10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Postiş

Paylaş
Tarih : 04 Temmuz 2015 - 13:18

Kadınlar her daim güzel olmak, güzel görünmek isterler. O yüzden de arayışları kadınların asla bitmez.

Aslında kadınlar doğaları gereği beğenilmek, ilgi görmek, sevilmek ister.

Doğadaki dengelere göre de erkek avcı, kadın avdır. O yüzden de bilinçaltında bile olsa kusursuz güzellik peşinde koşması son derece doğaldır.

Modaya uyarak kestirdiği saçları moda birden yön değiştirip uzamasını isteyince aniden uzun saça geçmesi kaçınılmaz olur.

Bunun için bir gece de mucize gerçekleşemeyeceğine göre alternatif yöntemler denemesi gerekir.

Nedir bu yöntemler sıralamak gerekirse: Peruk ki yıllardır uygulanan bir yöntemdir. Saç kaynak, çıt çıt ve postiş.

Bu yazıda postişten bahsedeceğiz.

Postiş İngilizce postiche, wiglet sözcüklerinden geliyor. Türk Dili’ne çevrildiğinde ise anlamı şu: Kadınların genellikle başlarının arkasına taktıkları ek saç.

Evet kadınlar saçlarını at kuyruğu biçiminde toplamak istediklerinde, topuz yapmak istediklerinde veya başka bir biçimde saçlarını kullanmak istediklerinde bu yönteme başvuruyorlar.

Ama eğer saç uzatmak için bu yöntemi seçmişseniz bilmeniz gereken kurallar var. Gelin onlar neler bir bakalım:

Postişinizi 3-4 kullanımdan sonra şampuanla yıkayabilirsiniz. Şampuan kullanmadan önce saçları düzgün bir biçimde tarayın ve yukarıdan aşağı doğru saçı dolaştırmadan şampuanlayın. Durulama işlemi yaptıktan sonra saçların uzun ömürlü olması ve canlı görünmesi için mutlaka saç kremi kullanmanız gerekir. Saç kremini parmaklarınızı saçın içinden geçirerek uygulayın ve bir süre beklettikten sonra durulayın. Saçları havlu ile kuruladıktan sonra durulama gerektirmeyen ve rahat taramanızı sağlayan saç spreyi kullanabilirsiniz. Saçları her türlü sıcaklık ayarında kurutabilirsiniz. Saç kurutma makinesi, saç düzleştirici veya maşa kullanabilirsiniz.

Kadınların postişi seçmesinin en önemli nedeni ise diğer yöntemlere benzememesidir.Tek parça halindedir, saçınıza uygulayacağınız bölgesinde toka vardır. İstenildiğinde bu toka çıkarılıp alt yapısının çevresindeki klipsler kullanılarak da takılabilir. Bu ise ciddi bir kullanım kolaylığı sağlar. Canınız isteyince uzun saç, isteyince kısa saç olabilir. Hem de kolayca. Hem de istediğiniz renkte.

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Yaşlanma Karşıtı Ürünler
Yaşlanma Karşıtı Ürünler

Doğanın kendine ait değişmez kuralları vardır. Her canlı doğar, büyür yaşar ve ölür. Ölüme kadar geçen süreç içerisinde gerek bedenen,

Vücut Bakımı Hakkında
Vücut Bakımı Hakkında

Vücut Bakımı: Susuz kalan cildi tedavi etmek yerine önlem almak daha iyidir… Dolayısıyla güneş sonrası kremlerin yerine zengin içerikli

Siyah Noktalar
Siyah Noktalar

Ah o siyah noktalar. Çoğumuzun korkulu riyasıdır değil mi? Tam en güzel kıyafeti giymişiz ama o da ne? Burun çevremizde siyah nokta sürüsü.

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz