10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Kişisel Bakımın Püf Noktaları

Ana Sayfa » Kişisel Bakım » Kişisel Bakımın Püf Noktaları
Paylaş
Tarih : 08 Ağustos 2014 - 9:37

personal-care

Kişisel bakım günümüzün önemli ve olmazsa olmaz konularındandır. Kişisel bakım ufak bazı yöntemler ile her dönem hepimizin yapabileceği şeylerdir.

Kişisel bakımın en temel kuralı, kişinin kendini tanıması ile başlar. Kişinin kendi yaşına, kendi tipine , kendi sağlığına uygun olarak bakımı yapması cildin temel gereksinimlerini karşılaması gerekir.

Kişisel bakım yaparken, su en temel faktörlerdendir. Su aslında kişisel bakımın en temel kuralıdır ve sağlığın da olmazsa olmazıdır. Kişi sabah uyandığında ve yatmadan önce mutlaka elini yıkaması gerekir. İş yapmadan, yemek yapmadan yine ellerini iyice yıkaması basit yapılabilecekler arasındadır. Özelikle kişi, bir ortamdan diğerine girdiğinde ellerini yıkaması gerekir. Bunlar en basit kurallardır ve yapılması çok zor değildir. Para gerektirmez.

Kişisel bakımda bir diğer unsur kişinin sağlıklı giyinmesidir. Giysilerin kendisine uyan koşullarda yıkanması önemlidir.  Özelikle yaz dönemlerinde giysilerin ama özelikle iç çamaşırlarının  sık sık değiştirilmesi ve sık sık yıkanması , alerjilerin oluşmasına engeldir.

Kişinin ter kokusunu önlemek için, ter kokusunu önleyici deodorantlar  kullanması, hem çevre açısından, hem kişinin bakımı açısından temel gereksinimdir

Vücutta oluşacak mikrobik durumları önlemek için arada elini saf alkol ile temizlemek bir başka yöntem olarak çok sık olmamak kaydıyla tercih edilebilir.

Kişisel bakım ürünleri alırken cilde alerji yapmayan, tahriş etmeyen ürünler tercih edilmelidir. Aynı şekilde bu giysi alımlarında da geçerlidir.

20 li yaşlarından itibaren nemlendirici kullanmak cildin doğal nemini sağlamak için mutlaka tercih edilmesi gereken ürünlerdir.

Hijyen kişisel bakımda önemlidir. Temel hijyen kuralları öğrenilmeli ve ona göre hareket edilmelidir.

Sonuçta kişisel bakım zor ve pahalı değildir. Temel kuralları bilmek yeterlidir. Kişisel bakım aslında kişinin kendisine olan saygısı ile de alakalıdır ve çok zaman almaz.

 

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Postiş
Postiş

Kadınlar her daim güzel olmak, güzel görünmek isterler. O yüzden de arayışları kadınların asla bitmez. Aslında kadınlar doğaları gereği

Yaşlanma Karşıtı Ürünler
Yaşlanma Karşıtı Ürünler

Doğanın kendine ait değişmez kuralları vardır. Her canlı doğar, büyür yaşar ve ölür. Ölüme kadar geçen süreç içerisinde gerek bedenen,

Vücut Bakımı Hakkında
Vücut Bakımı Hakkında

Vücut Bakımı: Susuz kalan cildi tedavi etmek yerine önlem almak daha iyidir… Dolayısıyla güneş sonrası kremlerin yerine zengin içerikli

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz