10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Kış Aylarında Hamilelik

Ana Sayfa » Anne ve Bebek » Kış Aylarında Hamilelik
Paylaş
Tarih : 18 Şubat 2015 - 8:53

kşKış ayları zor aylardır üşürsün, Giyinmek zordur. Yürümek zordur. Ama kış aylarında hamilelik dönemi daha zordur, kadınların kendilerine daha bir dikkat etmesi elzemdir. Çünkü havanın etkileri nedeniyle kadının kendisine daha fazla dikkat etmesi gerekir.

Kadınlar hamilelik dönemlerinde ilaç kullanamadıkları için hastalanmamaya çalışmaları gerekir. Bu yüzden de sokağa çıkarken, ayaklarına kalın düşmeyecekleri biçimde ayakkabı  giymeleri gerekir. Lastik pabuçlar giymeleri de önemlidir. Çok yüksek topuklu ya da çok alçak topuklu da giyilmemeli, ortopedik olanlar tercih edilmelidir.

Giysi olarak ise kat kat değil ama rahat hareket edebilecekleri, bebeği sıkmayan bol giysiler giyilmelidir.

Giyinme dışında beslenme de bir diğer önemli faktördür. Kış aylarında daha çok enerji gerektiğinden ve üşümemek için C vitamini ağırlıklı beslenilmelidir. Temel alınması gereken besinler ise şunlardır: Havuç, turunçgiller, kivi, muz, elma, kabak, brokoli, karnabahar, kereviz, lahana, ıspanak, patates, yeşil biber ve tüm mevsim yeşillikleri.

Balık kış aylarında mutlaka fırında ya da ızgara olarak bolca tüketilmeli, salata öğünlerden eksik edilmemelidir.

Günde 8 bardak su içilmeli, gece yatarken, ballı muzlu süt ihmal edilmemelidir. Zira vücut kendini gece yatarken onarır o yüzden gece süt içmek, anne karnındaki bebek için de son derece elzemdir.

Kuru fasulye, nohut, mercimek ve barbunya en sağlıklı biçimde hazırlanarak ana öğünlerde yenilmelidir. Bunun dışında ayaklarda şişme, ödem oluşmaması için tuz, kızartma tarzı yiyeceklerden uzak kalınmalı, fast food yiyecekler tüketilmemelidir.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BEBEK MASAJI NEDİR?
BEBEK MASAJI NEDİR?

Bu yazıda çoğu zaman yaşama sebebimiz olan evlatlarımızın bebeklik döneminde uygulanması önem taşıyan bebek masajı konusunda kısa kısa bilgiler

2 Yaş Çocuğunun Özellikleri
2 Yaş Çocuğunun Özellikleri

2 yaş çocuğunda negativizm dediğimiz dönemi yaşarız yani her şeyin tersini yapma eğilimi… Yapma dersiniz yapar, koşma dersiniz koşar. Çünkü

Lohusa Depresyonu
Lohusa Depresyonu

Kadınlar hakkında yazmak istiyorsanız onların geçtikleri yollardan geçmeli, onların yürüdükleri gibi yürümeli (yüksek topuklar üzerinde keçi

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz