10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Sivilce Ya da Akne Tedavisi

Ana Sayfa » Güzellik » Sivilce Ya da Akne Tedavisi
Paylaş
Tarih : 01 Aralık 2014 - 9:01

akne-mezoterapiSivilce yada diğer bir deyişle akne hemen herkesin kadın erkek, genç, yaşlı ayırt etmeksizin yaşadığı sorunlar arasındadır. Tam bir geceye gidecekken, o da ne? karşınıza bir kocaman sivilce çenenizin altında ortaya çıkar. Ya da özelikle ergenlik döneminden itibaren geçmeyen sivilceler ile uğraşabilirsiniz.

Sivilcenin birçok nedeni vardır. Cildin yağlı olması, aşırı yağlı, abur cubur ağırlıklı beslenme, cildin genetik yatkınlığı, hijyen kurallarına dikkat edilmemesi  temel nedenler arasındadır. Ayrıca özelikle kadınların regl döneminde sivilcelerin çıkması hormonal olağan bir durumdur. Regl dönemi çıkan sivilceler regl dönemi sonrasında kaybolmaktadır.

Sivilce olan bir cildin temizliği çok önemlidir. Asla sıkılmamalıdır.Tedavisinde cilt mutlaka günde en az 2 kere sabun ile yıkanmalıdır ki bu en önemli adımlardan birisidir.

Cilt üzerinde geçmeyen, yoğunluklu sivilceler varsa mutlaka bir cilt uzmanından yardım alınmalı ve tedavi onun kontrolünde devam etmelidir.Sivilce iltihaplı bir durum olduğundan acıyan, ağrı yapan durumlarda doktor kontrolünde ilaç kullanılabilir.

Eğer makyaj yapan biri iseniz, düzenli fondöten kullanıyor iseniz mutlaka yağsız olanları tercih edilmelidir. Sabun seçiminde de sivilceyi artırmayacak doğal sabunlar tercih edilmelidir.

Beslenmede sivilce için önemli bir faktördür. Sivilcelerden kurtulmak ve oluşmaması için aşırı yağlı olmayan beslenme yaşam biçimi olmalıdır.

Marketlerde akne için satılan ürünlere çok itibar verilmemelidir. Zira onlar cildin yapısını çok daha bozarlar. Sivilce tedavisinde cilt tipi bilinerek tedavi uygulanmalıdır. Şu ise asla unutulmamalıdır. Beslenme, temizlik ve tedavi bir bütündür. Biri olmadan diğeri yeterli olmayacaktır.

Etiketler : ,

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Vücut Tipine Göre Mayo Seçimi
Vücut Tipine Göre Mayo Seçimi

İşte o bilgiler inanın faydasını göreceksiniz. Sonuçta her şey daha güzel görünmeniz için Büyük Göğüslü İseniz… Eğer göğüsleriniz

Koltuk  Altı Koyulaşması
Koltuk Altı Koyulaşması

Koltuk Altı Koyulaşmasının Nedenleri Kimi zaman son derece masum nedenler ile yaş ilerlemesine bağlı olarak koltuk altı kararması yaşansa bile

Bir Kadının Makyaj Çantasında Olması Gerekenler
Bir Kadının Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

Makyaj kadınların kurtarıcısıdır. Göz altı torbalarının giderilmesinde, ağızları küçük ise daha büyük göstermek için, çok ama çok

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz