olur .)

4. Sindirime yardımcı olun

Yapılan araştırmalara göre mango sindirime de iyi geliyor. Bir grup araştırmacı, kronik kabızlığı olan kişilere dört hafta boyunca mango verdi ve katılımcıların kabızlık semptomlarında önemli gelişmeler olduğunu buldu. Bunun nedeni, mangoların her ikisi de bağırsak sağlığını iyileştirmeye yardımcı olan lif ve amilaz açısından zengin olmasıdır . Özellikle amilaz, bağırsak bakteri bileşimini artıran ve daha iyi emilim için büyük gıda moleküllerini parçalamaya yardımcı olan bir sindirim enzimidir.

5. Cilt ve saç sağlığını iyileştirir


Mangolardaki C ve A vitaminleri sağlıklı cildi ve saçı destekler . C vitamini, kolajen üretiminde önemli bir rol oynar; kollajen, cilde ve saça yapı kazandıran ve cildin sarkması ve kırışmasıyla mücadele ettiği bilinen bir proteindir.

Öte yandan, A vitamini saç uzamasını ve sebum üretimini hızlandırarak saç derinizin nemlenmesini ve saçınızın sağlıklı kalmasını sağlar. Ayrıca cildi güneşin zararlı ışınlarından koruduğu bulunmuştur. (İlgili: Mango neden reddedilemez bir ‘süper meyve’ dir, daha sık yemelisiniz .)

Mango tarifleri

Mangolar kendi başına lezzetli olsa da, onu bir öğün veya atıştırmalıkla birleştirmenin çeşitli yolları vardır :

Taze mango salsa

Bu salsayı hazırlamak için 15 dakikaya ihtiyacınız olacak.

3 bardak porsiyon için malzemeler:
3 olgun doğranmış mango
1 adet jalapeno , tohumlu ve kıyılmış
1/2 doğranmış kap kırmızı soğan
1/4 doğranmış kap taze kişniş ,
1 doğranmış orta boy kırmızı dolmalık biber
1/4 su bardağı limon suyu, taze sıkılmış
bir tutam tuz
Talimatlar:
Bir kasede doğranmış mango, jalapeno, soğan, kişniş ve dolmalık biberi karıştırın.
Misket limonu suyunu ekleyin ve karıştırın.
Tuzlu sezon.
Karışımı en az 10 dakika bekletin
Ballı mangolu smoothie
Hazırlık süresi 10 dakikadır.

Malzemeler:

1 su bardağı doğranmış mango
1 su bardağı yağsız süt
1 su bardağı sade yoğurt
1 ve 1/2 bardak buz küpü
1 muz
1/8 su bardağı şekersiz hindistan cevizi
1 tatlı kaşığı vanilya
1 yemek kaşığı bal
Talimatlar:

Tüm malzemeleri bir karıştırıcıda birleştirin ve pürüzsüz olana kadar karıştırın.

Snapper, karides ve mango ceviche
Tuzlu yemeğin hazırlanması yaklaşık 40 dakika sürer.

Malzemeler:
1 doğranmış mango
2 doğranmış avokado
1/4 su bardağı taze sıkılmış portakal suyu
1/3 su bardağı taze sıkılmış limon suyu
İnce yuvarlaklar halinde dilimlenmiş 1 orta arpacık
1 tatlı kaşığı ezilmiş pul biber
Boyuna ikiye dilimlenmiş 8 ons kaya karidesi
8 ons kırmızı balığı filetosu, derisiz, kemiksiz ve 1/2 parçalar halinde kesilmiş
1-14 ons hurma kalbi, süzülmüş ve çapraz kesilmiş
Bir kavanozdan 6 adet közlenmiş kırmızı biber, ince doğranmış
1 ve 1/2 bardak kıyılmış fesleğen ve kişniş
2 yemek kaşığı sızma zeytinyağı
Tatmak için kaba deniz tuzu
Talimatlar:
Büyük bir kapta portakal suyu, limon suyu, arpacık soğanı ve pul biberi karıştırın.
Karides ve kırmızı balığı ekleyin ve tuz ekleyin. Birleştirmek için fırlatın.
Karışımı 20-25 dakikalık bir süre içinde sadece ara sıra fırlatarak bekletin.
Mango, avokado, hurma kalpleri, kırmızı biber, fesleğen-kişniş karışımı ve yağı ceviche’ye ekleyin.
Kaplamak için fırlatın.
Diyetinize daha fazla mango eklemeye başlayın. Sadece besleyici olmakla kalmaz, aynı zamanda lezzetli ve ferahlatıcıdır, bu da onları yaz için mükemmel bir meyve yapar.

Okumaya devam et

Trend

Copyright © 2016 Bilgi Sağlık. Theme by KKtmr - webtasarimi.gen.tr