10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Ön Yargısız Yaşamak

Ana Sayfa » YAŞAM » Sağlıklı Bir Yaşam İçin Ön Yargısız Yaşamak
Paylaş
Tarih : 19 Ocak 2015 - 9:20

onyargıHepimiz bazen insan olduğumuzu unutuyoruz. Bir gün öleceğimizi ve sonsuza kadar kaybolacağımızı. Toprak olacağımızı. Hiç yaşamamış gibi olacağımızı.

Hırslarımıza kapılıyoruz. Öfkelerimize kapılıyoruz. Hiç ölmeyecekmiş gibi adımlar atmaya başlıyoruz. Bizim önceliklerimiz en önemli hale geliyor. Başkalarının ne hissettiğine aldırmıyoruz.

İnsanları metalaştırıyoruz. Samimiyetsiz, sığ ilişkiler kuruyoruz. Koşulsuz sevgi ile işimiz olmuyor. Güvenmiyoruz dahası güven vermiyoruz. Yalanlara sığınıyoruz.

Hepimiz kendi krallıklarımızı yaratıp, sırça köşklerimizde kendimiz kral, kraliçe sanıyoruz. Duvarları bu kadar artırdıkça kendimizin daha mutlu olacağını sanıyoruz. Daha çok sahip olmak, daha çok tüketmek arzusundayız. Bu bizi daha çok mutsuz ediyor anlamadan yola devam ediyoruz.

İşimize gelince insanlara selam veriyor, işimiz bitince,alacağımızı alınca, kullanılmış bir mendil gibi atıyoruz. İnce şeyleri düşünmeye vaktimiz yok. Her an bir koşturmaca, durursak öleceğiz sanki.

En akıllı olan biz olmak için her an taktik yapıyoruz. Sevmeyi biliyoruz sanal alemlerde sanal dostlar edinirken, gerçek ilişkilere zamanımız yok.

Ama gelin bunları değiştirelim mi? Duvarları aşalım mı?  Ön yargılarımızı aşalım mı? Birine sebepsiz merhaba diyelim mi?

Herkesin bir öncesi olduğunu bilip, hoşgörü sınırlarımızı genişletelim mi? Kimseyi bize benzemediği için dışlamadan yan yana yürümeyi deneyelim mi?

Hem kim bilir bunları becerebilirsek, daha az stresli, daha mutlu, daha huzurlu olacağız. Deneyelim mi? Var mısınız?

Etiketler : ,

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Dünyanın En Ünlü Mart Festivalleri
Dünyanın En Ünlü Mart Festivalleri

1 Bali Spirit Festivali (29 Mart-3 Nisan 2016) Ubud, Bali, Endonezya Bali Spirit, Wanderlust festivali gibi hızla büyüyen yeni bir fenomen. Yemyeşil

Yaşam İçin 13 Satır
Yaşam İçin 13 Satır

1. Seni sen olduğun için değil, seninle birlikte olduğumda ben olduğum için seviyorum., 2. Hiç kimse gözyaşlarını haketmez, onlara layık olan

Hayat Felsefesi Olabilecek Başarı Sözleri
Hayat Felsefesi Olabilecek Başarı Sözleri

“Başarı son değildir, başarısızlık ölümcül de değildir. Önemli olan devam etme cesaretini gösterebilmektedir.” Bu söz İngiliz politikacı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz