10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Özel Hastane Mi Devlet Hastanesi mi?

Ana Sayfa » SAĞLIK BAKANLIĞI » Hastaneler » Özel Hastane Mi Devlet Hastanesi mi?
Paylaş
Tarih : 10 Aralık 2014 - 14:34

hastane

 

Devlet hastaneleri mi? Özel hastaneler mi? Bu sorumuzda bunun yanıtını bulmaya çalışacağız. Kişiler neden devlet hastanelerini veya özel hastanelerini seçer? Aslında bu sorunun yanıtı basit diyebilirsiniz.. Ama hiçbir sorunun yanıtının basit olmadığı gibi bu sorunun da yanıtı basit değil aslına. Zira sadece finansal nedenlere olayı bağlamak yeterli değil.

Günümüzde eğer herhangi bir sosyal güvenceniz var ise rahatlıklıkla düşük bir  fark ücreti ödeyip özel hastanelerin hizmetlerinden faydalanabiliyorsunuz. Ama bulunduğunuz yerleşim merkezinde özel hastaneler yok ise o zaman devlet hastanelerine gitmeniz kaçınılmaz.

Devlet hastaneleri son yıllarda oldukça iyileştirildi.  Hatta birçok özel hastaneden çok daha iyi durumda. Birçok tahlili devlet hastanelerinde yaptırmak mümkün. Birçoğu elektronik sisteme geçtiğinden hata olma riski yok. Hatta kimi özel hastanelerden çok daha sağlıklı sonuçlar almak mümkün. Bir diğer avantajı 182 aranarak ya da Internetten istediğiniz gün, saat ve doktora randevu alabilmeniz mümkün. Yani devlet hastaneleri artık teknolojiyi takip ediyor. O yüzden devlet hastanelerini seçmek son derece avantajlı üstelik cebinizden para da çıkmıyor.

Peki devlet hastaneleri bu kadar avantajlı ise özel hastanelere gitmenin gereği var mı diyebilirsiniz? Evet bazı durumlarda var. Bunları belirtmek gerekir ise kimi ameliyatlar devlet hastanelerinde yapılamıyor. Örneğin lazerle yapılan göz ameliyatları, doğum yapamayan kadınların tedavi süreçleri, kimi estetik müdahaleleri devlet hastanelerinde yaptırmak mümkün değil. Ayrıca MR çekilmesi gerektiğinde bazen devlet hastanelerinde günlerce süre verilemediğinden özel hastanelerden bu yardımı almak mümkün. Bir de olayın konforunu sevenler için de özel hastaneler görsel olarak çok daha güçlü.

İster devlet hastanesini seçin, ister özel hastaneyi önemli olan gideceğiniz doktor ve doktorla kuracağınız sağlıklı iletişim gerisi özünde çok önemli değil ve halledilebilir nitelikte.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hastaneler Listesi
Hastaneler Listesi

Adana Kamu Hastaneleri Adana Ceyhan Devlet Hastanesi Adana Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi Adana Devlet Hastanesi Adana Kadın Doğum

İzmir Özel Hastaneleri
İzmir Özel Hastaneleri

Abc Selçuk Polikliniği İzmir / Selçuk Hastane Adı: Abc Selçuk Polikliniği Telefon: (0232) 892 25 00 Faks: (0232) 892 25 05 Adres: Atatürk Mah No

Kemik Hastalıkları Hastaneleri
Kemik Hastalıkları Hastaneleri

Ülkemizde sadece 3 kentte olan kemik hastanelerinin bilgisidir Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Adres:

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz