10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları

Ana Sayfa » Cilt Sağlığı » Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları
Paylaş
Tarih : 08 Mayıs 2014 - 13:03

d1227350f2e2a8bc6c8b5fdcc8c5b841Sivilceler yavaş yavaş tüm yüzünüzü işgal etmeye mi başladı? Ve sizde bundan kesinlikle çok rahatsız oluyorsunuzdur,her gün farklı farklı yöntemler deniyor,farklı farklı ilaçlar deniyorsunuz ve başarılı olamıyorsunuz işte başarıya ulaşmak için en büyük adımlardan birini bu makaleyi okumakla atmış bulunmaktasınız.

Sivilceler gerçekten çok rahatsız edici şeylerdir. Yüzünüzün en güzel yerinde çıktıkları zaman hayatı size zehir bile edebiliyorlar. İşte şimdi o rahatsız edici sivilcelerden kurtulmanın yollarını öğreneceksiniz.

1.Yöntem: Kendinizi sıkmamalısınız,Sivilcelerden kısa bir sürede kurtulacağınıza inanmamalısınız.

Evet,sivilcelerden kısa bir süre içinde kurtulacağınıza,hiç zorlanmadan yüzünüzün tertemiz olacağına inanmalısınız.İnanmak her şeyin başındadır. Hiç kimse inanmadığı bir şeyde başarılı olamaz çünkü inanmazsanız bedenizin iyileşmesine engel olmuş olursunuz.

2.Yöntem: Sivilcilerinizin Sıkmayın

Sivilceleri sıkmak bir kurtuluş yolu değildir,tam tersine durumu daha da kötüleştirir. Sivilcilerin içinde ki mikroplar,bakteriler siz sıkınca yüzünüzün diğer taraflarına yayılıyor ve orada gelişip yeni bir sivilce olarak karşınıza çıkıyor ve sıktığınız sivilcenin yeri çukurlaşıyor ve görünüş olarakta kötü bir hale geliyor. Bu yüzden sivilceleri sıkmak yerine beklemelisiniz.

3.Yöntem: Doğal Yöntemler Uygulayın

Sivilcelerden kurtulmak için doğal olmayan,adı duyulmamış farklı farklı yollar,yöntemler uygulamayın fayda yerine zarar görebilirsiniz ve her şey daha kötüye gidebilir,yüzünüzdeki bir sivilce onlarca sivilceye dönüşebilir o yüzden doğal yöntemler uygulayın.Yüzünüz için bitki maskeleri,sivilce maskeleri yapın.

Bir tane örnek sivilce maskesi yazayım:

Malzemeler:

-Yarım çay bardağı limon suyu

-Yarım çay bardağı maden suyu

– 2 Tatlı Kaşığı Kil

Evet kil üzerine limon suyunu ve maden suyunu dökün ve yoğurun. Sonra yüzünüze sürmeye başlayın. Sürdükten sonra 10-15 dk bekleyin kurumaya başlayacak. Kuruduğu anladığınız zaman yüzünüzü yıkayın ve temizleyin.

Bu maskeyi belirli bir süre yaptıktan sonra yüzünüzdeki sivilcelerin,siyah noktaların gittiğini ve yüzünüzün tertemiz olduğunu göreceksiniz.

4.Yöntem: Doktor Yardımı Alın

Her şeyi denediniz ama yüzünüzdeki sivilceler azalmadı tam tersine arttıysa o çıkan sivilceler genle alakalı olabilir o yüzden doktor yardımı almalısınız. Doktorunuz yüzünüzü ve sivilcelerinizi inceleyecek neden çıktıklarını tespit edecek ve sonra size gereken ilacı ya da tedaviyi söyleyecek. Ve sivilceleriniz kısa süre de yok olacak.

5.Yöntem: Doktora Gidemiyorsanız,Kendi Doktorunuz Olun

Eğer doktora gidemiyorsanız sorunlarınız varsa maddi durumunuz iyi değilse o zaman kendinizin doktoru olmalısınız.Sivilcelerinize her gün bakmalısınız. Durumun iyiye mi kötüye mi gittiğine bakmalısınız hatta çizelge bile yapın. Eğer durumu kötüye gittiğini görürseniz hemen doğal yüz maskeleri yapmaya başlayın,aktara gidin ve sivilcelere iyi gelen bitkilerden alın(Sabun otu kökü,lavanta,civanperçemi,aslanpençesi vb. gibi bir çok bitki var) ve nasıl kullanmanız gerektiğini aktardan öğrenin.Bitki almak yerine bitkisel sabunlarda alabilirsiniz.

Evet bu saydığım yöntemleri uygularsanız sivilcelerden kurtulabilir ve yüzünüzün eski güzelliğine kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Kırışıklık Karşıtı Maskeler
Kırışıklık Karşıtı Maskeler

Kırışıklıklar İçin Yoğurt Maskesi Yoğurt maskesi cildin üst katmanını temizlerken cildi nemlendirir, geniş gözenekleri küçültür, yumuşamasını

Vitiligo Nedir?
Vitiligo Nedir?

Vitiligo dış derinin renk kaybına uğramasıyla oluşan beyaz plaklarla seyreden bir deri hastalığıdır. Modern Tıp Vitiligo için gereken tedavi

Kan Çıbanı
Kan Çıbanı

Size bu yazımda tam çenemde çıkan bir sivilceden bahsedeceğim. Adı kan çıbanı imiş. Eminim aramızda yaşayanlar vardır ama ben yine de öğrendiklerimi

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz