10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Oscar Törenlerinin Ardından

Ana Sayfa » GÜNCEL » Oscar Törenlerinin Ardından
Paylaş
Tarih : 23 Şubat 2015 - 8:47

Bir Oscar töreni daha geride kaldı ve nefeslerimizi tutup ,L9tfp7qm4EmpVRmygOL2Fw sabah 07.00 gibi biten ödül törenlerini izledik.

Amerika Birleşik Devletleri büyük bir güç olduğundan Oscar ödülleri de dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul ediliyor ve her yıl merakla bekleniyor.

Yıllardır töreni izleyen ve sinema aşığı biri olarak şunlar söylenebilir:

Gönlümüz Whiplash filminde idi. En iyi kurgu ve en iyi erkek oyuncu banko derken bizi şaşırtarak üçüncü bir ödül daha aldı: En iyi ses miksajı. Filmi sevseniz de sevmeseniz de tamamıyla hak edilmiş ödüllerdi şaşırmadık, çok sevindik.

En iyi erkek ve en iyi kadın oyuncu ödüllerinde ise çok sevindik zira biri Still Alice filmindeki performansıyla Julien Moore’a diğeri Herşeyin Teorisi başrol oyuncusuna gitti. Bunlara da çok sevindik. Zira birisinde Alzheimer hastalığı diğerinde ALS hastalığı gündemde idi. Yaşanmışlık vardı ve Stephen Hawking’i canlandıran oyuncunun ödülü ALS hastalığı için mücadele edenlere adaması ayrı bir güzellikti. Bu hastalığın içinde büyümüş bizler için olayın duygusal boyutu olduğu için çok sevindik. Bu iki tedavisi mümkün olmayan hastalığa dikkat çekilmesi eminiz ki hastalıklar için yapılacak araştırmalara itici güç olacaktır.

Bir diğer önemli konu Birdman filminin beklenen tüm ödülleri alması idi. Şaşırmadık sanırız Oscar’da olması gereken oldu diyoruz.

Selma ve Boyhood’a haksızlık olmuş gibi görünse bile diğer ödüller o kadar adil geldi ki daha fazla bir
şey diyemiyoruz.

Tebrikler

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Efsane Kitap ve Film Dövüş Kulübü’nden Hayatı Sorgulamanıza Sebep Olacak 25 Müthiş Alıntı
Efsane Kitap ve Film Dövüş Kulübü’nden Hayatı Sorgulamanıza Sebep Olacak 25 Müthiş Alıntı

Güçlü kalemiyle tüm dünyada ün kazanmış olan yazar Chuck Palahniuk’ten tüketim kültürüne, hırs ve üstünlük duygusuna, güzellik idealine

Yitik Kuşlar Filmi: Tüm Son Sesini Duyamayacağımız Seslere
Yitik Kuşlar Filmi: Tüm Son Sesini Duyamayacağımız Seslere

Aren Perdeci ve Ela Akyamaç  iki genç sinemacı. Sinemaya olan büyük sevdalarını ilk filmleri olan Yitik Kuşlara ilmek ilmek işlemişler. İlk

13 Mart Ankara Katliamı ve Düşündürdükleri
13 Mart Ankara Katliamı ve Düşündürdükleri

Destina ismi farklı dillerde farklı anlamlara gelen ve farklı söyleniş biçimleri olan bir isim. Destinanın annesi de tıpkı Benim gibi ve birçok

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz