10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Jojoba Yağının Faydaları

Ana Sayfa » Cilt Sağlığı » Jojoba Yağının Faydaları
Paylaş
Tarih : 11 Mart 2016 - 15:42

dermouzman_jojobaÇağımız milenyum çağı ve hepimiz en sağlıklı, en güzel, en kusursuz olmak istiyoruz. Bunu isterken de bazen estetik cerrahinin yaşlanma karşıtı yöntemlerinden yararlanırken, bazen de alternatif tıbbın nimetlerine sığınıyoruz.

Örneğin son yıllarda sıkça karşımıza hemen, her yerde çıkan kavramlardan birisi de Jojoba Yağı. Kimi zaman bir blog yazısında, kimi zaman bir kremin ya da şampuanın içerisinde Jojoba  Yağına denk geliyoruz.

Nedir bu Jojoba Yağı derseniz, Jojoba isimli bitkinin özlerinden elde edilen yağa verilen isim. Tamamen haricen kullanılan bir ürün ve pek çok faydası var. Eğer bunu nektarlardan alıp kullanacaksanız şu amaçlarla kullanabilirsiniz.

Makyaj Temizleme

Hangi kadın, yaşı kaç olursa olsun makyaj yapmıyor ki? Kadının güzelliğini ortaya koyan biraz da makyaj değil mi? Ama sonuçta bu yapılan makyajın da çıkarılması gerekiyor ve gece yatmadan önce bir parça pamuğa jojoba yağı dökerek cildinizi sildiğinizde, tüm makyaj izlerini kaybediyorsunuz.

Eklem İltihaplanmaları

Sporcuların en sık yaşadığı sorunlardan birisi de eklem iltihaplanmalarıdır ki bu durumlarda da rahatlıkla kullanılabilir.

Ağız Sağlığı Problemleri

Tüm diş etli iltihaplanmalarına,diş eti çekilmelerine karşı etkin olan bir yağdır. Sorunun olduğu yerde birkaç saniye temiz bir pamuğa dökülüp bekletilmesi yeterlidir.

Sivilceler

Sürün aknelerin, sivilcelerin olduğu yerlere ve kurtulun sorunlarınızdan. Hem de tamamen doğal bir biçimde. Sürekli kullandığınızda sorunun kökten çözüldüğünü göreceksiniz

Sıkılaştırma Etkisi

Yaşlanmaya bağlı olarak oluşan ciltte sıkılık kaybı, esneklik yitirme problemleri ile etkin savaşan bir yağdır ve cildin sıkılaşmasına yardımcı olur, cilde yitirdiği esnekliği geri kazandırır.

Selüloitler İçin

Hemen her kadının korkulu rüyası selüloittir biraz zira hem mini giysilerin altında, hem de yazın mayo, bikini giyildiğinde ortaya çıkan görüntü oldukça çirkindir. Eğer sizin de selüloit sorununuz var ise o zaman bölgeye biraz jojoba yağı dökerek masajlar yapın. Sonuçlarına siz bile inanamayacaksınız.

Cilt Yaraları

Ciltte yapısal olarak oluşan tüm yaralar ile savaşarak yaraların kapanmasına katkı sunan çok özel bir yağdır.

Kulak Sorunları

Gerek iç kulak, gerek dış kulak iltihaplanmalarını kökünden çözer.

Cilt Bakımı

Her yaşta ciltte sorun olsun ya da olmasın rahatlıkla kullanılabilir zira cildin tüm gereksinimlerini karşılar.

Göz Hastalıkları

Gözde oluşan tüm sorunları çözer.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Kırışıklık Karşıtı Maskeler
Kırışıklık Karşıtı Maskeler

Kırışıklıklar İçin Yoğurt Maskesi Yoğurt maskesi cildin üst katmanını temizlerken cildi nemlendirir, geniş gözenekleri küçültür, yumuşamasını

Vitiligo Nedir?
Vitiligo Nedir?

Vitiligo dış derinin renk kaybına uğramasıyla oluşan beyaz plaklarla seyreden bir deri hastalığıdır. Modern Tıp Vitiligo için gereken tedavi

Kan Çıbanı
Kan Çıbanı

Size bu yazımda tam çenemde çıkan bir sivilceden bahsedeceğim. Adı kan çıbanı imiş. Eminim aramızda yaşayanlar vardır ama ben yine de öğrendiklerimi

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz