10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Parfüm Kullanmanın Püf Noktaları

Ana Sayfa » Güzellik » Parfüm Kullanmanın Püf Noktaları
Paylaş
Tarih : 29 Ağustos 2014 - 9:25

parfumParfüm kadın ya da erkek tüm insanların temel unsurlarından biridir.Özelikle kadınlar belli bir yaştan itibaren parfümsüz yapamazlar. Çünkü parfüm kişiyi gösteren, kişinin kimliğini ortaya koyan unsurlardandır.

Parfüm sektörü ciddi bir sektördür.  Dünyada ciddi bir pazar payı vardır. Birçok firma kendi kokularını ortaya çıkarmaktadır. Çok özel şartlarda ortaya çıkan Chanel No 5 bir efsanedir ve her kadının rüyaları arasındadır. Aynı şekilde Adidas da parfüm sektöründe akla gelen markalar arasındadır. Ancak bu iki parfümün ortak noktası kendin giyim sePktöründe kanıtlamış olmaları ve sonradan parfüm sektörüne girmiş olmalarıdır.

Peki kadınlar parfüm seçimi yaparken, parfüm kullanırken nelere dikkat etmeleri gerekir? Sonuçta parfüm pahalı bir üründür.  Yine de alırken, ucuz ürünler almamaya dikkat edilmelidir. Çünkü ucuz parfümlerin kokusu kalıcı olmamaktadır.

Parfüm kullanırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta mümkün olduğunca temiz iken kullanılmasıdır. Parfüm kulak arkalarına, bileklere sıkılmalıdır ve mümkün olduğunca uzaktan cilde püskürtülmelidir.

Her koku, her kişide aynı etkiyi bırakmaz. O yüzden koku seçmeden önce güzellik uzmanına danışılmalı ya da iyice araştırılmalıdır.

Parfüm kullanırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta yaşına göre  kullanılması gerekliliğidir. Gençlik yıllarında daha çiçekçi kokular tercih edilmeli iken, yaş ilerledikçe kokular ağırlaşmaya başlamalıdır.

Gündüz kullanılan kokular ile gece kullanılan kokular aynı olmamalıdır. Gece çok daha gizemli kokular seçilirken, gündüz daha fresh kokular tercih edilmelidir.

Parfüm mutlaka evde kuru ve oda sıcaklığında bırakılmalı, güneşten uzak tutulmalıdır. Bir parfümün kullanım süresi açıldıktan sonra maksimum 1 yıldır. Süresi geçmiş kokular asla kullanılmamalıdır. Raf ömürlerine de dikkat edilmelidir.

Etiketler : ,

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Vücut Tipine Göre Mayo Seçimi
Vücut Tipine Göre Mayo Seçimi

İşte o bilgiler inanın faydasını göreceksiniz. Sonuçta her şey daha güzel görünmeniz için Büyük Göğüslü İseniz… Eğer göğüsleriniz

Koltuk  Altı Koyulaşması
Koltuk Altı Koyulaşması

Koltuk Altı Koyulaşmasının Nedenleri Kimi zaman son derece masum nedenler ile yaş ilerlemesine bağlı olarak koltuk altı kararması yaşansa bile

Bir Kadının Makyaj Çantasında Olması Gerekenler
Bir Kadının Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

Makyaj kadınların kurtarıcısıdır. Göz altı torbalarının giderilmesinde, ağızları küçük ise daha büyük göstermek için, çok ama çok

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz