10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Robin Williams: Güle Güle Balıkçı Kral

Ana Sayfa » GÜNCEL » Robin Williams: Güle Güle Balıkçı Kral
Paylaş
Tarih : 14 Ağustos 2014 - 10:52

robinNe zordur bazı insanlara veda etmek. Ne zordur bazı yazıları yazmak.           Yazmak  istemezsiniz ama yazmak bir görevdir. Zira birilerine bu insanları anlatmak gerekir.

Bu yazıdan ondan Benim Balıkçı Kralımdan bahsedeceğiz. Biraz Abime benzettiğim bu aykırı enfes adamdan

İstanbul Film Festivalinde Camille Claudel’i izlemek isterken Ölü Ozanlar Derneğinde kendimi bulmuştum. Evet müthiş bir filmdi.
Ama Ben onu daha çok Benim için bir baş yapıt olan Fisher King de bayılmıştım. İzlemeyenlere öneririm. Kendisi bir kaybedeni- deliyi müthiş oynar.
Şimdi apansız gitmiş ya merak ediyorum Perry’e mi özendi?

Buradan yola çıkarak belki şu da düşünülebilir: Robin Williams kendini asarak intihar etmiş. Tuhaf geliyor demi. Sınırda yaşayan insanlar var. Uçlarda.yaşayan insanlar. Kurt Cobain, Hemingway, Virgina Woolf, Chet Baker , Freud, Morrison, Walter Benjamin ilk akla gelenler. Birçok ortak noktaları var aslında.Kırılgan, cesur, duyarlı ve alternatif düşünce yapısına sahipler. Çok önemli eserlere imza atacak kadar yaratıcılar ama böylesine köhne, böylesine hesapçı dünyada yaşamak ve de mış gibi yapmayı kabul etmeyecek kadar da olağanüstüler. Sanırım onları bizlerden farklı kılan da o. Onlar hissediyorlar. Duygularında sınır tanımıyorlar. Yaşamın anlamsızlığı karşısında insanların bu kadar kötü, acımaz olmasını kaldıramıyorlar ve Balıkçı Kral masalında olduğu gibi kutsal kaseyi aramaya başlıyorlar, bulamadıklarında ise büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorlar.

Biz kendisine kendisinin Ölü Ozanler Derneği Filminden Bir Anektot İle Veda Edelim. Seni Özleyeceğiz Balıkçı Kral

Henüz vaktin varken tomurcukları topla.
Zaman hâlâ uçup gidiyor.
Ve bugün gülümseyen bu çiçek,
yarın ölüyor olabilir…
Buna ister inanın, ister inanmayın, her birimiz bir gün nefes almayı kesecek ve öleceğiz. Şimdi öne doğru gelin. Yaklaşın. Dinleyin! Duyuyor musunuz? Carpe… Carpe… Carpe Diem… Yaşadığınız günü kavrayın, çocuklar. Hayatınızı olağandışı yapın!”

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Efsane Kitap ve Film Dövüş Kulübü’nden Hayatı Sorgulamanıza Sebep Olacak 25 Müthiş Alıntı
Efsane Kitap ve Film Dövüş Kulübü’nden Hayatı Sorgulamanıza Sebep Olacak 25 Müthiş Alıntı

Güçlü kalemiyle tüm dünyada ün kazanmış olan yazar Chuck Palahniuk’ten tüketim kültürüne, hırs ve üstünlük duygusuna, güzellik idealine

Yitik Kuşlar Filmi: Tüm Son Sesini Duyamayacağımız Seslere
Yitik Kuşlar Filmi: Tüm Son Sesini Duyamayacağımız Seslere

Aren Perdeci ve Ela Akyamaç  iki genç sinemacı. Sinemaya olan büyük sevdalarını ilk filmleri olan Yitik Kuşlara ilmek ilmek işlemişler. İlk

13 Mart Ankara Katliamı ve Düşündürdükleri
13 Mart Ankara Katliamı ve Düşündürdükleri

Destina ismi farklı dillerde farklı anlamlara gelen ve farklı söyleniş biçimleri olan bir isim. Destinanın annesi de tıpkı Benim gibi ve birçok

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz