10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Kişisel Bakımdan Ne Anlıyoruz?

Ana Sayfa » Kişisel Bakım » Kişisel Bakımdan Ne Anlıyoruz?
Paylaş
Tarih : 15 Kasım 2014 - 13:24

kbKişisel bakım nedir? Kişisel bakımdan ne anlıyoruz. Kişisel bakım makyaj yapmak mı demektir? İşte bu yazımızda bu konuda yaşanan kavram karmaşalarının önüne geçmek için biraz bu konuyu irdeleyeceğiz.

Kişisel bakım öncelikle makyaj yapmak değildir. Kişisel bakım daha sağlıklı yaşaması için yapması gerekenlerdir. Kişinin kendisine saygı duymasıdır.

Örnek vermek gerekirse kirli eller, yemekten sonra ağız temizliğinin yapılmaması, sokağa pijamalarla çıkmak, kişisel bakımsızlık örnekleridir.

Sonuçta bir toplum içinde yaşandığından, kişinin kendini rencide etmeyecek, toplumu rahatsız etmeyecek şekilde yaşaması kişisel bakımdır. Bunun için çok ciddi paralar harcamaya da gerek yoktur. Düzenli olarak banyo yapmak, saçlarını taramak, dişlerini düzenli olarak fırçalamak, sabahları el ve yüzünü yıkamak, saç ile ilgili bir sorunu varsa bunu gidermeye çalışmak, temizliğine temel önemi göstermek asıl kriterlerdir.

İlerleyen yaşlarda ise bunlara ilaveten yaşın getirdiği fiziksel değişimlere istinaden kişi biraz daha cildine, saçlarına, ellerine özen göstermek durumunda kalmaktadır. Bunun ise değişik yöntemleri vardır. Bakım kremleri, nemlendiriciler, peelingler, gerekirse estetik müdahaleler gerekmektedir. Ama olayın özünde yani kişisel bakımda su, sabun ve kişinin kendine önem vermesi yeterlidir.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Postiş
Postiş

Kadınlar her daim güzel olmak, güzel görünmek isterler. O yüzden de arayışları kadınların asla bitmez. Aslında kadınlar doğaları gereği

Yaşlanma Karşıtı Ürünler
Yaşlanma Karşıtı Ürünler

Doğanın kendine ait değişmez kuralları vardır. Her canlı doğar, büyür yaşar ve ölür. Ölüme kadar geçen süreç içerisinde gerek bedenen,

Vücut Bakımı Hakkında
Vücut Bakımı Hakkında

Vücut Bakımı: Susuz kalan cildi tedavi etmek yerine önlem almak daha iyidir… Dolayısıyla güneş sonrası kremlerin yerine zengin içerikli

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz