10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Kolestrol Önleme Ve Kolestrol Tedavisi

Ana Sayfa » Genel Sağlık » Kolestrol Önleme Ve Kolestrol Tedavisi
Paylaş
Tarih : 13 Kasım 2014 - 13:26

kolesterol

Kolestrol yağdaki kan seviyesinin yükselmesi demektir. Bu ise kişinin aşırı kırmızı et ve yağlı beslesmesinden kaynaklanmaktadır.

Kanda kolesterol, kardiyovasküler hastalığa yol açabilir. Kardiyovasküler hastalık  Amerika Birleşik Devletlerinde 1 nolu ölüm nedenidir . 2.100 Amerikalı kardiyovasküler hastalıktan  her gün, her 40 saniyede bir ortalama ölmektedir.

İyi haber ise sizin kolesterolü  düşürebilmek olmanız  ve kalp hastalığı ve inme riskini azaltabilir, olduğunuzdur

Doktorunuz   temel anahtardır.Başarılı bir sağlık programı geliştirmek ve korumak için bir ekip gerektirmektedir Siz ve sağlık profesyonelleri tüm bu  bakımları  ve kalp sağlığını iyileştirmede önemli bir rol oynamaktadır.

Riskini azaltmak  ve onu yönetmek için en iyi yaklaşımı  belirlemek için doktorunuzla birlikte çalışın. Tüm durumlarda, yaşam tarzı değişiklikleri, kalp krizi ve felç riskini azaltmak için önemlidir. Bazı durumlarda, kolesterol düşürücü statin ilaçlar da yarar sağlayabilir.

Diyet ve yaşam tarzı değişikliklerini  kolay ve kalıcı yapmak için öğrenin. Ayrıca yönetmen olarak bunu yapmazsanız bu iş olmaz ayrıca ilaç kullanımı için talimatları anladığınızda emin olun.

Yaşam Tarzı Değişiklikleri 
Tütün dumanına maruz kalma, diyet, kilo, fiziksel aktivite  tüm kolesterol düzeyini etkilemektedir.

Yağların Durumunu Bilin  
Yağların LDL kolesterolü yükselttiğini bilin ve olanları  yok ederek  kalp hastalığı riskini düşürmede ilk adımdır.

Kolesterol  İçin Pişirme 
Kalp  sağlığı için -sağlıklı beslenme planı yaparak, kan kolesterol düzeyini yönetmenize yardımcı olabilirsiniz. Buharda,haşlama, yağsız tavada ve fırında pişirme teknikleri kullanın 

İlaç Tedavisi Seçenekleri
Bazı insanlar için, yaşam tarzı değişiklikleri tek başına sağlıklı kolesterol seviyelerini ulaşmak için yeterli değildir.Doktorunuz ilaç olabilir.

Ortak Yanılgılardan Kaçının 
Biz kolesterol hakkında gerçek bir hikaye ile birlikte, yaygın yanlış bir listesini olan genel kanaatlerden uzak durun. 

Etiketler : ,

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Pirinç Suyunun Cilde Faydaları
Pirinç Suyunun Cilde Faydaları

Pirinç suyu ten rengini beyazlaştırır ve ciltteki kahverengi lekelerin renginin açılmasına yardımcı olur. Özellikle cilt beyazlatmak isteyenler

Kuşkonmazın Faydaları
Kuşkonmazın Faydaları

Ülkemizde çok yenen bir yiyecek olmamakla beraber aslında oldukça faydalı bir yiyecektir kuşkonmaz. Biz de bu yazıda onun bilinen ve bilinmeyen

Nekrofobi Nedir
Nekrofobi Nedir

Bu yazıda işi çok uzatmadan Size hap bir bilgi vereceğiz. Birçoğumuzun bildiği ama adını koyamadığı nekrofobi konusunu kısaca açıklayacağız. Nekrofobi Ceset

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz