10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Suyun Faydaları

Ana Sayfa » YAŞAM » Suyun Faydaları
Paylaş
Tarih : 06 Haziran 2014 - 9:39

alkali-su

Birçoğumuz su içmenin ne kadar faydalı olduğunu biliyoruz ancak yine de dikkat etmiyoruz ve su ihtiyacımızı farklı kaynaklarla gidermeye çalışıyoruz. Ancak bu oldukça yanlış. Bu yüzden bu yazımda suyun faydalarını kısaca özetleyerek hepimize tekrar hatırlatmak istedim.

Öncelikle vücudumuzda su eksikliği yaşamamız demek; yorgunluğa, dikkat eksikliğine ve hafıza bozukluklarına davetiye çıkarmak demektir. Bağışıklık sistemini güçlendirmekten tutunda kanser tedavisine kadar iyileştirme özelliği vardır suyun. Vücuttaki fazla ödemin atılmasına yardımcı olan su böbrekleri de çalıştırır.

Eklemlerin daha kaygan olmasını sağlayan su, vücudun neme duyduğu ihtiyacı da karşılar. Doygunluk hissini azalttığı için de kilo vermek isteyen kişilerin listesinde baş sırada yer alıyor. İshal olduğumuzda vücut dengesini sağlayan su, bağırsakları çalıştırarak kabızlığı da önlüyor.

Kadınların regl dönemi öncesinde içilen su, adet sancılarını ve ateşi azaltıyor. Ağzı sık sık kuruyanlar için ağzı nemlendiren su, ağız kokularını azaltmada da bire bir. Kalorisi olmayan ve kafein içermeyen tek içecek olan su, uykuyu da düzenliyor. Gerginliğin azalmasına yardımcı olan su, gözlerde ki canlılığı artırır ve yaşlılık belirtileri olan kırışıklıkları da azaltır.

Suyun buna benzer o kadar çok işlevi var ki gerçekten saymak çokta mümkün değil. O zaman diyoruz ki su gerçekten hayattır.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Dünyanın En Ünlü Mart Festivalleri
Dünyanın En Ünlü Mart Festivalleri

1 Bali Spirit Festivali (29 Mart-3 Nisan 2016) Ubud, Bali, Endonezya Bali Spirit, Wanderlust festivali gibi hızla büyüyen yeni bir fenomen. Yemyeşil

Yaşam İçin 13 Satır
Yaşam İçin 13 Satır

1. Seni sen olduğun için değil, seninle birlikte olduğumda ben olduğum için seviyorum., 2. Hiç kimse gözyaşlarını haketmez, onlara layık olan

Hayat Felsefesi Olabilecek Başarı Sözleri
Hayat Felsefesi Olabilecek Başarı Sözleri

“Başarı son değildir, başarısızlık ölümcül de değildir. Önemli olan devam etme cesaretini gösterebilmektedir.” Bu söz İngiliz politikacı

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz