10334352_10152440810354709_465065406890911542_n

Vitamin Hapları Kullanırken

Ana Sayfa » SAĞLIK » Vitamin Hapları Kullanırken
Paylaş
Tarih : 09 Mayıs 2014 - 15:10

Vitamin Hapları KullanırkenGünümüzde hepimiz çok yoğun ve stresli ortamlarda çalışıyoruz. Hepimizin sadece günleri değil, dakikaları bile planlı. İpin ucunu bir kaçırırsak sanki tüm kontrolü kaybedeceğiz. Yaşamın bizi içine aldığı çarkın dişlileri arasında ömrümüz geçip gidiyor. Hep bir telaş, hep bir karmaşa hepimizin yaşamında almış başını gidiyor.   İşte tüm bu kaos ortamında ayakta kalabilmek adına farklı alternatifler aramaya başlıyoruz. Çünkü hep enerjik, hem güçlü olmak zorundayız. Bir kere düşersek kalkamayacağız gibi geliyor. Hepimizin kendi adına bulduğu yöntemler var. Kimimiz enerji içeceğini yaşamımızın vazgeçilmezi haline getirir iken, kimimiz vitamin haplarından medet umar hale geliyoruz. Oysa her ikisi de son derece riskli. Biz burada daha çok vitamin hapları konusuna değineceğiz.                   Vitamin hapları doğru kullanılmadığı zaman son derece riski olan ilaçlar. Özünde tüm ilaçları olduğu gibi bunları da mutlaka doktor kontrolünde, uzman hekimin belirlediği dozajlarda kullanmak gerekiyor. Yani kişinin kendisini daha iyi hissetmek için vitamin hapları kullanması son derece yanlış bir uygulama ve asla bir çözüm değil. Bir kurtarıcı da değil. Doğru kullanılmadığı zaman kişiye zarar vermesi ise kaçınılmaz. Örnek vermek gerekir ise, kişi kendisini iyi hissetmek için aralıksız vitamin hapları kullanıldığında eğer vücudunda bir hastalık varsa ilacı kullandığı sürece bu hastalıkları maskeleyebiliyor. Diyelim ki anemi probleminiz var. Aneminin tipik belirtileri olan yorgunluk, sırt ağrısı gibi temel belirtileri kimi zaman bu multi vitaminler gölgeliyor ta ki siz o vitamin hapına bir kaç ara verdiğiniz ana kadar. Ama bu durumda ise bazen çok geç kalınabiliyor ve vücudu hastalık sarmış oluyor.                               Vitamin hapları bir mucize yaratmıyor. Günlük yaşamınızda eksik kalan kısımları  tamamlama çabasında ama asla tek başına yetebilecek bir olgu değil. Kişilerin sağlıklı ve düzenli beslenmesi, bol bol sebze, meyve tüketmesi, spor yapması, gün ışığından faydalanması gerekiyor. Kişi tüm bunlardan faydalandığı sürece vitamin haplarına gereksinimi yok. Süt, yoğurt, balık gibi ürünler sürekli olarak tüketildikçe kişilerin eğer doktor öngörmüyorsa kullanması gerekmiyor. Bir de şunu unutmamak gerekiyor. Sürekli bu ilaçları kullanmanın faydası yok. Vücut gereksinim duymadığı zaman ne kadar kullanırsanız kullanın sizi süper yapmıyor. Daha fazla enerjiniz olmuyor. Üstelik gereksiz masraf yapmış oluyorsunuz ki bu da gereksiz bir maliyet ortaya çıkarıyor. Gerekli olduğu durumlarda ise doktor kontrolünde alınması gereken ürünler. Ayrıca her ilaç gibi bunun da yan etkileri olduğunu unutmamak gerekiyor. Sağlıklı, ilaçsız günler dileğiyle.

Etiketler : , ,

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Goji Berry Bitkisi
Goji Berry Bitkisi

Son dönemlerde adını sıkça duyar hale geldik, hemen her reklamda karşımıza çıkıyor, dünyaca ünlü markalar bu bitkiyi kullandığını söylüyor

Siyatik
Siyatik

Bel kemiğinin alt taraflarından bacakların arka yüzleri doğrultusunda siyatik sinirlerin bulunduğu bölge ağrılarına siyatik hastalığı denilmektedir.

Pankreas Kanserine Erken Teşhis!
Pankreas Kanserine Erken Teşhis!

Bilim insanları, hızlı yayılan ve bu nedenle erken teşhisi son derece güç olan pankreas kanserini tespit etmek için basit bir idrar testi geliştirdi.

Facebook Hesabınızla Bu Habere Yorum Yapabilirsiniz

Yorum Yap

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz