10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

İş Kazalarında Babasını Kaybeden Kız Çocuğunun Dizeleri

Ana Sayfa » GÜNCEL » İş Kazalarında Babasını Kaybeden Kız Çocuğunun Dizeleri
Paylaş
Tarih : 31 Ekim 2014 - 8:37

soma-cocukAlttaki Şiir 13 yaşında Babasını bir iş kazasında kaybeden Kızımızdan
Bugün babasının ölüm günü 
Ülkemizde art arda facialar yaşandığı bugünlerde yaşanan kazaların geride bıraktığı tramvaları anlamak adına bu şiir paylaşılmaktadır. 

Bu dizelerin ötesinde de söylenecek şey  var mıdır? Bilmiyorum.


Hiçbir çocuğun babasız kalmayacağı günlere dek mücadeleye devam.tüm bu çocukların annesi babası olmak dışında yapacağımız bir projede yok maalesef! şimdilik! 
“Keşke saatlerce konuşabilsem seninle.
Doğru yolda mıyım baba diye ? İyi biri miyim diye ? İnsanları üzmekten çok korkuyorum ama hiç acımam da yok insanlara yeri geldiğinde hiç acımadan üzüyorum. Sen gittin gideli de iyice hırçınlaştım ama bir o kadarda sakin bir yapım var yeri geldiğinde. Sanki herkes canımı yakıyor, çekiştiriyorlar her yanımdan. Kurtaramaz mısın beni ? Kulağından çeksem tüm kötü insanların olmaz mı ? Çünkü ben artık çok Yoruldum bu kötü insanlara karşı güçlü durup karşı durmaktan. Sensiz hiç olmuyor. Canlı renklerimin hepsi eksik. Demekki siyah beyaz da yaşanabiliyormuş. Sana sonsuz bir gökyüzü vermek istiyorum. Benim gök yüzüm. İçinde beraber kaybolabileceğimiz bir gökyüzü. İçine en sevdiğin şeyleri koymak istiyorum. Bir de kocaman bir dilek ağacı. Tüm dileklerimizi asarız beraber, özellikle yarım kalmış olanları. En çokta seninle yapamadıklarımı.
Kokunu çok özledim babam. Başımı okşamanı, kızım deyişini çok özledim. İnsanlar gerçekten çok acımasız baba. Kimse başına gelmeden anlamiyor. Ne yapsam olmuyor. Başa çıkamıyorum sensizlikle. Belki de daha o kadar büyümemişimdir. 2 sene geçti ben 16 yaşıma geldim ama alışamadım hala. Büyüyünce geçen şeylerden değil bu, kandırma beni. İçimde kalacak hep. Çok derinde kalacak seninle yapamadıklarım.
Aynı senin gibi bir kabuk ördüm kendime. Kimse göremiyor arkasını, en yakınımdakiler bile. Saf halimle kimseye açamıyorum kapılarımı. Kaşlarımı çatıp, suratımı asıp kovuyorum kapıdan. Hata mı ediyorum baba ? Evet hata belki ama canımı yakmazlar mj içeri davet etsem ? Yapamam. Sen yokken cesaret edemem buna. Varsın olsun kızsızlar bana önemli degil. Sen Anlıyorsun beni, ben biliyorum. Beni düzeltmeye çalışsınlar istemiyorum. Yeterince çabalıyorum çünkü. Sadece zamana ihtiyacım var. Sana ihtiyacim var baba.
Sen bir hayatsın baba, yaşadıkça güzelleşen ve güzelleştikçe tapılan ve vazgeçilmez olan. Teşekkürler Allah’ım babamın kızı olma gururunu ve mutluluğunu bana yaşattiğın için. Seni ne kadar sevdiğimi, sensiz geçen dakikaların ne çok acı verdiğini ve seni ne denli izlediğimi anlatabilecek kelimelerin yeryüzünde olduğuna inanmıyorum babam…”

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Efsane Kitap ve Film Dövüş Kulübü’nden Hayatı Sorgulamanıza Sebep Olacak 25 Müthiş Alıntı
Efsane Kitap ve Film Dövüş Kulübü’nden Hayatı Sorgulamanıza Sebep Olacak 25 Müthiş Alıntı

Güçlü kalemiyle tüm dünyada ün kazanmış olan yazar Chuck Palahniuk’ten tüketim kültürüne, hırs ve üstünlük duygusuna, güzellik idealine

Yitik Kuşlar Filmi: Tüm Son Sesini Duyamayacağımız Seslere
Yitik Kuşlar Filmi: Tüm Son Sesini Duyamayacağımız Seslere

Aren Perdeci ve Ela Akyamaç  iki genç sinemacı. Sinemaya olan büyük sevdalarını ilk filmleri olan Yitik Kuşlara ilmek ilmek işlemişler. İlk

13 Mart Ankara Katliamı ve Düşündürdükleri
13 Mart Ankara Katliamı ve Düşündürdükleri

Destina ismi farklı dillerde farklı anlamlara gelen ve farklı söyleniş biçimleri olan bir isim. Destinanın annesi de tıpkı Benim gibi ve birçok

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz